Strana 23 od 44 PrvaPrva ... 13181920212223242526272833 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 265 do 276 od 522

Tema: F1 2017

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Raikkonen osvojio pol poziciju za VN Monaka

Fincu je ovo prva pol pozicija posle VN Francuske iz 2008. dok je drugo mesto zauzeo Sebastian Vettel.

U Monaku je danas bio baš lep dan, pa su tako temperature otišle dosta visoko. Temperatura vazduha bila je 25 stepeni dok je staza dostigla zagrejanost do 52 stepena.
    Pošto su ovo najvažnije kvalifikacije u sezoni, odmah po početku prvog dela svi vozači izašli su na stazu kako bi što ranije obezbedili potrebno vreme za dalji prolaz. Prvo vreme beleži Kimi Raikkonen krugom od 1m14.269s a u stopu ga je pratio Sebastian Vettel. Nemački vozač u Ferrariju je uspeo da u narednom krugu poboljša učinak na 1m13.289s dok su se na trećem i četvrtom mestu nalazili vozači Mercedesa.
    Na polovini sesije Max Verstappen došao je do najboljeg kruga od 1m13.278 i tako za 11 hiljaditinki bio brži od Sebastiana Vettela, ali je vodeću poziciju odmah zatim preuzeo Daniel Ricciardo (1m13.219s). Mladi Holanđanin je uspeo je ponovo da spoji krug od 1m13.078s što mu je ponovo doleoo prvu poziciju. U tim momemtima na stazi se pojavio i Esteban Ocon koji je doživeo udes na trećem treningu. Romain Grosjean opet je imao problema na ulasku u petu krivinu, kada se tom prilikom okrenuo na stazi, ali je uspeo da ponovo uhvati ritam. Do kraja Q1 8 vozača vodilo je bitku za prolaz dalje a vizu Q2 nisu izborili Ocon, Palmer, Stroll, Wehrlein i Ericsson koji je ranije zaostavio bolid zbog problema sa zadnjim levim točkom.
    Kao i prvi i drugi deo kvalifikacija počeo je dosta burno, jer su svi vozači odmah izašli na stazu. Prvi krug zabeležio je Kimi Raikkonen (1m12.780s) dok je Lewis Hamiton jedva ukortio bolid na prilazu za četvrtu krivinu i zamalo završio u zidu. Posle prve runde vozači Ferrarija držali su prva dva mesta, dok su se iza njih našli Verstappen, Bottas, Ricciardo i Vandoorne. U drugim pokušajima Stoffel Vandoorne je napravio grešku na prilazu na krivini kod bazena, gde ja završio u zaštitnoj ogradi. Zbog toga je izbačena žuta zastava pa su tako vozači morali da prekinu sa svojim brzim krugovima. Zbog toga, u Q3 nisu prošli Danil Kyat, Nico Hulkenberg, Kevin Kevin Magnussen, Lewis Hamilton i Felipe Massa.

Kimi Raikkonen prvi je otvorio završni deo kvalifikacija krugom od 1m12.296s a pratili su ga Daniel Ricciardo i Sebasatian Vettel. U finalnih 3 minuta svi vozači su izašli na stazu dok je Raikkonen uspeo da poboljša vreme na 1m12.178s. što je na kraju bilo dovoljno za novi pol pozicju, prvu posle VN Frncuske iz 2008. godine. Drugo mesto zauzeo je Sebastian Vetel dok je treće mesto pripalo Valtteriju Bottasu. Četvrti je bio Verstappen, peti Ricciardo, dok su spisak prvih deset zaključili Sainz, Perez, Grosjean, Button i Vandoorne kojie se nije pojavio na stazi.

You can run, but you can't hide.
    VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Vettel: Bio sam previše pohlepan na stazi

Nemački vozač izjavio je da je želeo više ali da to trenutno nije mogao da ostavri.

Sebastian Vettel zabeležio je drugu poziciju odmah iza svog timskog kolege, ali su zajedno uspeli da zauzmu prvi startni red.
    “Mislim da je bolid bio dobar, lepo ga je bilo voziti danas. Izgleda da sam malo preterao sa krugom u Q3, jer sam otišao preširoko u petoj krivini. Drugi pokušaj je bio sličan, ali sam u drugom sekoru želeo mnogo ali nisam uspeo to i da ostavrim, odnosno bio sam pohlepan.” kazao je Vettel.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Raikkonen: Pol pozicija mi ne garantuje pobedu

Finac kaže da mi nepredvidivost trke u Monaku ne garantuje pobedu i pored osvajanja pol-pozicije.

