Strana 32 od 32 PrvaPrva ... 22272829303132
Rezultati 373 do 378 od 378

Tema: F1 2017

Član od
    05.06.2008
    Garaža
    Yugo 1.1 EFI
    Samo tako mogu ostati u karavanu jer u suprotnom su im male sanse sem ako Renol ne odbije druge timove sto ne verujem jer nemaju razloga za to kao Mercedes i Ferari. Inace sam hteo prvo da prokomentarisem pa to i nije neki uspeh, ali onda sam se setio da je ipak to Honda u pitanju, tako da bi i bio uspeh
    Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    ...a i bilo bi zanimljivije...
    You can run, but you can't hide.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Vetel: To što rivali kopiraju Ferrari je dobar znak

Nemački vozač okarakterisao je ovu situaciju kao dobar znak za svoj tim.

Ferrari je ove godine za sada napravio najjači bolid u svojoj V6 eri, što je dovelo do situacije da se italijanski tim upusti u ravnopravnu borbu sa Mercedesom. Ova dva tima su se do polovine sezone vidno odvojila od drugih, gde je Ferrari ostao u borbi pa je Sebastian Vettel trenutno vodeći u šampionatu vozača.
    “Činjenica je bila da u poslednjih nekoliko godina nismo imali najbolji auto i pored toga nismo bili najjači tim. Ipak, ove godine je sasvim druga priča, gde u svakom segmentu mi polako napredujemo. Mi smo doneli puno stvari, testirali dosta delova, gde su i ostali timovi kopirali naša rešenja. To je dobar znak za ovaj naš projekat pa sada tako moramo da nastavimo sa jakim radom. Bili smo konkurentni sa svakom stazi. Tačno je da je Mercedes bio malo ispred nas, ali mi smo uspeli da iskoristimo naše šanse.” izjavio je Sebastian Vettel.
    Nemac trenutno ima 14 poena prednosti u odnosu na Lewisa Hamiltona i on je ubeđen da Ferrari ima resursa i sposobnosti da izdrži borbu do kraja.
    “Tim je u mnogo boljoj formi ove godine i imamo potrebna sredstva da nastavimo ovim putem. Uveren sam da imamo prave ljude za ovaj posao. Znamo kako da napravimo jak bolid a ove sezone smo unapredili i motor.”

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Bottas: Problemi sa pouzdanošću mogu odlučiti šampiona

Finski vozač za sada ima veoma dobar učinak u dosadašnjem delu sezone.

Valtteri Bottas nada se da do kraja sezone i pored zaostatka od 19 poena za svojim timskim kolegom može na neki način uključiti u borbu za šampionsku titulu. Do ove situacije Finski vozač može doći ukoliko neko od prva dva vozača u konkureciji vozača može ući u problem sa pouzdanošću bolida. Bottas je ove sezone već jednom bio kažnjen pomeranjem za pet mesta zbog promene menjača na Silverstonu dok je istu sudbinu u Australiji doživeo Lewis Hamilton.
    “Postoje određena pravila. Mi moramo da tokom sezone upotrebimo određen broj komponenti. Ako budete previše pohlepni, neke od tih delova upotrebićete mnogo više, pa će te zbog toga dobiti i kaznu. Tačno je da kazna utiče više na vozače nago na tim. Što se mene tiče to je što je ali mislim da je pre svega ovo dobro pravilo i da baš ove sezone može uticati na borbu za titulu.” izjavio je Bottas.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Hamilton: Dan kada napuštam Mercedes biće i dan kada odlazim iz F1

Britanski vozač izjavio je da će najverovatnije svoju karijeru završiti u ovom nemačkom timu.

Lewis Hamilton trenutno ima važeći ugovor sa nemačkim proizvođačem sve do kraja 2018. godine a za sada pominje se mogućnost da bi trostruki šampion mogao da ranije ode u penziju ili da svoje mesto zameni sa Sebastianom Vettelom. Britanac je izjavio kako bi bilo fino da može da vozi za neki drugi tim ali da trenutno potpuno uživa u saradnji koju ima sa Mercedesom.
    “Ako ja želim da odem, moraću da svo svoje znanje koje sam ovde steko implemenitiram u novu sredinu, ali da li je to meni stvarno potrebno. Naravno da pratim i ostale timove, kada pogledam Williams vidim da su se i oni naoružali i bilo bi lepo kada bi im pomogao da se vrate na vrh, ali ja nemam magični štapić. Ne znam da li je to moguće, ali se divim Frenky i Williamsu na svemu što su postigli.” kazao Hamilton.

On je dodao kako i dalje ima malih simpatija prema Ferrariju, ali da mu je trenutno Mercedes obezbedio lepu i pobedničku budućnost.

“Ferrari je tim koji je uvek interesantan, ali trenutno ja sebe vidim ovde. Volim ove ljude, volim da sarađujem sa njima kao i da pobeđujem.”

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Raikkonen: Mali detalji odlučiće našu borbu sa Mercedesom

Finski vozač veruje da će mali detalji odlučiti njihov okršaj sa Mercedesom.

U dosadašnjem delu sezone Kimi Raikkonen nije uspeo da zabeleži pobedu, ali je sa druge strane njegov timski kolega sakupio ukupno četiri. Ferrari je još na početku sezone imao malu prednost u odnosu na Merecdes, koji je uspeo da to i nadoknadi. Letnja pauza u šampionatu se završava krajem meseca a novi okršaj zakazan je na stazi Spa.
    “Sve zavisi od malih stvari. Koje gume koristimo, kakvi su vremenski uslovi i šta se sve dešava na stazi. Videćemo šta će se sve desiti u Belgiji i ako sve pogledate nama neće biti lako kao i u Mađarskoj. Pokušavamo da se popravimo i da budemo što brži.” kazao je Raikkonen.
    Šampion iz 2007. godine slaže se sa činjenicom da Ferrari mora da nastavi sa razvojem bolida, gde pre svega se posebno treba posvetiti na kvalifikacionom tempu.
    “Naravno je da imamo staze koje nam više odgovoraju. Postoje oblasti na kojima je potrebno da se poboljšamo, pre svega u kvalifikacijama, gde Merecdes ima više konjslih snaga. Sada ne možemo da pogledamo samo izgled staze i reći da će nam odgovarati, sve zavisi od puno faktora.” dodao je Kimi.

Strana 32 od 32 PrvaPrva ... 22272829303132

Slične teme

1. Srecna Nova 2017.
    Od shime u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 31.12.2016, 23:08
  2. 2017 Land Cruiser
    Od baraba u forumu Automobili članova
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 20.11.2016, 20:00

Ovlašćenja postavljanja