Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 37 do 48 od 77

Tema: Merenje prosečne brzine između naplatnih rampi

Član od
    14.02.2006
    Garaža
    bemve
    Nisam pravnik, ali mogu da pogledam....

Nesto razmisljam, ako je prosecna brzina veca od 120km/h na izmedju dve naplatne rampe dokaz da sam negde ( a ne mogu da dokazu tacno gde, nego....negde) vozio brze od 120, po analogiji.....da li bi osudili coveka koji je visestruki lopov povratnik i snimile su ga kamere kako je usao u neku ulicu u vreme kada su ,recimo, 10 radnji u toj ulici obijeno i iz svake uzeto po 100.000 dinara, a tog coveka policija legitimise na kraju ulice, i u dzepu mu nadje 100.000 dinara.
    Da li ce ga osuditi za tesku kradju? Trt, nema sanse ako nemaju neki drugi dokaz, priznanje njegovo ili konkretan snimak....ne moze samo na osnovu pretpostavke da je sigurno on iz neke od tih obijenih radnji uzeo tih 100.000 dinara.
    Sve je jasno kao dan da sigurno jeste, ali nema sanse da ga osude, jer nema konkretnog dokaza.
    Citirati Originalno postavljeno od uglavnom_bezopasni
    "A šta`š ti u našem sokaku, ako ne umeš da maštaš" (M. Antić)"

Član od
    20.05.2013
    Garaža
    golf 3 1.8
    Druze primer ti je "nidje veze" sto bi se reklo

Član od
    14.02.2006
    Garaža
    bemve
    Ti ne vidis vezu, ja vidim....poenta je da bi moralo da se dokaze mesto izvrsenja, nacin, sredstvo, itd, za svako delo koje podleze kaznjavanju.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    pa ima sve to, prosecna brzina mu veca.sto znaci da je sigurno povremeno vozio preko 120. a da je zakon teska "Orvelovstina " jeste. ako uskoro povecaju na 130 pa i nekako.ali i sa tim je s#anje.

btw: meni sinoc napisase kaznu za crklu sijalicu na 2 km od kuce 5000 din . bio u Pargi, nocio dva pua po Makedoniji.niko me nije zaustavljao. nigde nisam ni video lezaceg policajca. ali zato u Srbiji otpadaju bubrezi,ispadaju sijalice. i pisu kazne za nebuloza.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    14.02.2006
    Garaža
    bemve
    Nema mesto izvrsenja.
    Sta, mesto izvrsenja prekrsaja je ``negde izmedju naplatnih rampi Nais i Vrcin``?

Član od
    18.12.2009
    Garaža
    Pezo 207 1.6 HDI
    Prijatelju dragi, zapeo si za to mesto izvrsenja nema pa nema, ima. Evo uzmes lepo sutra izadji na autoput i raspali jedno 160 na sat i kad dobijes zapisnik o ucinjenom prekrsaju videces sta ce ti napisati. Mislim da je to nekako najbolja opcija. Koje je mesto izvrsenja kada te snima presretac npr. 10-15 minuta na Ibarskoj? Navode sva mesta ili je mesto prekrsaja drzavni put prvog B reda i oznaka puta? Pitam jer ni takav zapisnik nisam video. Licno ne verujem da se taksativno navode sva mesta kroz koja presretac prodje prateci odredjen automobil u prekrsaju. A sto se tice onog primera koji si dao jedan deo primera ti je za krivicni a drugi za prekrsajni postupak. Nije to isto i ne moze da bude.

I da ne bude zabune, nisam ni ja imun, placao sam neke kazne, to me malo opametilo pa sad malo vise vodim racuna sta radim. To ne iskljucuje mogucnost da me nekada upecaju. Tako nesto mi se sigurno nece svideti ali ako svesno pravim prekrsaj onda verovatno treba i da prihvatim odgovornost za to.

Član od
    14.02.2006
    Garaža
    bemve
    Jedno je logika, a drugo pravna nauka, tu mora tacno da se definise sta i kako, u suprotnom imas rupe u zakonu koje koristis.
    Evo da dam jos jedan primer za razmisljanje:
    izmedju Naisa i Vrcina ima par mesta gde je ogranicenje 100 km/h.
    Da li bi trebalo da mi napisu kaznu ako mi je prosecna brzina 119 km/h?
    Nece, a sigurno sam negde prekoracio brzinu. Da li na delu gde je 100km/h ili na delu gde je 120 km/h ogranicenje, ko ce utvrditi?

Član od
    18.12.2009
    Garaža
    Pezo 207 1.6 HDI
    Nece ti napisati kaznu ako te nije uhvati presretac ili radarska kontrola i ako si na izlazu u granicama opsteg ogranicenja od 120 km/h. To je verovatno svima jasno.
    Uzmimo ovaj autoput Ljig-Preljina, kroz ona dva tunela sa betonskom podlogom je opasno proci i sa 80 km/h koliko je inace ogranicenje ali ce verovatno jednog dana kada bude na oba kraja postojale naplatne rampe i i na tim delovima racunati u srednju brzinu po opstem ogranicenju dok ce drugi vidovi kontrole brzine uzimati u obzir ogranicenje po saobracajnom znaku.
    Ovde i na raznim forumima, portalima itd. je mnogo toga receno, svakakva tumacenja postoje, stotine ili hiljade je onih koji tumace zakone a pored Pravnog fakulteta prosli slucajno. Neka vam ne bude tesko da na ovom forumu potrazite razna tumacenja sta ce biti kada budu zamenjene tablice. Ono kako ce biti problem zbog nasih slova sa kvacicom kada se dodje na granicu jer nemaju stranci taj font, pa kako ce isto tumaciti oznaku SA i ŠA i tako dalje. Evo prodje 6-7 godina i jos niko nije objavio da se nekome desilo nesto tako. Znaci treba malo smanjiti dozivljaje. Nikome nije drago da bude sankcionisan, pa ni meni. Nekoliko puta sam ranije bio kaznjen, posle toga malo spustio loptu i poceo da koliko toliko vodim racuna o svojoj voznji. Mozda ce me opet nekada negde upecati ali ako svesno krsim zakon onda bi trebalo da isto tako prihvatim odgovornost. Jednostavno?

Član od
    04.08.2008
    Garaža
    S-max
    bilo bi lepo da im opadne promet :-)
    mere od naplatne do naplatne,a od simanovaca do bubanj potoka mozes raspaliti koliko hoces jel tako :-)
    ima se,moze se-nema se,mora se

Član od
    20.05.2013
    Garaža
    golf 3 1.8
    Definisano je, od tacke A do tacke B vreme koje je potrebno da se predje taj put iznosi npr 54 minuta, sve ispod ta 54 minuta je prekrsaj i znaci da si brze vozio od dozvoljenog nebitno gde si prekoracio brzinu jer se prekrsaj odnosi na deonicu puta AB i za tu deonicu dobijes kaznu, svi se nesto trudite da za****te sistem umesto da se trudite da vozite ko sav normalan svet koji postuje zakon ali ne vama je bitno da predjete deonicu puta AB za 51 minut umesto 54 jer vam ona tri minuta nesto znace u zivotu. Nznm jel moze prostije da se objasni pa da se shvati

Član od
    14.02.2006
    Garaža
    bemve
    Nije stvar u tome da planiram da vozim van ogranicenja niti da ne postujem pravila, nego aludiram na to da nije to tako prosto tek tresnuti neki propis/zakon, pa kaznjavaj.
    Ali nema veze, ko razume sta sam hteo da kazem, razume...dosta od mene, pozdrav.

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205
    Citirati Originalno postavljeno od kuzmar Pogledati poruku
    Neka vam ne bude tesko da na ovom forumu potrazite razna tumacenja sta ce biti kada budu zamenjene tablice. Ono kako ce biti problem zbog nasih slova sa kvacicom kada se dodje na granicu jer nemaju stranci taj font, pa kako ce isto tumaciti oznaku SA i ŠA i tako dalje. Evo prodje 6-7 godina i jos niko nije objavio da se nekome desilo nesto tako. Znaci treba malo smanjiti dozivljaje. Nikome nije drago da bude sankcionisan, pa ni meni. Nekoliko puta sam ranije bio kaznjen, posle toga malo spustio loptu i poceo da koliko toliko vodim racuna o svojoj voznji. Mozda ce me opet nekada negde upecati ali ako svesno krsim zakon onda bi trebalo da isto tako prihvatim odgovornost. Jednostavno?
    O, bilo je i te kako. Kolega mi je ostao satima "zarobljen" na izlazu iz Slovenije pre nekoliko godina. Zaustavili su ga zbog navodnog prekoračenja brzine u nekom tunelu u Austriji. Tek kada je graničnoj policiji dostavljen video snimak prekršaja, videlo se da je u pitanju potpuno različit automobil ali sa registarskom tablicom sa dijakriticima, dok je kolegina bila bez. Čini mi se da je u pitanju bilo Š-S, ali nisam siguran.

Sećam se da je bukvalno mogao da stigne do Beograda bez žurbe za to vreme koje je izgubio na prelazu.

Ova priča za mesto prekršaja teško može da prođe, ali jeste problematično koji je prekršaj uopšte počinjen, jer propisima nije definisana maksimalna prosečna brzina. Takođe, grubo se krši Zakon o zaštiti podataka o ličnosti (bez obzira na Šabićev komentar prilagođen dnevnoj politici), kao i statutarna ovlašćenja JP "Putevi Srbije".

Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Dilema između Motula i Liqui Moly-a
    Od Yaar u forumu Motorna ulja
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 14.11.2016, 10:27
  2. Veza između lpg uređaja i gubljenja antifriza
    Od mitchigeno u forumu Sekvencijalni sistemi
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 16.03.2012, 07:43
  3. Felne, razlika između 6J i 6.5J
    Od milanvoda u forumu Šasija, kočnice, transmisija