Strana 3 od 126 PrvaPrva 123456781353103 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 1504

Tema: F1 2015

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Horner očekuje da Mercedes poveća razliku u 2015 godini

Sef Red Bulla nema baš optimistična predviđanja za iduću sezonu

Christian Horner je zabrinut da će Mercedes iduće godine napraviti još veći razmak između sebe i svojih rivala na polju izrade pogonskih jedinica,i u samom šampionatu F1.On vjeruje da najbolje što dobavljač njegovog tima,Renault,može uraditi za narednu sezonu jeste dostizanje kvaliteta i snage ovogodišnjeg pogonskog agregata Mercedesovog bolida:
    "Mi se ne otpisujemo za narednu sezonu,ali vjerujemo da će tim iz Sttutgarta još više povećati performanse svog motora,i biće strašan izazov za nas da ih dostignemo."
    Na pitanje šta misli da Reno može postići sa pogonskom jedinicom za iduću godinu,Horner je odgovorio:
    "Mislim da mogu sigurno napraviti motor koji se neće poklapati sa ovogodišnjim,i biće sigurno kvalitetniji ali je izgledno i to da Mercedes takođe neće mirovati u svom razvoju.Smatram da će i Ferrari imati isti problem kao i mi."
    Da podsjetimo,Red Bull i Ferrari su na čelu timova koji žele odmrzavanje razvoja motora u toku sezone.Mercedes je taj koji je uložio veto na odmrzavanje razvoja,a pravda se povećanjem troškova proizvodnje.

Preuzeto sa f1-forum.eu
    You can run, but you can't hide.
    VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Arai:Ne podcjenjujte tehnologiju Honde

Direktor Honde pričao je između ostalog i o novoj tehnologiji

Hondin F1 šef Yasuhisa Arai upozorio je svoje rivale da njegova kompanija sprovodi opsežna istraživanja na polju hibridne i turbo tehnologije za F1 pogonske jedinice,a uoči njihovog povratka u F1 sa McLarenom iduće godine.
    Japanski tim je privučen nazad u F1 jednim dijelom i radi novih pravila nakon šest godina,pošto su 2008.godine svoja prava prodali Ross Brawn.Posljednje generacije V6 motora i sistemi za obnavljanje energije koriste potpuno različite sisteme od prošlih Hondinih F1 motora,ali Arai kaže da oni sprovode opsežna istraživanja na tom polju,jer su novi u F1:
    "Uvijek smo željeli da se vratimo u F1.Ovi propisi su jako pogodni za naš rad je Honda ima jako mnogo iskustva sa hibridnim pogonima.Uz to,smanjivanje dimenzija i korištenje turba sa direktnim ubrizgavanjem savladali smo još kod motora automobila za serijsku proizvodnju,"riječi su Yasuhise.
    Iskreno,razlog našeg povratka su ekološki propisi sa visokim nivoom sinergije,i ja mislim da možemo pobjedivati već iduće sezone,"kaže on.
    Hondin prvi zvanični test u Abu Dhabiju nije išao po planu,i bilo je dosta problema sa pogonskom jedinicom.Ali,sa zimom ispred sebe,Arai je upozorio protivnike da ne podcjenjuju nivo performansi koje Honda može ostvariti do proljeća:
    "Sljedeća sezona je jako važna za nas,jer mi uvijek želimo pobjeđivati.Možda ste saznali da radimo jako dobre pripreme za narednu sezonu,i zato vas molim da imate dobra očekivanja.Mi želimo imati jako dobru poziciju na gridu za prvu trku u Australiji iduće sezone,"rekao je Yasuhisa Arai okupljenim novinarima za kraj razgovora.

Preuzeto sa f1-forum.eu
    VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Williams u saradnji sa Junileverom

Williams će od sezone 2015 otpočeti višegodišnju saradnju sa Junileverom, a logotip njihovog brenda Reksona naći će se na bolidu FW37.

Logo brenda Reksona naći će se na bočnim stranama, prednjem krilu i prednjem spojevima ogibljenja Vilijams Mercedesa FW37, kao i na kombinezonima vozača, uniformama tima i ostaloj opremi koja ulazi u okvir saradnje F1 tima i sponzorskog pula.
    Uspešna sezona i završetak na trećoj poziciji u poretku konstruktora počela je da vraća sponzore u tim iz Grouva.
    Junilever/Reksona, već ima saradnju sa Lotusom, a da li će biti nastavljena za sada nije poznato.

Preuzeto sa f1srbija.com

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Carlos Sainz potvrđen u Toro Rossu

Juče je i zvanično objavljena informacija da će Španac biti u tandemu sa Verstappenom.

