Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 49

Tema: ELM 327 usb OBDII vasa iskustva i saveti oko koriscenja

Član od
    06.05.2014
    Garaža
    Kragujevac
    Hvala ti na detaljnom obavestenju. Poslusacu te!

Član od
    13.12.2013
    Garaža
    fabija, partner
    imam elm 1.5v i kod mene na partneru 2004g 1.9d prikazuje samo temp. rashladne tecnosti, br. obrt. motora, brzinu kretanja i nista vise, takodje drugar ima elm i probali njegov, pomislih mozda moj ne valja, njemu na citroenu c5 2.2hdi 2003 cita sve na motoru a kod mene opet isto, dal postoje neka podesavanja kojim ja mogu da otvorim te ostale funkcije, npr. MAF , softver je scan xl, e sad protokoli za komunikaciju su nam drugaciji meni je KWP SLOW njemu KWP FAST dal to mogu nekim podesavanjem da premostim?

kole24 avatar
    kole24 Guest
    Pa na tom motoru ni nema mnogo više da se prati ...

Član od
    05.05.2014
    Garaža
    Opel
    Citirati Originalno postavljeno od mishja Pogledati poruku
    imam elm 1.5v i kod mene na partneru 2004g 1.9d prikazuje samo temp. rashladne tecnosti, br. obrt. motora, brzinu kretanja i nista vise, takodje drugar ima elm i probali njegov, pomislih mozda moj ne valja, njemu na citroenu c5 2.2hdi 2003 cita sve na motoru a kod mene opet isto, dal postoje neka podesavanja kojim ja mogu da otvorim te ostale funkcije, npr. MAF , softver je scan xl, e sad protokoli za komunikaciju su nam drugaciji meni je KWP SLOW njemu KWP FAST dal to mogu nekim podesavanjem da premostim?
    Dali ti razlikujes 19 D i 22HDI??? Bicu malo prost sa izrazavanjem ali je to usporedba ko D**e i Oko...Izvinjavam se na Vulgarnom odgovoru. A sa tim ELM-om 1.2-1.3-1.4 i 1.5 sta mislite jel ta Diag pogotovu za Franuze ??? Clip pravi u nekim slucajevima zajeb pogotovo ako je na Hrvatskom istaliran Prevod ti je katastrofa.ELM-om stabi vi hteli .LJudi sa par 1000e imaju probleme sa diag a sa 20$ ne cita smesno.
    Izmenio/la clico; 03.02.2015 u 01:27.

Član od
    13.12.2013
    Garaža
    fabija, partner
    ima EGR i MAF i u njemu integrisan senzor temperature, dovoljno da me seha
    Clico dao sam taj primer zbog poredjenja da kod njega cita MAF a kod mene ne, MAF koji je kod mene ugradjuje se u 2.0HDI ili JTD motore i tamo ih cita kod mene ne, na to se odnosilo pitanje, razumem ja da je to sranje od 1000din. i ocekivao sam da ne radi uopste iskreno, ali radi, valjda sreca, nego ti si majstor dijagnostike kazi meni jel moze da se ugodi da on cita MAF ili ne, posto kad otkopcam MAF nemam nikakvih promena u radu motora bilo da je ladan ili vruc? I da li ce namenska dijagnostika da pokaze (mozda nije pravi izraz) ispravnost ovog senzora ako ova ne moze? Hvala

Član od
    05.05.2014
    Garaža
    Opel
    U Autodati imas i parametre i fizicki unimerom izmeri senzor ili te ******** instalacija,proveri ozicenja postoji jos puno toga da bi se doslo do konstatacije kvara!!!!
    Proveri inapajnje , naponsk jedinice.

Član od
    13.12.2013
    Garaža
    fabija, partner
    Napajanje na MAF dolazi, e sad po autodati izmedju pinova na kojim treba da ima napon nema ga, skidao sam MAF i merio otpor na njemu i srazmerno sa povecanjem temperature otpor opada, ili ja ne merim napon gde treba ili je neispravan. Zbog toga mi treba dijagnostika. Da li mogu na dijagu da mi kazu da li MAF valja ili ne? Sta mogu ja jos da proverim sam sa unimerom? Sad odmicem od teme.

Član od
    05.05.2014
    Garaža
    Opel
    Sa kasnjenjem ti pisem jer sam ovih dana u nekoj guzvi, Vozi to na Diag da vidis sta nije u redu!!!

Član od
    05.05.2014
    Garaža
    Opel
    Citirati Originalno postavljeno od mishja Pogledati poruku
    Napajanje na MAF dolazi, e sad po autodati izmedju pinova na kojim treba da ima napon nema ga, skidao sam MAF i merio otpor na njemu i srazmerno sa povecanjem temperature otpor opada, ili ja ne merim napon gde treba ili je neispravan. Zbog toga mi treba dijagnostika. Da li mogu na dijagu da mi kazu da li MAF valja ili ne? Sta mogu ja jos da proverim sam sa unimerom? Sad odmicem od teme.
    Kolega kako stoje stvari sa tvojim problemom???

Član od
    13.12.2013
    Garaža
    fabija, partner
    Auto trosi po autoputu 6-7l, po gradu8-9.5l , bio po majstorima, kazu da MAF nema veze sa potrosnjom nego samo sa EGR-om, i nista vise nisam radio teram tako, jedan drugar treba da sredi njegovu dijagnostiku pa cu ici kod njega i videcemo kako ce biti, nisam ni ELM vise probao bilo hladno i mrzelo me, isto tako ni sa unimerom nisam nista vise probao, osim ono od proslog puta. Hvala na interesovanju.

Član od
    30.12.2014
    Garaža
    Typ 1J
    Količina vazduha očitana sa MAF senzora je jedan od ulaznih parametara za količinu ubrizganog goriva, tako da on itekako ima veze sa potrošnjom.

Član od
    14.06.2005
    To bi trebalo da je stari glupi sistem sa klasicnom pumpom,gde se MAF koristi u sustini samo za EGR.Kao na Fordovima 1.8 td na kraju devedesetih,ako se neko seca(Lucasove pumpe). Imao je i TPS. Ne secam se da se to koristilo za korekciju ugla paljenja.
    Elem,mozda se javi clan dieselman ili neko drugi da razresi dilemu...

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. koliko traju amortizeri-vasa iskustva
    Od sw.brick u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 49
    Posl. poruka: 20.07.2012, 14:02
  2. Vasa iskustva sa Limundom
    Od legenda u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 23.03.2012, 16:03
  3. Vasa iskustva sa sportskim plocicama
    Od pokemoni u forumu Šasija, kočnice, transmisija