Strana 2 od 126 PrvaPrva 12345671252102 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 1504

Tema: F1 2015

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Botas najbrži prvog dana testa u Abu Dabiju

Valteri Botas je postavio najbrže vreme prvog dana završnog testa sezone u Abu Dabiju - 1m 43.396s. Bolid Meklaren-Honda "zatajio", komletirana samo tri kruga

Vilijamsov Finac koji je na završnoj trci sezone završio na podijumu, postigao je najbrže vreme na finalnom testu, što je najlepši mogući način za rastanak sa bolidom FW36.

Stofel Vandorn u Meklarenu MP4-29H, je na dugo isčekivanom debiju Honde imao je tehničkih problema. Bolid je otkazao poslušnost već u drugom krugu. Pred sam kraj treninga Vandorn je izašao na stazu i odvozio još jedan krug.
    "Nadali smo se da ćemo napraviti više krugova danas ali su podaci o gorivu ielektronika nekoliko puta zaustavili bolid. Tim analizira situaciju i nadam se da ćemo sutra napraviti više krugova. Ipak, ovo je bio pozitivan dan za nas. U ovoj fazi razvoja, svaki krug koji odvozimo je veliki uspeh i bolje je da ovakve probleme rešavamo u novembru nego sledeće godine u februaru na Herezu", izjavio je Vandorn.
    Kimi Raikonen je postavio drugo vreme dok je njegov novi klupski kolega, Sebastijan Fetel, proveo neko vreme u garaži Ferarija, upoznavajući novi tim..
    Niko Rozberg je na poziciji 3 sa ovog puta ispravnim hibridnim pogonom u njegovom Mercedesu W05. Nemac je odvozi 114 krugova što je rekord dana.
    Nadavno krunisani GP2 šampion, Džolion Palmer, postavio je četvrto vreme u bolidu Fors Indije. Problemi sa motorom uskratili su mu deo prepodnevne sesije, a problemi su se nastavili i popodne, što je izazvalo nekoliko crvenih zastava.
    Zaista sam uživao u prvom F1 iskustvu. I pored tehničkih problema uspeli smo da odvozimo skoro sat vremena i uđemo u tempo vrlo brzo. Tim mi je dao šansu na kojoj sam im zahvalan i želeo bih da dobijem neku ulogu u ovom timu", rekao je Palmer.
    Šampion Formule Reno 3,5l, Karlos Sajnc mlađi, dobio je šansu u Red Bulu i postavio peto vreme dana. Vil Stivens u Kejtremu našao se na šestom mestu. Oba vozača odvozila su preko 100 krugova.
    Lotusov rezervista Šarl Pik postavio je sedmo vreme, dok je doskorašnji vozač Kejtrema, Markus Erikson testirao Zauber.
    Maks Ferštapen je testirao za Toro Roso. Problemi sa ogibljenjem "poslali" su ga u barijeru već u trećem krugu. Ipak, bolid je popravljen, pa se u završnici uspeo vratiti na stazu i odvoziti preko 50 krugova.
    Nekoliko vozača će nastaviti sa programom i drugog dana, a pojedini timovi pružiće šansu i novim mladim talentima.

Nezvenični rezultatai prvog dana testa u Abu Dabiju:

1. Bottas, Williams, 1m 43.396s, 80 laps

2. Raikkonen, Ferrari, 1m 43.888s, 81 laps

3. Rosberg, Mercedes, 1m 44.512s, 114 laps

4. Palmer, Force India, 1m 45.516s, 37 laps

5. Sainz, Red Bull, 1m 45.339s, 100 laps

6. Stevens Caterham, 1m 45.436s, 102 laps

7. Pic, Lotus, 1m 46.167s, 89 laps

8. Ericsson, Sauber, 1m 46.253s, 95 laps

9. Verstappen, Toro Rosso, 1m 47.194s, 55 laps

10. Vandorn, McLaren, no time, 3 laps

Preuzeto sa f1-srbija.com
    You can run, but you can't hide.
    VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Wehrlein najbrži poslednjeg dana testiranja u Abu Dabiju

Rezervni vozač Mercedesa Pascal Wehrlein je danas imao najbolje vreme, dok su se problemi za McLaren-Hondu nastavili drugi dan za redom.

McLarenov bolid je ponovo veći deo dana proveo u garaži zbog problema sa elektronikom. Stoffel Vandoorne se pojavio na stazi kasno popodne, ali su posle dva kruga u boks morali da ga vrate kamionom.