Tim Scuderia Toro Rosso je juče i zvanično potvrdio da je Carlos Sainz Jr. njihov novi vozač za sezonu 2015. On je popunio vozačku postavu koja je sada sa njim kao drugim vozačem i mladim Max Verstappenom definitivno najmlađa na gridu.
    U početku priče, Verstappen je trebalo da se pridruži mladom Rusu Daniilu Kvyatu u Scuderiji, ali odlaskom Vettela se otvorilo mesto u Red Bullu i Rus je otišao tamo. Na upražnjeno mesto dugo je konkurisao i Francuz Vergne.
    "Zaista sam srećan što ću postati vozač ovog tima. Otkako sam bio polaznik Red Bullove akademije za mlade vozače to je bio moj cilj. Sada želim da se zahvalim Red Bullu jer je verovao u mene."
    "Imao sam vrlo uspešnu sezonu u World Series by Renault, ali sada se već polako okrećem Formuli 1", kaže trenutni svetski prvak u Formula Renault 3.5,mladi Carlos Sainz.
    Direktor tima Toro Rosso Franz Tost kaže:
    "Sa Carlosovim pridruživanjem našem timu, uz Maxa koji je već sa nama, nastavljamo našu tradiciju pružanja šanse mladim nadama iz naše akademije za vozače. Gledali smo njegov napredak kroz mlađe kategorije, konstantna poboljšanja i sve to je kulminiralo ovogodišnjom titulom prvaka."
    Za kraj, Tost je rekao:
    "Iskreno,još su mi u sećanju testovi na Silverstounu 2013. godine, koje je Carlos odradio sa nama u STR8. Tog dana sam ostao šokiran sa njim i njegovim timom inžinjera, šokiran njegovom brzinom i njegovim pristupom svemu."

Preuzeto sa f1-serbia.com
    VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Vettel testirao F2012 u Fioranu

Nemac je jutros imao prvu priliku da isproba neki Ferrarijev bolid.

On je vozio model iz 2012 na Ferrarijevoj test stazi u Fioranu. Pravila dozvoljavaju timovima da testiraju bolide koji su stari bar dve godine. Red Bull nije dozvolio Vettelu da testira F14T u Abu Dabiju prošle nedelje, pa su vozačke dužnosti preuzeli Raikkonen i mladi Raffaele Maricello.

Ovaj test svakako nije omogućio Ferrariju da napravi određeni napredak u razvoju bolida za 2015, ali je Vettel mogao da isproba sedište i upozna se sa nekim osnovama bolida iz Maranella. Nemac je danas koristio potpuno belu kacigu bez oznaka sponzora.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Marussija ide na aukciju

Oprema tima sa bazom u Banburiju naćiće se na aukciji.

Marussija je posle VN Rusije i zvanično otišla pod stečaj uprkos naporima prinudne uprave da tim dovede na trku u Abu Dabiju. Tim i dalje nije našao kupca, pa je zato firma CA Global Partners koja se bavi aukcijama stavila opremu Marussije na svojoj listi i ona je zakazana za 16. i 17. decembar.

Na ovom spisku nalaze se oba bolida uključujući i model za 2015. godinu, prikolice, test labaritorija, garažni alati i rezervni delovi.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Vettel o Ferrariju: Moja bajka tek počinje

Sebastian Vettel je u subotu prvi put provozao Ferrarijev bolid.

Nemac je svoju prvu vožnju sa italijanskim timom opisao kao početak nove bajke. Njegov ugovor sa Red Bullom istekao je prošle nedelje pa je Ferrari brže bolje organizovao privatan test kako bi što pre Nemca stavio u svoj bolid.

Vettel je u Maranelo stigao u petak, gde je u subotu provozao bolid iz 2012. godine, dok je u nedelju već bio u simulatoru. Ovom prilikom četvorostruki šampion se susreo i sa prvim čovekom kompanije Sergiom Marchionneom, šefom tima Maurizijom Arrivabeneom i tehničkim direktorom Jamesom Allisonom.
    "Postoje puno bajke o vožnji Ferrarija i neke od njih su mi se ostvarile kada sam seo u bolid. Sada mogu samo da ih potvrdim. To nije priča, već legenda i ona stvarno postoji. Stvarno je poseban osećaj biti deo tima a video sam da pojedini navijači dolaze, preskaču ogradu kako bi videli šta se dešava na stazi. Ovo je magičan dan i sigurno ga naću zaboraviti." kazao je Sebastian Vettel.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Caterhamu dozvoljeno da se 2015. takmiči sa starim bolidom

Tim iz Lifilda dobio je dozvolu da naredne godine kostiti stari bolid.

Komisija Formule 1 i FIA dozvolile su Caterhamu da se naredne godine pojavi sa starim bolidom, mada ovu odluku treba da odobri i Svetski Savet Motor Sporta. Tim iz Lifilda je već u oktobru otišao u stečaj ali je uspešnom akcijom uspeo da se vrati na poslednjoj trci u Abu Dabiju.

