Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 17 od 17

Tema: Smrdibube - MF Kragujevac odeljenje za utiskivanje brojeva

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Renault Fluence Expression 1.6 16V
    Meni na redovnom servisu u AK Kompresor zakačili službeni auto na stubiće. Još me ubedjivali da nisu oni... Trajalo je sat vremena i nisam se smirio dok nije došao zamenik direktora. Bukvalno sam hijerarhijski sa po rečenicom odbijao razgovor sve od kafe kuvarice, preko pultaša, šefa servisa, direktora postprodaje... A njima se sfinkter stisao za 300 evra štete, a meni pritisak skočio preko 300/200. Odlično su sve uradili, ali je ukus u ustima ostao grozan, kao i nenadoknađena materijalna šteta.
    Vectra C 1.8 16V 2004, + LPG, 125bhp
    Renault Fluence Expression 1.6 16V, 2011, 110bhp
    Ford Focus 1.8 TDCI 2011, 115bhp

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    Niko nije preuzeo odgovornost? Da li si napravio zapisnik?

Dobio sam zapisnik od "DOZ-a", šteta procenjena na oko 20K din. Ništa posebno, a ako i pristanu da plate znam da sam kratak "miler" i popravku felne. Nastaviću priču do kraja, čim ugrabim malo vremena.

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    Zbog nastavka, mali citat:
    Citirati Originalno postavljeno od Boki Ar Pogledati poruku
    ... Brka demonstrativno "lupa" ličnu kartu ispred mene, potezom kojim kockari izbacuju aduta. Malo neobično ali zaista tamo piše Pera. Pravo ime. Nije se šalio, a meni nije bila namera da uvredim.
    Upisujem ime i prezime u prazno mesto koje sam ostavio u izjavi.

Ja to neću da potpišem, neka on to piše ponovo ili prepiše !
    Pitam, smirenim tonom: "Zašto? Kakve veze ima ko piše, treba li da otkucam, odštampam?" Opet počinje galama, ne znam ko šta govori.

Onda neko, valjda "treći čovek" pita:
    Šta si mu ti, neki portparol?
    "Ja sam mu otac, napravio sam ga..!" - proderah se, onako, muški. Tu odjednom dreka prestade, kao da je neko isključio ton. Brka odlazi, jurimo ga za potpis.

Čekaj da ukucam ovaj kamion
    .

Kamion se "radi" napolju, palim cigar duvana, osmatram okolinu, gde se ko od galamdžija nalazi, svi su udaljeni, niko ništa ne dobacuje.

Daj da potpišem...
    Stavlja primedbu da se ne slaže sa izjavom u delu tom i tom, potpisuje sa brojem l.k.

Sad opet nastupa Nikola: "Aj' sa mnom..."

"Kuda" - upitah

"Hajde ili ostani tu..." Polazim šta ću. Dečko pravac ka upravnoj zgradi. Studenti izlaze. Prvog pita:

"Brate, gde je direktor ovog fakulteta?"

"Dekan je tu, prva desno."

" 'Fala..."

Ulazimo u zgradu. Tu je jedna žena koja nam kaže da ne možemo i da se zakazuje.

"U redu je, sad ćemo zakazati."

Ulazi Nikola u kancelariju, dočekuje ga jedna jedna fina gospođa, izlazi poziva i mene, nudi piće.

" Vidim, problem je ozbiljan, znate moraćete da odete dole do TIV-a, tražite glavnog."

Nikola: " A, ne. Mislite onog iza onih vrata gde niko ne sme da ulazi? Dole više ne idem bez policije. neka on dođe."

Dolazi stariji čovek i "evidentičar" bledog lica, onaj što deli uplatnice, "trećeg čoveka" nema. Objašnjavaju da se to nikad do sad nije desilo, na šta odgovaram da sam pre pola sata, od zaposlenih, čuo da se to dešava često. Predlažem da nabave ogledalo i postave ga tako se može videti trag točkova. "Evidentičar" odlazi, mi još malo popričasmo sa glavnima, pozdravismo se i pođosmo.

Kod auta čuči brka i fotografiše.

"Šta je sad?" - pitam

Dolazi "evidentičar", izvinjava se i objašnjava da je dekan tražio da se snimi.

"U redu, slikaj ovu pukotinu u laku na pragu."

Ma, puk'o je tu i menjač...
    pod*ebava Brka. Nikola seda i startuje motor.

"Čekaj" - velim.

"Ulazi ili ostani tu. Brko, snimaj..." Ulazim, brka ostade u dimu i prašini.

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    Ipak nisam razočaran, ima još časnih ljudi, stigao je e-mail:

Poštovani,

U prilogu su slike vozila sa dizalice koje su meni dostavljene.

U ime saradnika, koji su zaposleni na Centru za TIV, izvinjavam se za sve neprijatnosti koje ste doživeli u našem Centru tokom utiskivanja broja na Vašem vozilu.
    Odgovorih: "
    Poštovani Profesore,

ganuli ste me i zaista me boli kao čoveka što se Vi izvinjavate, a ne oni koji se bahato ponašaju. Prihvatam izvinjenje, naravno, mada svi koji me poznaju znaju da kod mene ne treba ni hvala niti izvini. Kod mene je sve već unapred oprošteno.

Ipak ne mirim se lako sa "diktatorskim" stavovima tipa: "On je tu glavni, a ja sam ništa." Kad treba da se uveze auto, mi to ne možemo, nije dozvoljeno, a kad treba da se "vadi kestenje iz vatre" onda možemo. Nije to pošteno. Na posletku, ja sam klijent koji pošteno plaća i nikom ne bi "spala kapa sa glave" za malo ljudskog ili kolegijalnog ponašanja. Preko 30 god. iskustva u auto mehanici je iza mene, civilno i u vojsci, a i u ratu.

Došao sam kolegijalno, prijateljski, sa autom "raspremljenim" za utiskivanje broja i trebalo je da prenesem pozdrave zaposlenima iz "AC Božić" - Ar, nažalost, nije mi pružena prilika. Policiju nisam hteo da zovem, da ne zadržavam ostale ljude koji čekaju. Materijalna šteta nije velika, veća je ona koja se novcem ne plaća. :/ "

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    Epilog. Treba naći onu temu gde se psuje pošta, zbog:

Da sam se peške uputio, pre bih dostavio al' 'ajde. Kako u svim "smrdibubskim" ustanovama ima i časnih ljudi, dužan sam napomenu da "S-buba" nije lično vređanje, već samo kratak opis nečeg što ne valja.

Poštovani,

Računovodstvo me je informisalo da je danas pripremilo uplatu i da će sutra biti realizovana. Uplata na sumu od 20.500,00 dinara na Autoservis...
    Da li će to biti tako, videćemo sutra ali ovom čoveku što piše može se verovati, cenim.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. BMW problem Kragujevac
    Od Presretach u forumu Nemačka
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 21.08.2011, 00:00
  2. Prenos brojeva konačno od 01.07.2011. ....
    Od MagicMaster u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 30.06.2011, 16:45
  3. KOE 2010 Kragujevac, mini skup BG-KG-BG
    Od maliomladinac u forumu Aktivnosti CBC zajednice!
    Odgovora: 35
    Posl. poruka: 09.05.2010, 06:46
  4. King of Europe - Kragujevac 2009
    Od little u forumu Drag & Drift racing
    Odgovora: 20
    Posl. poruka: 08.05.2009, 20:32
  5. King Of Europe Kragujevac
    Od Sapcanin u forumu Drag & Drift racing
    Odgovora: 159
    Posl. poruka: 14.09.2008, 12:44

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme