Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 49

Tema: Euro Dizel kvalitet

Član od
    19.01.2017
    Garaža
    Ford Fokus 1.8 tddi
    Ja sam uvek za originalne filtere i uopste za bilo kakve delove,jel za male pare moze se stvoriti veci problem,koji ce kasnije kostati mnogo vise skuplje.

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    Citirati Originalno postavljeno od ragazzoni Pogledati poruku
    Ruski fazon je ma uliti malo 100% antifriza u rezervoar, koji pokupi vlagu, vodu i drži je u tečnom stanju da ne zapuši vodove. Oprobano, radi i ne šteti, alkoholi su u pitanju.
    Bravo, maestro Ragazzoni!
    Ja da dopunim da je "Zapadnjački fazon" uliti oko 1-2% (pa čak i manje, zavisno od potreba; u artičkim predelima i više) izopropil alkohola (npr. pola litara na rezervoar od 50-70 lit.) izopropil alkohola (bolje gori od antifriza). U principu je "isti fazon" (alkoholi), ali je ovo (tipično) zapadna "prefinjenost".
    Naravno, lakše je dostupan antifriz, cena je tu negde (većina "aditiva" protiv vode u gorivu je na bazi izopropil alkohola (za dizel motore) ili etil-alkohola (benzinci)).
    Btw za par stepeni snizi i CFPP, pa eto kompletnog "tretmana" (za "teže" slučajeve)
    (ove aditive ne mešati sa aditivima koji snižavaju CFPP (sprečavaju izdvajanje parafina) koji su na bazi kerozina).
    Da, da, mogu se mešati međusobno (ova dva tipa aditiva).
    Naravno jeftinije je kupiti litar izopropil alkohola (podeliti sa nekim), umesto 250 ml istog po većoj ceni (uz sitne dodatke, manje bitne, 85-90% je IPA).
    Expendable also known as the Stalker, further known as http://www.motornaulja.blogspot.com "Malo znanja - opasna je stvar" ili bolje ništa ne znati nego malo znati, šteta koju ćete tako napraviti je ograničena (u profesiji).

Član od
    22.02.2013
    Garaža
    Citroen BX
    Pogledajte malo sledeću emisiju SAT po pitanju kvaliteta goriva i izdvajanju parafina iz dizela. Mnogo vozača se žalilo da nisu mogli da upale svoje automobile, među njima i ganc nove.

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    SAT, šta to beše?
    A oni su (kao privatna firma sa delimičnim naslanjanjem na državna jasla) pouzdan izvor informacija? Bore se za narod? Čuveni testovi SAT-a? (e baš smešno)
    E baš se lepo nasmejah.
    Da, i Deda Mraz postoji, samo sipao dizel u Srbiji pa mu zaledio te ga niko više nije video ove godine (a i pokloni nisu stigli svuda, naročito u ovim krajevima).
    Meni ne smeta da se piše šta god da se piše, ko je imao problema neka nastavi, meni ni iz džepa ni u džep. Dizel je za njivu (ili da se vozi u Nemačkoj), pa k'o je to izabrao, mora malo i da (se) pati. Niko u mom kraju nije na NIS-u i Luk-u imao problem ove zime (sa čestih -16 cel.).
    Ne isklljučujem da su stipse iz rafinerije/a isporučivali class D umesto F tokom decembra (do pred kraj topliji nego očekivano), pa eto izvora problema.
    Naravno cena je sve bliža 150-ici i to nikoga NE interesuje (sa naftom na oko 50€ za burence, kad se vrati na "uobičajenih" 70 biće to 200).
    Gospodo, gledajte TV tamo je sve lepše (ili crnje, po potrebi). I verujte ... kome će te verovati, ako ne TV-u. Čemu uopšte diskusija do sada.
    E baš sam tupav, do bola. Gubim vreme a mogu i korisnije da ga upotrebim. (a verovatno i Ragazzoni).

Što sam rekao - to je, nema više.
    ende
    Expendable also known as the Stalker, further known as http://www.motornaulja.blogspot.com "Malo znanja - opasna je stvar" ili bolje ništa ne znati nego malo znati, šteta koju ćete tako napraviti je ograničena (u profesiji).

Član od
    22.02.2013
    Garaža
    Citroen BX
    Pa @expendable, možeš da se smeješ do sutra što se mene tiče. Koliko su pouzdan ili nepouzdan izvor informacija, ne želim da ulazim. Nadovezao sam se na temu sa ovom informacijom pa hoće da odgleda, odgledaće. Da se dosta njih žalilo, i to je činjenica.

Nema potrebe za sarkazmom, sem ako si lično čeprkao po dovodima goriva i filterima u šta čisto sumnjam

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v
    Meni je POMENUTA emisija izvor otkrovenja i pouzdanosti, uvek nekako zaboravim na svoje znanje i jedva čekam nedelju. Navukao sam se na tu emisiju još od vremena kad su gasne uređaje u automobilima testirali pucanjem iz pušaka u bocu, beše neki mrtvi RENO 4........ Od tad vidim da da to uopšte nisu lovačke priče, već ozbiljna naučna analiza, mnogo ozbiljnija nego što g.EXPENDABLE ( iza čijeg dr stoje desetine ozbiljnih profesora iz struke )godinama priča!
    Sad NAJOZBILJNIJE, lično mislim da je doprinos g.EXPENDABLE, nemerljiv i daleko dragoceniji nego šarlatanske ušminkane emisije, sa paušalnim ocenama. Ako nizbogčeg drugog, onda bar poštovanje za nesebično, nadasve stručno i korektno izlaganje, pomoć svakom i OGROMNO vreme potrošeno za svakog ponaosob kome je trebala pomoć, savet......
    CBC forum, kao ni mnogi drugi, ne bi bili to što jesu da i ovaj MAESTRO nije dao svoj doprinos (ja bih rekao nemerljiv). Na ovom forumu, mada mislim ni bilo gde drugde, nije korektno i pošteno stavljati tu emisiju u ravan sa ovim nivoom izlaganja. Molim Vas da u buduće izbegavate takav neprimeren luksuz, a pogotovo sumnjati da li je dotični POUZDAN ILI NEPOUZDAN izvor informacija? Molim Vas za malo poštovanja ako ništa drugo.
    ''Ovladajte TEHNIKOM, da ne bi ona ovladala VAMA!!''
    Poslednja reč tehnike uvek je UPOMOĆ!!!

Član od
    22.02.2013
    Garaža
    Citroen BX
    Ljudi, da li vi čitate postove kako su napisani ili ih interpretirate kako se vama sviđa ?

Ko je uopšte dovodio u pitanje stručnost ili nestručnost kolege, odnosno, njegovog pisanja ?
    Naveo sam da će se u toj emisiji oglasiti po pitanju kvaliteta goriva i žalbe na isto, bez aludiranja na tačnost i netačnost informacija.

Ako vam se sviđa, sviđa, ako ne, nikom ništa. Šta tu išta ima uvredljivo ?
    Možda moja sumnja da je @expendable proverio sadržinu filtera, rezervoara i dovoda goriva ?

Svašta...
    Izmenio/la Lucky1; 26.01.2017 u 17:23.

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v
    Citirati Originalno postavljeno od Lucky1 Pogledati poruku
    Pa @expendable, možeš da se smeješ do sutra što se mene tiče. Koliko su pouzdan ili nepouzdan izvor informacija, ne želim da ulazim.
    ???????
    Izdvojio se parafin iz goriva i ne može da upali!!
    Ja sam čeprkao u MNOGO slučajeva i nalazio VODU, pisao gore, pitam šta je sitni led šta je parafin i kako ga razlikovati na situ? I naravno svi su sipali ED i nema sumnje da nije baš sve sipano na renomiranim pumpama, a i monitoring goriva to pokazuje. Negde smo kontradiktorni, ovamo parafin, a na drugoj strani monitoring goriva dao očekivane rezultate, kvalitet u zakonskim granicama, u oba slučaja dotična emisija dokazuje, brani i jednu i drugu tezu, jednu leti, drugu zimi.....TAČKA
    Izmenio/la ragazzoni; 27.01.2017 u 11:14.
    ''Ovladajte TEHNIKOM, da ne bi ona ovladala VAMA!!''
    Poslednja reč tehnike uvek je UPOMOĆ!!!

Član od
    22.02.2013
    Garaža
    Citroen BX
    Pa dobro, ponovo kažem, koliko su relevantna njihova ispitivanja, druga je stvar. Nisam nikoga u nešto ubeđivao niti sam poredio njihove informacije sa kolegom @expendable i to MORAŠ DA RAZDVOJIŠ. Zasmetalo mi je drvlje i kamenje bez ikakvog razloga i povoda bez da je neko nepristrasno i razložno pročitao moj post. Čak i sa tvoje/vaše strane.

Recimo, ja nisam ni pogledao emisiju, niti me zanima. Samo sam izneo informaciju da će u toj emisiji biti govora o gorivu i postojećoj problematici.
    Mene lično to ne zanima, vozim i benzinca i dizelaša i tačno znam kada i zašto jedan od njih neče da upali. Takođe imam svoj izvor informacija, tehničke dokumentacije, saznanja, znanja, a i dovoljno sam informatički pismen da znam gde da potražim relevantne informacije.
    Sam održavam svoja kola, a ono što nisam u stanju da rešim (retko kad se desi) rešavam uz pomoć nekog drugog.
    Pružiću pomoć i upuštati u razgovor o određenoj problematici onog trenutka kada se od mene to bude očekivalo, zatražilo i kada imam dovoljno znanja da nekome u nečemu pružim adekvatnu pomoć. Do tada čitam.
    Nadam se da smo razjasnili situaciju i da nema više potrebe za polemikom bilo koje vrste, naročito one oko poštovanja.

Zahvaljujem
    Izmenio/la Lucky1; 27.01.2017 u 12:50.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Nemoj mnogo da se uzbudjujes. Cbc nije kao ostali forumi i dok to ne ukapiras dzaba ces se netvirati. Ovde vlada specifican duh i atmosfera i iako nema mnogo postova u toku dana odgovorno tvrdim da je Cbc ubedljivo najkvalitetniji auto forum u okruzenju. Dora i expandable su, recnikom Star Wars-a, Yode u pravom smislu te reci a ima jos mnogo vrlo kvalitetnih ljudi sa mnogo znanja o automobilima. Moja preporuka ti je da pazljivo iscitavas forum i naucices mnogo a usput ces verovatno i ukapirati ovo o cemu ti pricam.

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    Eto, i ja da se izvninim (zbog oštrijeg tona).
    Nije bilo u redu sa moje strane, a bilo je (pomalo) i iz bezveze razloga (taman smo rasčistili temu, pa se pominje SAT ... malo mi proradio živac, naročito pošto je Ragazzoni stavio tačku na i).
    O.K. nisam naveo relevantne razloge zašto SAT nije dobar izvor informacija, bar za ovakve teme (jesu za neke druge, tipa: promena zakona o bezbednosti o saobraćaju, promene u vezi auto škola, turizmu, novim automobilima i slično).
    Da ne pominjem čuvene "testove" (ulja, akumulatora, uticaja soli na koroziju (taj je "vrh") i slično), nego da se držim teme:
    Isti SAT je pre par godina (k'o će se setiti kad, ali mislim da je bilo 2012 posle (ne verujem da su bili ažurni da je bilo za vreme) onih čuvenih 20 dana sa po (do) -20 cel.), tvrdio (zapravo su tvrdili ljudi iz rafinerija i inspekcije i slično) da ED sigurno "ne mrzne" do -20 pa i neki stepen niže (što je bilo bliže istini nego ovo sad).
    Onda su (doduše letnje vreme) vršili (jedne se sećam, ponavljam nisam redovan konzument medija) test Tng-a i ED-a, gde su dobijeni NESTVARNO (ali zbilja NESTVARNO) dobri rezultati, posle kojih bi se očekivalo da će iz regiona (a i Zapadne Evrope) svi pohrliti da sipaju taj čudesan ED (NIS-ov sa oko 1 ppm S, još jedan je bio ispod 5, mislim MOL-ov, ali davno je bilo; centanski broj i 55, voda ispod 50 ppm (od max. 200) i slično).
    Sad se poteže pitanje (kad je najgore, verovatno, prošlo, mada zime će još biti, nadam se bar još školski raspust) jer je "veliki broj" (šta je to? 15, 42, 58, 99, 143, par stotina? Koliko procenta? 0,07% ili 0,18% ili 0,51%? Možda 1,01%?) automobila (i novih) imao problema sa "naftom" ("izdvajanjem parafina"), jer navodno se distribuira dizel sa CFPP od -10 (što definitivno nije primereno klimatskom području i suprotno je onom što su svi veći distributeri više puta ponovili, u SAT-u ili drugim medijima, da je to class F (već početkom novembra, što je već diskutabilno, može biti u toku istog meseca ili bar da se kasnilo dok se "potrošio" "letnji").
    Tako da (eto, sa manje "žuči") meni ne liči da ćemo (bez mene) nešto tu pametno čuti na temu (možda slično onome koji akumulator je bolji, pa nije bilo ni boljeg ni goreg, bez zaključka). Čak mi se čini da je "vaćaranje" da bi se (neko od distributera) reklamirao ili sponzorisao (makar gorivom) putovanja do mora, reka i planina.
    Da, sagovornici su obično stručni ljudi (nešto se doduše ponavljaju) ali je priča (u časopisu ili na TV) čisto novinarska (spinovana, manje ili više).

Već smo par puta na CBC-u bili iznad tih površnih analiza (svi zajedno), doduše noviji članovi možda nisu upoznati sa tim (još jednom izvinjenje).
    Bilo je i dobrih stvari iz SAT-a (kao "učešće" u odluci Galenike (ako je uopšte bilo doprinosa, tako je predstavljeno) da menja stare "prve pomoći" za nove po nižoj ceni, što sam i lično iskoristio). Bilo je i raznih korisnih informacija, ali kad se dođe do "nezavisne" analize kvaliteta (bilo čega) onda je to čista propast (cimaju oni i prof. sa fakulteta (najčešće, naravno, mašinca), ali jedno je kad čovek da svoje mišljenje (za џ) koje je (naravno) nedorečeno, a drugo je kad bi bila naručen tehnički izveštaj sa analizama (Btw. takav u zemlji Srbiji nikad ne bi bio "nezavisan", npr. laboratorije koje rade analize (ionako ih nema mnogo akreditovanih) često imaju distributere goriva kao klijente ... šta onda znači "neobeležen uzorak" ... jest' pokvariće odnose zbog tamo nekog (bilo kog) medija ... i (uz to) neplaćene (pošto ide preko inspekcije) analize ... ma da nije tužno, bilo bi smešno (do bola)).
    ITD.
    I na kraju krajeva, SAT nikad nije pomenuo (ili možda jeste?) CBC forum, bar se nije pozvao na isti ni za šta. Zašto bi na CBC se pozvao na njih?
    (lično sam pročitao na CBC-u mnogo kvalitetnije diskusije nego tamo ... i laici mogu da znaju mnogo, a i vrsni stručnjaci da ne budu od koristi (naročito u "novinarskom formatu")).
    Eto, malo me je dirnulo "u živac" i izazvalo "overreaction".
    Svi smo ljudi ...
    Nema potrebe da se diže ton, a pošto sam prvi počeo da se izvnim i treći put.

P.S.
    @Sergio, THANX! Jedan od najboljih komplimenata koji si mogao da uputiš ikada i ikome (meni je cool). Doduše, možda Joda i Obi-Wan ...(Joda je stvarno vrh, smirenošću je Dora bliži "tituli" (poređenju), i čeličnim živcima na pojedine diskusije).

E sad je "end of the end".

Član od
    01.08.2017
    Garaža
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Ili su pobrkali uzorke ili ovi koriste loše aditive

iz SAT emisije od 16.12.2018.

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Euro dizel i stinjavanje na minus 12
    Od chaboo u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 04.01.2016, 23:10