Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 15 od 15

Tema: Terenac: Freelender, Rav4, Grand Vitara, Sportage, Yeti

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Renault Fluence Expression 1.6 16V
    Evo da dodam koju I ja. Drugar svojevremeno kupio Freelandera sa bmwovim dizelom. Bio je englez pa je prebacivao volan. Tu je bilo neke zezancije sa strujom dok na kraju nisu rešili. Posle 5 godina vožnje, tvrdi da auto nije iskoristio u potpunosti i da je bolje bilo da je uzeo neku limuzinu za te pare. U svakom slučaju, oko motora je bilo neke zezancije, menjao je kvačilo i prečesto pločice i diskove. Prilično je pouzdan auto, ali za te pare je mogao da dobije konforniju i uglađeniju kabinu. Ali ono što je bitno, u odnosu na RAV2 generacije, prostora ima bar 30% više.
    Vectra C 1.8 16V 2004, + LPG, 125bhp
    Renault Fluence Expression 1.6 16V, 2011, 110bhp
    Ford Focus 1.8 TDCI 2011, 115bhp

Član od
    18.07.2009
    Garaža
    Astra G 1.6 8v
    Ovo za prostor potpisujem, lepse, konfornije, mozda cak i "vislje" se sedi u Freelenderu narocito 2004+ godista nego u Rav-u 4.
    I ja sam primetio da je skoro 80% engleza, sto je najcrnje navodno kupuju letvu volana (koja mora da se menja prilikom prebacivanja) od Opela koja ne moze da izdrzi opterecenje karoserije i velikih tockova.
    Jos jedna stvar je da sam primetio na Freelenderu da je kod modela sa dizel motorom slabiji servo nego kod benzinca, da li je to moguce? Odnosno lakse se vrti volan kod benzinca. Pretpostavljam da je zbog lakseg motora ali ovo je bas velika razlika.

Član od
    18.07.2009
    Garaža
    Astra G 1.6 8v
    Napisah celi esej i nesta poruka

Kako sam zapoceo ovu temu a mislim da je idalje jako popularna hteo sam da je ponovo ozivim.

Ove godine ako sve bude ok, planiram da kupim Suzuki Grand Vitaru ili Skodu Yeti.

Vozio sam Astru G, koja je poklonjena posle saobracajke, sad vozim Opel Merivu 2006, benzinca.

Grand Vitara i Yeti su mi se svidela zbog visoke pozicije sedenja, veci klirens, mogu da se natovare, jos lepo izgledaju, pregledni su i sl.

Kod Suzukija mi se svidja sto je i dalje po meni jedan od lepsih modela na trzistu a sa druge strane ima dosta pohvala sto se tice izdrzljivosti i odrzavanja.

Skoda mi je manja (funkcionalnija u gradu) ali ima nizak profil guma (15" felne) sto znaci po automatizmu neodobnija od Suzukija. Ali ima odlican DSG menjac koji je spas za ovaj Beogradski mravinjak.

Prenos 4*4 uopste nije presudan ali prostor u vozilu definitvno jeste.

Dolaze u obzir i dizeli i benzinci sem 1.2 benzinca kod Skode.

Pistite masti na volju i raspalite o iskustvima sa ova dva modela.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. land rover freelender 2.0 dizel 2005
    Od dicman u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 02.08.2012, 14:02
  2. Grand Vitara u garanciji
    Od agw u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 23.04.2010, 03:22
  3. Suzuki Vitara - rezervoar
    Od APOGEE u forumu Tehnički deo