Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 23

Tema: grande punto, lenji termostat ?

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2

grande punto, lenji termostat ?

ponovio sam se sa polovnim g.puntom 2007g 1.2 benzin , super je ocuvan i u sustini sam zadovoljan.
    medjutim primetio sam da sporo dostize radnu temperaturu, ali kad je dostigne,zakuca i drzi tacno na pola skale,kao sto i treba da bude. ne obara je ni na nizbrdo,ni na pravcu sa malim gasom i ovim relativno nizim temperaturama.vodu ne gubi,grejanje je OK.
    dal da menjam termostat ili ne?
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    20.05.2013
    Garaža
    golf 3 1.8
    Ne

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    A koliko je to sporo?

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    oko 8-9km polu gradske voznje. prvih 2km se spustam nizbrdo hladan motor,tu nema gde ni da se zagreje.
    kada bi mi obarao temperaturu,posto je postigne,bilo bi mi jasno da je termostat.imao sam iskustva sa termostatima sa ranijim automobilima.
    ali opet,po meni, uporedjujuci otprilike sa prethodnim benzincima koje sam imao.na ovom istom putu ,trebao bi da dostgne radnu,za nekih 5-6km.
    ne bacaju mi se pare,kvalitetan termostat ( behr ) je bar 3500 din, a mozda da bude isto.plus zezanje zamena,ispustanje antifriza,izbacivanje vazduha ,i tako to.

Član od
    02.04.2005
    Postoji varijanta da ti je termostat poluotvoren tj da nikad skroz ne zatvori ili je kuciste napuklo pa ne dihtuje. Proveris toplotu izlaznog i ulaznog creva do hladnjaka. Donje crevo sme da bude toplo 10-15cm og termostata i nikako dalje od toga. Naravno pricamo o proveri pre nego sto dodje do radne temperature. Recimo proveris kad krene da dize kazaljku, negde na pola od radne i pre radne temperature.
    Moje licno misljenje da taj punto ima jaci radijator u kabini i da ti on odvlaci toplotu i sprecava grejanje motora.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    ok pogledacu,mada me zbunjuje sto ga ne obara na nizbrdici bez gasa,ili na pravcu.
    verovatno ako ne zatvara do kraja,to je neki mali propust,nije otvoren mnogo.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Mozda ce da bude brzi kada napolju bude 30 stepeni?
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    hoce leti brze sigurno,ali definitivno ovako ne valja. nego se ja zavaravam

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    e onda je sve kako treba
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    Citirati Originalno postavljeno od b_samardzic Pogledati poruku
    Postoji varijanta da ti je termostat poluotvoren tj da nikad skroz ne zatvori ili je kuciste napuklo pa ne dihtuje. Proveris toplotu izlaznog i ulaznog creva do hladnjaka. Donje crevo sme da bude toplo 10-15cm og termostata i nikako dalje od toga. Naravno pricamo o proveri pre nego sto dodje do radne temperature. Recimo proveris kad krene da dize kazaljku, negde na pola od radne i pre radne temperature.
    Moje licno misljenje da taj punto ima jaci radijator u kabini i da ti on odvlaci toplotu i sprecava grejanje motora.
    pa meni je gornje crevo do termostata,donje ide iz hladnjaka u blok,vodenu pumpu ne znam gde vec.
    ovo gornje je onako blago mlako,a temepratura na pola do pola

Član od
    02.04.2005
    Stvarno je termostat na gornjem crevu, sad pogledao snimak na yt. Onda on nema recirkulaciju nego hladnjak kabine koristi za rasterecenje pumpe. Verovatno nema ventil za zatvaranje grejanja nego samo klapnom regulise grejanje. Voda bi trebali konstantno da kruzi kroz kabinu. Ako nije tako onda ne shvatam sistem.
    U sustini tebi je bitno da je crevo samo malo da motora toplo, a kod hladnjaka je trebalo da bude hladno kao i pre paljenja. Ukoliko ti je toplo i do hladnjaka onda termostat propusta.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    zamenjen termostat,sad dostize za otprilike 30% brze radnu temepraturu,odlucio sam se na zamenu,kada sam na zadnjem putu na magistrali primetio da nikad nije dostigao radnu. a spoljna temperatura oko +5 C .

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Grande Punto 1.4 8v - mape
    Od mrdragan u forumu Sekvencijalni sistemi
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 29.06.2012, 10:11
  2. Grande Punto
    Od sasa13 u forumu Automobili članova
    Odgovora: 90
    Posl. poruka: 22.04.2011, 15:22
  3. Grande Punto
    Od neshaoct u forumu Modeli automobila