„Pol-pozicija je svakako najbolje mesto za start u Monaku, ali ona ne garantuje ništa. Ovo je do sada bio sasvim dobar vikend. Malo smo se mučili sa nekim stvarima i pokušavali smo da otklonimo nedostatke. U kvalifikacijama je bilo bolje, ali svakako ne savršeno. Na kraju je to bilo dovoljno i bio sam zadovoljan bolidom. Ovde uvek možete da budete brži i to je normalan osećaj. Stvari su dobro funkcionisale kada smo izašli na stazu i odmah sam mogao da idem do limita. Zadovoljan sam zbog sebe i zbog tima“, izjavio je Raikkonen.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Bottas: Ferrari je imao prednost

Finac je priznao da je Ferrari ovog vikenda jednostavno bio brži od Mercedesa.

Za nas je sve počelo kako treba na prvom treningu, ali smo se na drugom izgubili sa podešavanjima bolida i to nas je koštalo. Na trećem treningu smo manje više postavili stvari na svoje, a u kvalifikacijama sam imao najbolji osećaj tokom celog vikenda. Ipak, i tada nije bilo lako složiti dobar krug. Mislim da je Ferrari od samog početka bio u prednosti“, izjavio je Bottas.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Mercedes krivi setup za loš Hamiltonov rezultat

Niki Lada kazao je da su podešavanja bila ta koja su napravila veliki problem Britancu tokom kvalifikacija.

Lewis Hamilton dosta se mučio tokom kvalifikacija za VN Monaka, gde je teško prošao u Q2 u kojima je takođe imao velikih problema. Britanac je u samom finišu druge sesije izašao na stazu kako bi popravio vreme i potražio prolaz dalje, ali nije uspeo jer je sesija zaustavljnja zbog udesa Stoffela Vandoornea.

“Nismo uspeli da odradimo Hamiltonov setup kako treba. Ovo su katastrofalne kvalifikacije za njega. Kod Bottasa stvar je bila bolja i on je bio blizu vrha. Sada moramo da analiziramo situaciju i razliku između podešavanja na oba bolida i šta je ono što pravi razliku.” kazao je Lauda.
    “Lepo je to što je Valtteri uspeo da pokaže dobre performanse. Stvar je delikatna i moramo da vidimo o čemu se radi. Još nisam pričao sa inženjerima.” kazao je Hamilton.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Ricciardo kritikuje sebe zbog greške u kvalifikacijama

Australijanac kaže da je Red Bull pogrešno tempirao njegov poslednji pokušaj u Q3.

„Q1 i Q2 su bili odlična osnova i delovali smo dobro. Ipak, činilo se da možda malo više oštećujemo zadnje gume. Do kraja Q2 smo shvatili da ćemo imati samo jedan krug za zagrevanje pre svakog pokušaja. Znali smo da nam je neophodan čist izlazni krug ako želimo da dobro zagrejemo gume. Prvi pokušaj nije bio savršen. Napravili smo neke promene u boksu pre poslednjeg pokušaja, ali smo izašli u gužvu na stazi. Izašao sam odmah iza Maksa, a iza mene je bilo 20 sekundi do Pereza. Nije mi jasno zašto nismo iskoristili taj prostor. To je bila jasna greška i nisam mogao da dovoljno zagrejem gume“, izjavio je Riccairdo.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Button uživao na kvalifikacijama

Britanac kaže da mu je drago što je na svom povratku u Formuli 1 došao do plasmana u Q3.

„Uživao sam u ovome. Kada vozite ovakve monstruozne bolide, po neki put pomislite da su preširoki i da će biti lenji, ali nisu. U pogledu vremena, ovo je verovatno najbrži McLaren ikada na ovoj stazi. Na nekim mestima am mogao da izvučem maksimum, dok su neka druga bila potpuna nepoznanica za mene. Ovde je teško pronaći limit. Po nekad morate da idete i preko limita da bi ste postigli ono što želite, ali to ovde nije moguće. U kvalifikacijama je izazov potpuno drugačiji i bitno je da gume funkcionišu tačno kako treba. Q3 nije bio savršen, ali sam zadovoljan prikazanim u prva dva dela“, izjavio je Button.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Teške kvalifikacije za Williamsa u Monaku

Oba vozača tima nisu uspela da zabeleže neki bolji rezultat.

“Ovo su bile veoma teške kvalifikacije za nas. Definitivno nije lep osećaj zabeležiti 15. poziciju i šteta je što nismo uspeli da to odardimo bolje. Razočaravajuće je za naš jer to nije ono što smo želeli, ali svašta se može desiti u Monaku tokom trke. Ipak, nadamo se najboljem.” kazao je Massa.
    “Imao sam problem sa curenjem ulja pred kraj Q1. Ipak i pored toga uživao sam u Monaku, staza je veoma izazovna i specijalna. Šteta je što smo imali problema sa bolidom tokom vikenda. Nisam uspeo da zabeležim brzi krug i mislim da bih mogao da prođem u Q2. Ostaje da to popravimo u trci.” kazao je Lance Stroll.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Ocon: Udes sa trećeg treninga je uticao na kvalifikacije

Mladi Francuz je ovoga puta kvalifikacije završio već nakon Q1.

„Razočaran sam, pošto smo definitivno imali brzinu za Q3. Udes na trećem treningu je imao negativan uticaj. Ekipa je obavila odličan posao sa popravkom bolida i veliko im hvala svima. Ipak, nakon udesa, osećaj u bolidu nikada nije isti kao ranije. Morao sam brzo da se prilagođavam i nisam mogao da ponovim tempo sa treninga. Kada se sve uzme u obzir, šesnaesto mesto je bilo maksimum. I dalje verujem da sutra možemo da se borimo za bodove. Trka je duga i svašta može da se desi“, izjavio je Ocon.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Toro Rosso oduševljen učinkom na kvalifikacijama

Carlos Sainz zabeležio je još jedan odličan rezultat.

“Osećaj je stvarno neverovatan. Ovo je sigurno moj najbolji krug u kvalifikacijama tokom sezone. Ovde je teško naći pravi limit ali to vam daje veći adrenalin. Šesto mesto je svakako odličan rezultat za nas i mislim da to zaslužujemo posle teškog vikenda. U Q1 bio sam iznenađen našim tempom i verovao sam da možemo doći do samoga kraja. Onda sam u Q3 sastavio dobar krug što nam je donelo ovu poziciju. Jedva čekam sutra.” kazao je Carlos Sainz.
    “Mislim da nisam imao sreće, pošto me je udes na kraju Q2 dosta omeo. Ovo je za sve nas bio obćavajući vikendi baš je šteta što sam propustio Q3. Ipak, u sutrašnju trku krenuću sa devetog mesta, zbog kazne koju imaju ostali vozači. To nam daje dobru priliku da donesemo poene.” dodao je Danil Kvyat.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Renault: Važno je da izbegnemo nevolje i završimo trku

Renaultovi vozači će trku u Monaku početi sa nešto boljih pozicija u odnosu na one iz kvalifikacija zahvaljujući kaznama za vozače McLarena.

„Mislim da smo izvukli maksimum iz bolida. Celog vikenda smo se mučili sa nedostatkom prijanjanja i lošim balansom. Uspeli smo donekle da poboljšamo bolid i zadovoljan sam zbog toga. Sutra nas čeka još jedan težak dan. Na ovoj stazi uvek morate biti potpuno skoncentrisani pošto se često događaju neka iznenađenja koja treba iskoristiti“, izjavio je Hulkenberg.

„Danas sam bio prilično zadovoljan bolidom i pored slabih performansi. Nisam zadovoljan kvalifikacionom pozicijom, ali smatram da je to pravi pokazatelj naših mogućnosti. U prvom pokušaju sam malo dotakao zid, a drugi jednostavno nije bio dovoljan za Q2“, rekao je Palmer.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Solidne kvalifikacije za Haas

Romain Grosjean uspeo je da dođe do završnog segmeta kvalifikacijau Monaku.

“Za mene ovo su bile dobre kvalifikacije. Bolid je bio malo nepredvidljiv, ali to je sve bilo do guma. One su čas radile kako treba a čas nisu. Zbog toga sam se mučio sa balansom bolida ali sam uspeo da na kraju izvučem dobar krug. U Q2 imao sam dobro vreme dok u Q3 neke stvari nisu fukcionisale kako treba. Ipak, dobili smo ono što smo želeli i sada ostaje da to materijalizujemo i u trci.” kazao je Romain Grosjean.
    “U Q2 nisam iamo čist krug. Zadesila me je gužva na stazi, što je veoma tipično za Monako. To ume da bude malo frustrirajuće jer sam bio zadovoljan performansama bolida. Mislim da ćemo sutra imati dobar tempo.” dodoa je Kevin Magnussen.

VRH

Slične teme

1. Srecna Nova 2017.
    Od shime u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 01.01.2017, 00:08
  2. 2017 Land Cruiser
    Od baraba u forumu Automobili članova
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 20.11.2016, 21:00

Ovlašćenja postavljanja