Za to vreme, vozač iz DTM serije Pascal Wehrlein je prvo tokom pre podneva imao najbolje vreme od 1m44.557s, a potom je kasnije tokom dana zabečežio i najbrže vreme testa od 1m42.624s.
    Vozač GP2 serije Raffaele Maricello je danas imao svoj debi u bolidu Formule 1. On je u Ferrariju imao drugo vreme koje je bilo malo manje od šest desetinki sporije od Wehrleinovog.
    Max Verstappen je danas uspeo da nadoknadi vreme koje je izgubio juče nakon problema sa prednjim vešanjem. On je na kraju imao treće vreme ispred Marcusa Ericssona koji je vozio 112 krugova.
    Will Stevens je bio peti u Caterhamu, ali se njegovo testiranje završilo nešto ranije pošto je četrdesetak minuta pre kraja morao da se zaustavi na stazi zbog curenja goriva.
    Vozač Formule 3 Spike Goddard je bio šesti na debiju u Force Indiji, dok je Daniel Ricciardo u Red Bullu bio sedmi. Autralijanac je takođe morao ranije da završi testiranje nakon što se njegov Red Bull zapalio na stazi.
    Novi vozač Saubera Felipe Nasr je po poslednji put bio u bolidu Williamsa. On je nakon problema tokom prvog dela sesije uspeo da nadoknadi vreme i vozi 82 kruga sa osmim vremenom. Iza njega su bili samo još Alex Lynn i šampion Evropske Formule 3 i GP3 serije Alex Lynn koji su podelili vozačke dužnosti u Lotusu.

Preuzeto sa f1-serbia.com
    VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Ferrari špijunirao Mercedes u Abu Dabiju?

Mercedes veruje da je na testu bio blisko posmatran od strane Ferrarija.

Italijanska novina La Gazzetta dello Sport i nemački magazin Bild objavili su slike plave žene koja na sebi ima Ferrarijevu uniformu kako koristi infracrvenu kameru i snima Mercedesov pobednički bolid, odnosno da je sve vreme stojala iznad garaže nemačkog tima.

Priča se i da su određeni ljudi iz Mercedesa došli na ovu VIP tribinu kako bi zamolili ovu damu da prestane sa snimanjem.
    Na pitanje Bilda o ovoj situaciji zvaničnik Ferrarija je odgovorio da se ništa specijalno nije desilo.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    F1 se sprema za promenu određenih pravila u 2015.

Jedna od izmena biće ukidanje duplih poena na poslednjij trci.

Ideja o duplim poena je potekla baš od Bernia Ecclestona koji je na ovaj način želeo da trku u šampionatu konstruktora održi do samog kraja. Ipak, ovaj sistem nije pružio željene rezultate i najverovatnije biće izbačen iz pravilnika za narednu godinu.

Sastanak strateške grupe i F1 komisije održaće se ove nedelje u Ženevi, a pored ovog pravila na dvenvom redu naćiće se i kontroverzni restart iz mesta posle izlaska sigurnosnog automobila na stazu.
    Takođe, u vodu pada i ograničenje komunikacije između vozača i inžinjera, kao i molba Caterhama da naredne godine koristi šasiju i motor iz ove sezone.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Vergne potvrdio da više nije vozač Toro Rossa

Francuz je preko svog profila na Tviteru priznao da više ne vozi za ovaj tim.

Jean Eric Vergne je potvrdio da ga neće biti u F1 iduće sezone, jer ga njegov sada već bivši tim Toro Rosso nema u svojim planovima za 2015.godinu.

Ovaj vozač francuskog porekla bio je vozač tima iz Faence tri sezone i u tom periodu je odvezao za njih preko 58.trka, ali će sledeće sezone ipak biti zamenjen.

U oktobru umesto njega najavljen je mladi Max Verstappen, ali se pojavila nada da bi Jean-Eric mogao ostati u timu kad se obelodanila vest da Sebastian Vettel ide u Ferrari i tako se stvorilo mjesto u matičnom timu. Ipak,na Vettelovo mjesto promovisan je mladi Rus Daniil Kvyat.

Nakon mesec dana isčekivanja novih vesti, Vergne je preko svog naloga na Tviteru potvrdio da više nije u kombinacijama i sada već bivšeg tima.

Francuz je pre VN Abu Dabija priznao da su njegovi izgledi za ostanak jako mali i da sumnja u takvo rešenje. Sada se već postavlja pitanje ko ce biti novi vozač Toro Rossa. Nakon što je šampion GP3 Alex Lynn potvrdio da on ipak neće biti pokretačka snaga Red Bullovog junior tima iduće godine, kao prva moguća opcija ostao je Carlos Sainz Jr. On bi iduće sezone trebao biti suvozač Verstappenu u Scuderia Toro Rosso.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Alonso: Ferrari treba da bude favorit svake godine

Španac je izrekao mnogo komplimenata na račun bivšeg tima.