Njihov dolazak na Jas Marinu bio je podpomognut sa više strana pa je zbog toga tim i zvanično zatražio da se naredne godine na stazi pojavi sa starim motorom i šasijom, kako bi smanjio troškove sve dok se ne nađe pravi kupac.
    "Komisija Formule 1 i FIA složile su se da će pomoći manjim timovima pa su nam dozvolili da naredne godine učestvujemo sa starim bolidom." kazao je Finbarr O’Connell, stečajni upravnik.
    On je dodao da je Božić možda i krajnji rok za pronalaženje pravog kupca, kako bi tim konačno krenuo u pravom smeru.
    "Trenutno pregovaramo sa nekoliko stranaka. Broj ljudi sa kojima pričamo je sve veći a za sada imamo dva ozbiljna kandidata." dodao je on.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Hamilton: Alonsov ponovni dolazak u McLaren neće biti isti

Lewis Hamilton veruje da njegov bivši timski kolega neće ponoviti istu sudbinu sa McLarenom.

Ovo je samo Hamiltonovo viđenje slučaja, koji je javno rekao da neveruje da bi Alonso ponovio grešku iz 2007. godine kada su on i Španac činili tandem McLarena.

"Ovo je stvarno interesantna odluka tima, ali želim mu sve najbolje. To će svakako biti novo iskustvo, Fernando je jedan od najkompletnijih vozača a McLaren jedan on iskusnijih timova. Takođe je ranije sarađivao sa Ronom, koji je uvek znao da situaciju drži pod kontrolom, pa tako ne verujem da će se ponoviti situacija od pre par sezona." rekao je novi svetski šampion.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Formula 1 manjim timovima plaća motore?

Pored toga i vodeći čovek Mercedesa Dieter Zetsche želi da se zadrži zdrav grid u Formuli 1.

Već neko vreme poznato je da manji timovi imaju problema da plate troškove u šamapionatu, a ova situacija se najviše pokazala kroz slučaje Caterhama i Marussije. Ipak, novonastala kriza ne pograđa samo garaže na kraju padoka, već i vodeći timovi žele da imaju zdravu konkurenciju.

"Naš kurs je usmeren ka tome da imamo zdav šampionat, gde bi mogli lepo da se takmičimo." kazao je Zetsche.
    On je dodao da se trenutno vode razgovori između vlasnika prava u Formuli 1 grupaciji CVC i manjih timova kako bi izbegli dalji veći troškovi. Magazin Blick navodi da je da ovo telo želi da pomogne Lotusu, Sauberu i Force Indiji tako što će od proizvođača umesto njih otkupiti motore.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Grosjean priznao da je pregovarao sa Ferrarijem

Ovaj Francuz izjavio je da je u ovoj godini imao kontakta sa italijanskim timom.

Roman Grosjean je ove sezone imao mogućnost da napusti Lotus zbog slabih rezultata tima, kao i sa druge strane zbog promene dobavljača motora, ali se ipak odlućio da produži saradnju na još godinu dana. On je tokom "klimavog" perioda priznao da je pregovarao čak i sa Ferrarijem.

"Da, vodio sam sa njima određene razgovore, ali je tržište vozača znatno bilo uzdrmano kada je Vettel odlučio da napusti Red Bull. To je iznenadilo sve, pa nam sada ostaje da vidimo šta će McLaren da uraditi." kazao je Grosjean.
    On je dodao da se raduje novoj sezoni kao i prelasku na Mercedesove motore.

"Moramo da sačekamo prvi test, ali mislim da ćemo imati dobar bolid. Nikada ne znate kako će to da ispadne, ali se ipak nadamo najboljem."

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    McLaren u četvrtak odlučuje o novoj vozačkoj postavi

Odluka o novoj vozačkoj postavi trebala je biti donešena još juče, ali je ipak odložena za četvrtak.

Pošto se Fernando Alonso skoro sigurno pridružuje timu iz Vokinga, ostalo je veliko pitanje ko će mu biti timski kolega. McLaren je zvaničnu potvrdu ove informacije najavio za prvi decembar ali se ona nije desila, već je cela stvar odložena za ćetvrtak.

"Od kada smo izdali najnovije zvanično saopštenje, Ron je kazao da ova odluka mora biti podržana od strane akcionara i upravnog odbora. Ovaj sastanak održaće se krajem ove nedelje." kazao je izvor iz Vokinga.

Sa druge strane Ron Dennis je dodao: "Potpuno je jasno da mi tražimo najbolje za naš tim, ali upravni odbor će odlučiti da li će to biti Kevin ili Jenson. Pre ovog sastanka ništa se neće znati."
    Kako piše nemački Bild, prvi čovek McLarena je za da Kevin Magnussen ostane u timu dok akcionari na čelu sa Mansourom Ojjehom žele da u novom bolidu vide Jensona Buttona.

VRH

Strana 3 od 126 PrvaPrva 123456781353103 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Cbc roštilj 2015
    Od zoranc u forumu Aktivnosti CBC zajednice!
    Odgovora: 70
    Posl. poruka: 18.06.2015, 17:20
  2. Srećna Nova 2015. godina!
    Od Franjo u forumu Aktivnosti CBC zajednice!
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 06.01.2015, 18:59
  3. eCall obavezan u EU od 2015
    Od BOOST u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 04.07.2012, 12:43

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge