Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 49

Tema: Euro Dizel kvalitet

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 147
    Igrom slucaja imam vise poznanika koji voze vrlo mlade i skupocene automobile i trojci se desilo u prethodne 2-3 nedelje da se upali CE lampica i auto udje u tzv. safe mode a jednom vlasniku auto placa se desilo da je zaledio dizel pa su morali da skidaju rezervoar ako sam ga dobro shvatio.

Član od
    02.04.2005
    Eto expend. je objasnio razlog zasto je nekome zaledila nafta a nekome nije. Ja znam bar 10 ljudi kojima je auto napolju i nisu imali problema sa naftom.
    Evo jos jednog razloga zasto je bolje imati benzinca ako se prelazi mala kilometraza. Ako ne potrosis jedan rezervoar za tri meseca onda je totalno neisplativo voziti dizela.

Član od
    02.04.2005
    Citirati Originalno postavljeno od Keketarac Pogledati poruku
    Ja sam pak cuo masu ljudi da se zali da im je "zaledio" NIS-ov UltraD. Neke znam licno, nesto je rekla-kazala, a neki imaju i dokumentovano iz servisa (pa ako oni lazu...). Takodje sam pricao sa jos nekoliko ljudi koji nisu imali problema sa UltraD.

Mozda nije samo do goriva nego i do vozila.

Dizel nikad ne zaledi kao voda da bude u čvrstom stanju. Zaledi parafin i padne na dno rezervoara a onda zacepi filter nafte i pumpe ako ga ima u rezervoaru. Samo zaledjivanje u pumpi je potpuno nebitno zato sto ga pumpa razbije verglanjem. Dobar dizel upali i ako je zaledila nafta ugasi se nakon nekog vremena zato sto se zapusi filter nafte pa pumpa ostane suva. Sad razmislite sta su u servisu napisali kao uzrok kvara.

Član od
    19.01.2017
    Garaža
    Ford Fokus 1.8 tddi
    Tacno je da dobar dizel pali i kad malo zaledi parafin tj.dizel motor moze da bude perfektan,ali ako nije skoro menjan filter nafte dzabe.Ali ako se ne vozi ili ne pali na -20 nekoliko dana moze da bude motor kakav god (-20 je -20).

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    Hvala g. b_samardzic
    (dobro ste me dopunili, a za servis ste sve rekli ... )
    Nikad dizel neće zimi biti (ni blizu) benzincu, ali je već postalo (više nego) podnošljivo.
    Ajd' još jednom (pa dižem ruke (sa tastature)):
    Problem uglavnom i nastaje ako se vozilo malo koristi (čemu onda dizel?). Da stoji na parkingu 7 (10) dana? (čemu automobil uopšte?).
    Kod službenih vozila (više desetina za koja znam, samo novijih od 2010.) nisam (ni) (na)čuo za ovakve probleme?
    Zašto? Zato što se svakodnevno koriste ili makar 2x nedeljno za duže relacije.
    Letnji (dizel) se izduva i spremni su za sezonu (samim tim što jednom nedeljno ili češće dopunjavaju rezervoar do vrha).
    Tačka zamućenja je nekih 8 do 10 °C viša od CFPP-a, ali to može da bude problem tek ako se vozilo ne koristi više dana a prosečna (dnevna) temperatura bude oko -15 (što nije bilo ove godine). Zato ... ako se ne koristi stalno, sipati aditiv protiv izdvajanja parafina ili OMV-ov dizel (neka je i do -32 a ne -38 pa je više nego dovoljno). Za sve ostalo bilo koji ED (zimski) će biti više nego dovoljan. Btw, sipati ređe više (puniti rezervoar), nego češće za "po crvenu" jer će više vode kondenzovati u rezervoaru (samo voda može da "zaledi", a dizel (gorivo) to NE može (kao što su "stručnjaci" napisali)).

P.S.
    Ko misli da ovde dizel ledi, ili da je (katastrofalno) lošeg kvaliteta, ne treba ni da vozi vozilo sa dizel motorom. Prosto.
    (ionako ne postoji dokaz koji je dovoljno uverljiv, ovde se više veruje priči, naročito spinovanoj i što glasnijom (i pečatiranoj)).

Sa izveštajem servisa i fiskalnim računom bi u teoriji moglo da se povede spor sa distributerom goriva, ali praktično je gubljenje vremena (naročito kada je onako nestručno napisan, može da posluži za prostoriju koja se označava sa dve nule).

P.P.S.
    "Zimski" dizel neće da ošteti motor ili tako nešto, jer je rafinerijski podešen za niske temperature (bolje rešenje nego "ručno" dodavanje aditiva). Može (eventualno) da za 1-2% poveća potrošnju (a i skuplji je rafinerijama, pa zato nije na tršištu cele godine).
    Izmenio/la expendable; 21.01.2017 u 22:06.
    Expendable also known as the Stalker, further known as http://www.motornaulja.blogspot.com "Malo znanja - opasna je stvar" ili bolje ništa ne znati nego malo znati, šteta koju ćete tako napraviti je ograničena (u profesiji).

Dodaću komentar samo sa stanovišta korisnika. Ne znam pojedinosti, nisam dobar sa hemijom.
    Dakle, Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V. Uhvatila me je mećava na Cetinju i 5 dana konstantno -15*, dok je dva dana bilo -21*. Sticajem okolnosti, nisam uspeo uopšte ta 2 dana da palim auto. Skeptično sam ušao, okrenuo ključ i upalio je odmah.
    Ograđujem se da pišem samo sa korisničkog aspekta, a da li je kvalitet dizela bio ok ili me je spasilo to što je bio napunjen do čepa (uvek ga tako držim) - ne znam. Pozitivno iznenađenje u svakom slučaju.

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v
    Ovih dana je bilo slučajeva da sam na par izvađenih pumpi iz rezervoara našao malo leda na situ. Ni jednog trenutka nisam pomislio da je gorivo LOŠE, već da je reč o nepravilnoj manipulaciji, kondenzu i sl. Na kraju krajeva sam sam sebe uhvatio dok sam sipao gorivo u službenog Punta da navejava sneg oko ulivnog grla, eto odakle par kapi leda..... ED i STRAŠNI PARAFIN.......koji se nekad koristio i kao katalizator procesa sagorevanje...... da ne idem dalje
    ''Ovladajte TEHNIKOM, da ne bi ona ovladala VAMA!!''
    Poslednja reč tehnike uvek je UPOMOĆ!!!

Član od
    10.07.2009
    Garaža
    406
    Vozim starog dizela i sipam gasno ulje. I na ovih -15 pali bez problema ujutru, a vozi se svaki dan i sipa se gorivo svaki drugi-treci dan. Stoji napolju nocu i ujutru upali bez ikakvih problema. Komsija sa A6 2.0Tdi, morali smo da ga odslepamo u servis, nasli su led u crevu, a gorivo u rezervoaru mu nije steglo. Imao je par kapljica vode koja je zaledila, dosla do creva gde je i zacepila i eto problema

Član od
    02.04.2005
    Opet slicna prica, mislim da je tu motor na izdisaju. Voda se rastvara u dizelu, u radu se kompletan rezervoar greje povratnim vodom. Ako je i bilo vode u crevu pumpa je bila puna nafte pre gasenja tako da je auto morao da upali. Meni se cini da ce on opet da ima problema sa naftom i da psuje rafineriju.

Član od
    19.01.2017
    Garaža
    Ford Fokus 1.8 tddi
    Po meni postoje tu puno faktora,koji mogu uticati na startovanje motora na niskim temperatirama,sto opet ne mora da znaci da je motor los ili neki veci kvar.Jedna mala sitnica moze da bude problem npr.na vreme ne zamenjen filter nafte,ne ociscen rezervoar,ne proverena ispravnost grejaca,akumulatora itd.Zato male servise treba raditi na vreme,i kao sto je expendable vec pomenuo u prethodnom odgovoru a ja cu ga samo citirati.
    (Problem uglavnom i nastaje ako se vozilo malo koristi (čemu onda dizel?). Da stoji na parkingu 7 (10) dana? (čemu automobil uopšte?).

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v
    Ruski fazon je ma uliti malo 100% antifriza u rezervoar, koji pokupi vlagu, vodu i drži je u tečnom stanju da ne zapuši vodove. Oprobano, radi i ne šteti, alkoholi su u pitanju.

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v
    Citirati Originalno postavljeno od Blek Pogledati poruku
    Po meni postoje tu puno faktora,koji mogu uticati na startovanje motora na niskim temperatirama,sto opet ne mora da znaci da je motor los ili neki veci kvar.Jedna mala sitnica moze da bude problem npr.na vreme ne zamenjen filter nafte,ne ociscen rezervoar,ne proverena ispravnost grejaca,akumulatora itd.Zato male servise treba raditi na vreme,i kao sto je expendable vec pomenuo u prethodnom odgovoru a ja cu ga samo citirati.
    (Problem uglavnom i nastaje ako se vozilo malo koristi (čemu onda dizel?). Da stoji na parkingu 7 (10) dana? (čemu automobil uopšte?).
    A koji je izbor filtera goriva, onog NN od 300RSD ili npr. MAAN od 2000RSD? Niko ne može naređivati vlasniku da li da ga vozi ili ne, bitna je pogonska gotovost, kad god i kako god!!!

Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Euro dizel i stinjavanje na minus 12
    Od chaboo u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 04.01.2016, 23:10
  2. Euro-dizel umesto D2?
    Od fenixKG u forumu Dizel motori
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 24.02.2009, 00:54