Fernando Alonso kaže da Ferrari treba da bude favorit za osvajanje prvenstva svake sezone i to radi talenta koji ima na raspolaganju. Upitan da obrazloži svoju tvrdnju i da li sada kada odlazi ima neki savet za tim iz Maranella, Španac je odgovorio:

"Teško će biti suditi o tome, sada kad sam napolju. Ono što smo propustili u ovih pet godina, bilo je više do loših performansi automobila i do nekih tehničkih resursa nego do potencijala ljudi. Nismo bili na najvišem nivou u nekim aspektima bolida, precizno, bila je to aerodinamika na početku sezone, a sada pogonska jedinica je bila ta koje ja pravila probleme."
    Za očekivanja u idućoj sezoni o timu Ferrarija Fernando kaže:
    "Oni imaju dosta talentovanih ljudi i velike resurse. Zatim, tu je motivacija koja je očigledna u timu i sigurno će sa vremenom početi i pobeđivati. Iduće godine oni će biti favoriti, jer to svake godine i jesu i od njih se uvijek očekuje najpre pobeda u F1 takmičenju. To je ono što smo na televiziji gledali o njihovoj istoriji u Formuli 1 i ja sam siguran da će Ferrari iduće godine biti strašno jak."

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Nasr se zahvalio Williamsu na pruženoj prilici

Brazilac je bio pun riječi hvale na račun britanskog tima.

Felipe Nasr je zahvalio ovom timu jer mu je pružio mogućnost da bude rezervni i test vozač tokom sezone 2014. Nasr (22.) je već potpisao ugovor sa timom Saubera za narednu godinu, ali je ipak dobio priliku da još jednom vozi bolid FW36 na završnom testu sezone u Abu Dhabiju.

Brazilac, koji je završio kao treći u ovogodišnjem GP2 šampionatu, prisustvovao je svim ovogodišnjim trkama a vozio je na pet slobodnih treninga ovogodišnjih trkačkih vikenda:
    "Uvijek je lijepo voziti FW36 i kao i što sam dobio priliku da ga uradim i završnog dana testiranja a bilo je fantastično." veli Felipe.
    "U fokusu je bio rad sa gumama za 2015.godinu i njihova izdržljivost na duže staze. Na kraju,moram reći jedno veliko hvala čitavom timu i želim im sve najbolje uspjehe u budućnosti." rekao je za kraj brazilski vozač
    .
    Rod Nelson, šef za testiranja i inžinjer za podršku u timu, rekao je za Felipea:
    "Bilo je dobro imati ga u automobilu ove sezone. Zahvaljujem mu za uloženi trud i želim najbolje u novom timu."

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Rosberg: Nisam ljut na tim

Nemački vozač dao je izjavu koja se baš ne slaže sa nekim od pre par dana.

Tvrda borba između timskih kolega, značila je i odluku u poslednjem trkačkom vikendu sezone, ali u toj trci Rosberga su zadesili mehanički problemi pa je on izgubio naslov prvaka.

Nakon što mu je ERS otkazao, Nemcu je nedostajalo snage i brzine da izazove timskog kolegu i trku je završio na 14.mjestu.

"Pobeđujemo zajedno i gubimo zajedno." reči su ovog vozača, nakon što je šampionat završio kao drugoplasirani sa 67. bodova iza Lewisa Hamiltona.

Za njemački Auto-Bild Nico je rekao:
    "Nisam ljut na tim.Zašto bih bio? Kao prvo, ja nisam takav. Kao drugo, Mercedes je za mene izgradio najbolji bolid u mojoj F1 karijeri."
    "Kad je moje početno razočarenje prošlo, počeo sam gledati napred. Imam plan i znam koje nijanse moram popraviti na stazi u budućnosti, da bih bio pobednik."

Međutim, 29.godišnji vozač je pre par dana izjavio da je jako razočaran, pošto je prvenstvo izgubio na takav način:

"Gledajte to ovako: Volio bih da sam se borio do zadnjeg kruga. Neverovatno je razočarenje baš to što nisam mogao voziti punim gasom do zadnje krivine u trci."

Za kraj Nico je dodao:
    "Svetski naslov je neverovatno iskustvo. Naučio sam puno i to ću iskoristiti u budućnosti."

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Mattiacchi: Srećan sam što sam doveo Vettela u Ferrari

Bivši šef Ferrarijevog tima kazao je da je dovođenje Vettela ujedno bio i oproštajni poklon timu.

