Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: rover elektrika

Član od
    03.02.2015
    Garaža
    rover25

rover elektrika

pozdrav svima.imam rovera 25,2004god,1400kubika,sa plinom.desava mi se da nekada upali takoreci na pola kljuca a nekada duze vergla i pali tek kad mu se da pun gas..na leru radi mirno,takoreci bez oscilacija,nekad-nekad podigne broj obrtaja za 200-300 na par sekundi,i onda opet normalizuje...e sada ono sto me muci-kad polazim moram dati malo jaci gas i polako pustati kvacilo inace ce se ugasiti..isto to vazi i ako je na leru bez gasa a ukljucim npr klimu ili ventilator,obavezno se gasi ne dodam li gas..cistili smo step motor ultrazvucno ali vrlo malo bolje..svi kazu elektrika ali to je sirok pojam,ako krenem menjati sve od reda neznajuci iskostace.....a da,to mi se desava bez obzira dal je na benzin ili plin,dok u voznji ne secka ni trokira...pozdrav

Član od
    11.10.2010
    prvo operi ultrazvucno dizne I promeni svecice

Član od
    03.02.2015
    Garaža
    rover25
    malo me cudi to sto takoreci prvi put upali ko mina,da su prljave dizne il lose svecice.....zar ne bi trebalo da zeza to i na leru,jer dizne su povezane sa benzinom a on se gasi i na plin kao i na benzin....

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Corolla E 210
    onda pocni sa svecicama, kablovima, bobinom....
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Probaj tri dana da voziš na benzin pa javi rezultat.
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    17.06.2012
    Garaža
    citroen C5 hdi
    Na svim roverima sa motorima K-serija bobine znaju da zezaju ima ih dve na 1.i na 3. klipu i direktno su na svecicama dok 4. i 2. klip struju dobijaju od tih istih bobina preko kablova .Svecice ti kostaju oko 1500 din komad a polovnu bobinu sam placao 30 e.I jos jedno pitanje : da li auto gubi rashladnu tecnost?Ovo pitam jer je najveci problem tih motora dihtug glave ali moze biti i dihtung (gumeni) usisne grane i zbog toga zna da trokira i lose radi usled ulaska vode u cilindre.

Član od
    03.02.2015
    Garaža
    rover25
    iskreno nisam dugo vlasnik ovog vozila,mada kada sam ga uzeo,antifriz je bio na minimumu i dodao sam mu skoro litar...e sad najvise me cudi jer nikada ne trokira a gasi se kad se malo vise optereti klimom ili sl...dali su to veliki i skupi zahvati ako bude moralp da se menja neki od ta dva dihtunga..odnosno da li ih je lako detektovati jer ovde je tesko naci dobrog majstora,svi krecu metodom slucajne eliminacije,pa ako pogode-pogode...a zar ne bi trebalo i lose da pali ako ne valjaju svecice i bobine,sto kod mene nije slucaj..

Član od
    03.02.2015
    Garaža
    rover25
    i ako nije problem reci mi oznaku tih modela ngk svecica,jer ovde u jednom servisu mi prodavac izmota neke ngk svecice po ceni od 273 din,kaze to su te,za rovera,odnosno konkretno taj hondin motor koji on nosi...mada nekako mi previse razlika u ceni..

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Corolla E 210
    proveri ovde koje svecice ti trebaju

NGK Partfinder
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    03.02.2015
    Garaža
    rover25
    drzali step motor takoreci sat vremena u kadi na ultrazvucno,vozio 30ak kilometra samo na benzin i sad radi sve 1/1....perfekt..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Auto-Elektrika ( + ) iskustva..preporuke..bela lista
    Od cuore sportivo u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 37
    Posl. poruka: 05.05.2010, 20:40
  2. Elektrika na Toyoti corolli 1990
    Od mladenovic73 u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 12.05.2009, 12:56
  3. ELEKTRIKA
    Od TRAJAN u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 5