Odmah na kraju sezone tim iz Maranela potvrdio je informaciju da je Marco Mattiacchi sada već bivši šef Ferrarija a na njegovo mesto došao je jedan od vodećih ljudi Mallbora Maurizio Arrivabene.

"Želim mu sve najbolje. On je veoma sposobna osoba i ja sam siguran da će fanovi kao i ja sa njim dobiti željene rezultate." kazao je Mattiacchi za blog dobropoznatog itlijanskog novinara Lea Turunnia.
    On ovom prilikom nije želeo da razgovara o detaljima njegovog rastanka sa timom.
    "Ne, ali takođe ne želim da pričam o mojoj budućnosti. Ovo je bilo lepo iskustvo. Pamtiću ovaj period života koji sam živeo sa puno enuzijazma i sigurno ga neću smatrati kao neupseh. Radio sam za Ferrari 15 godina a ne sedam meseci. To je velika privilegija." kazao je Mattiacchi.
    "Što se tiče budućnosti tima uveren sam da serija malih koraka može puno da se isplati. Video sam slike kako je Vettel bio u boksu Ferrarija i mogu da kažem da sam srećan što sam ga doveo u Maranello."
    Na pitanje da li je njegovo dovođenje Vettela oproštajni poklon, bivši šef tima je dodao: "Ako tako napišete ja se neću ljutiti."

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Vettel demantovao da je vozio 350km/h

Tokom dana osvanuo je video klip ali na njemu nije prikazan lik Sebastiana Vettela.

Zvaničnici Vettelove pres službe su potvrdili da Nemac nije vozio Ferrari F12 preko 350km/h na javnim putevima u Abu Dabiju. Na društvenoj mreži Youtube osvanu je snimak u kome jedna osoba vozi putnički automobil italijanskog proizvođača a nemački Bild je preneo da se za volanom F12 Berlinette nalazio bivši vozač Red Bulla.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Hulkenberg se naredne godine takmiči i u Le Man seriji

Nico Hulkenberg će pored Force Indije naredne godine voziti i za Porsche.

Ovaj Nemac u maju će takođe učestvovati na trci šest sati Spa, pa će tako ujedno postati i prvi aktivan vozač koji će se pored Formule 1 takmičiti u Endurans šampionatu, a sličnu stvar uradio je Sebastian Leb 2009. godine sa Peugeotom.

"Porsche i Le Man, to je odlična kombinacija za svakog vozača. Već dugo vremena sam Porscheov fan i veoma pomno pratim njihov povratak u LMP1 klasi." kazao je Hulkenberg.
    Mark Webber koji je napustio Formulu 1 posle sedam godina provedenih u Red Bullu je prošlu sezonu proveo trkajući se za fabrički tim nemačkog proizvođača. FOM se prošle godine dogovorio sa zastupnicima prava WEC-a da se niti jedna trka ovih šamponata neće podudarati.

VRH

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Susie Wolff postala test vozač Williamsa

Takođe, ona je dobila i više prilika da se nađe za bolidom FW37.

Wolffova je u prošloj sezoni imala ulogu razvojnog vozača tima, dok je treći vozač bio mladi Felipe Nasr. Odlaskom Brazilca Susie je zauzelo njegovo mesto i sa tim dobila mnogo veće zadatke.

"Ona će voziti FW37 na dva slobodna treninga u novoj sezoni, kao i da će nastaviti da radi u simulatoru i razvoju budućih bolida." pisalo je u saopštenju Williamsa gde se navodi da će pored toga ona učestvovati i na zimskim testiranjima.
    "Ovo je samo još jedan korak napred u pravom smeru za mene. Zadovoljna sam mojim napretkom u Williamsu. Tim ima vrlo bogatu istoriju i ova sezona bila je fantastiča, pa tako dosta iscekujemo od 2015. Iskoristiću moju priliku da sarađujem sa Felipeom i Valterijem naredne godine i verujem da će novi bolid imati takođe dobre performanse." kazala ja Wolffova.

VRH

Strana 2 od 126 PrvaPrva 12345671252102 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Cbc roštilj 2015
    Od zoranc u forumu Aktivnosti CBC zajednice!
    Odgovora: 70
    Posl. poruka: 18.06.2015, 17:20
  2. Srećna Nova 2015. godina!
    Od Franjo u forumu Aktivnosti CBC zajednice!
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 06.01.2015, 18:59
  3. eCall obavezan u EU od 2015
    Od BOOST u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 04.07.2012, 12:43

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge