Strana 2 od 12 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 144

Tema: Majstori za nase Peugeote - Preporucite Peugeot servis

Citirati Originalno postavljeno od 206
    Shvatam te, ali ne znam sta da ti kazem, zaista...kazes da ne bi da stedis, i onda na kriticnom delu kao sto je zupcasti uzmes i stisnes se za 1200 din i uzmes neki koji GARANTOVANO nije originalan, jer je nesto jeftiniji...
    Ne razumem zasto garantovano nije original, zato sto je jeftiniji? Pa koja je to logika? Ovaj kais ima dekleraciju isto kao onaj iz pantera.

Ko je rekao da su Panterovi originalni?
    The difference between men and boys is the price of their toys

"original" je sirok pojam
    Postoji vise proizvodjaca neki su manje kvalitetni neki vise bitno da nije turska ili kina zar ne? Ja sam uzeo neki "dayco" kais nadam se da nije fus ako neko zna bolje nek javlja

Član od
    26.05.2005
    Peugeot Auto servis Goran u Zemunu, imaju svu opremu za dijagnostiku, i vrlo povoljno rade, trude se da im musterije budu stalne i zadovoljne, otvore ti nalog za auto i imaju svu istoriju odrzavanja za svaki auto koji odrade.
    Ovo bi trebalo da bude normalno za svaki servis ali nije.

Pa hajde sad, kad si zinuo, reci do kraja, gde je tacno, kakva su iskustva, tvoja ili tudja.....
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

ajde stvarno daj iskustva iz to g servisa (kakvi su stručnjaci, jel rade profi ili ono "komšijski", kakvi su sa cenama...???).

btw. i ja sam pazario pre neki dan 307 2.0 16v 2002. pa i meni treba par saveta oko tog modela i motora na šta obratiti pažnju, koje su mu mane i slično.

Ajde i vi kolege forumaši pišite ako znate nešto.
    Hvala unapred

Član od
    26.05.2005
    Sluzbeni auto park smo odrzavali kod njih, znaci 15-ak do 20 vozila sto 306, 307, partneri i experti. Sve diselasi, hdi. Auta koja su trpela sve radnje posto su sluzbeni. Prijateljske cene u najmanju ruku sto se tice rada, delove smo uzimali kod njega ili u Veranu. Dosta besplatnih radnji i saveta, iskljucivanja kojekakvih greski,... ne rade po satu nego po ucinku. Ulice ne mogu da se setim ali mogu da objasnim, iz Glavne u Zemunu negde otprilike kada se prodje centar i krene mala uzbrdica, sa leve strane se odvaja ulicica neposredno kod pumpe. To je ta ulica a servis je sa leve stranei ima oznaku Pezo-a. Ima i jedan servis sa desne ali nije taj. Nemam mapu bgd-a ovde a nazivi ulica se brzo zaboravljaju.
    Da vozim Pezo-a odrzavao bi ga kod njega.

@Radja, sto se tice 307, vrlo robustan auto, upravljiv,dobro lezi i dobro koci. Problem smo imali sa kombinovanim prekidacem za migavce koji je otisao na oko 20-40kkm na svakoj 307. Prvo nece da se vrati a zatim krene da brljavi, izgubi kratka svetla ili duga...Mozda je bilo do te serije ko bi ga znao. Zatim prekidaci elektricnih podizaca prozora koji se lako polome, kao i naslon za ruke na sedistu. Tepih na podu nije bio nesto kvalitetan, vrlo je lako ispao iz lajsni, lose zvucno izolovan pozadi jer se cuju zadnji tockovi. Na vesanju zavisno od toga kako se vozi i koliko prelazi, ramena se menjaju u kompletu. Generalno dobar i pouzdan auto koga bih uzeo za sebe, nije Francuski mekan i udoban, ali podnosi putovanja bez problema. Recimo 306-ca je dosta udobnija ali joj je karoserija slaba i sklona uvijanju, nekoliko soferki nam je popucalo iz cista mira. Ne mogu svega da se setim, bilo je jos nekih sitnica ali uglavnom vezane za hdi motor.

Citirati Originalno postavljeno od dfast
    Problem smo imali sa kombinovanim prekidacem za migavce koji je otisao na oko 20-40kkm na svakoj 307. Prvo nece da se vrati a zatim krene da brljavi, izgubi kratka svetla ili duga...Mozda je bilo do te serije ko bi ga znao.
    Nije do serije, svi su do 2004 takvi. Postoji zamenski tip prekidaca,koji radi ali ipak ima manu:kad izlazis iz krivine on umesto da iskljuci migavac, ukljuci onaj za suprotan pravac. Nije strasno, naviknes se da vracas rucno...
    Zatim prekidaci elektricnih podizaca prozora koji se lako polome, kao i naslon za ruke na sedistu.
    Moja 307-ca nema ovih problema
    Tepih na podu nije bio nesto kvalitetan, vrlo je lako ispao iz lajsni, lose zvucno izolovan pozadi jer se cuju zadnji tockovi.
    Kod mene tepihstoji ok, a stvarno se cuju zadnji tockovi.
    Generalno dobar i pouzdan auto koga bih uzeo za sebe, nije Francuski mekan i udoban, ali podnosi putovanja bez problema.
    Ne da nije mekan nego... Razocarao sam se zbog ove cinjenice, ocekivao sam sasvim nesto drugo a dobio auto koji je nemacki tvrd (oseca rupe, narocito pozadi, sedista od kamena...) uz jos jednu manu koja ga srozava:bucno ogibljenje, tako da se rupe ne samo osete vec i cuju. Za dobre puteve ovo nema veze ali kod nas je mana pa na kvadrat.

cena jednog sata rada u veranu je 1800 dinara (rad srednje tezine).
    inache rad se obracunava u minutima, tj u procentima jednog sata tako da ti se obracunava toliko koliko su zaista i radili.
    verano stvarno mogu i da pohvalim.
    ---------------------------------------------------
    Peugeot 406 '98 1800cc 16v LPG conversion
    ---------------------------------------------------

10. Preporucite Peugeot servis u Beogradu

Od 91. sam počeo da vozim pežo, prvi mi je bio 504 dizel,sledeći je 505, takođe dizel, od maja 2006 vozim 405 karavana benzinca 1.6(+ LPG).
    Počeo sam da ih održavam kod majstor Vase i njegovog sina Đoleta na Rospi ćupriji. Još uvek sam kod njih čitavih 15 godina. Majstor Vasa se razboleo i otišao u penziju. Majstor Đole je u međuvremenu preselio radnju u ulicu Dr.Nike Miljanića na Karaburmi(neznam broj) ali kada se uđe u ulicu iz pravca Pere Ćetkovića posle nekih sto metara nalazi se sa desne strane.
    Servis " Đole Pežo "
    Ima dijagnostiku i za stare i za nove modele.
    Ja sam izuzetno zadovoljan i sa cenom i sa urađenim poslom, da nije tako ne bih dolazio kod njega ( 15 godina ) kada u gradu postoji još bar dvadesetak servisa za pežoova vozila.
    Nisam bio skoro, ali treba da se pri servisu otvori i prodavnica rezervnih delova.
    Pežo mu je fah.
    Nadam se da sam Vam pomogao, pozdrav Klaki

11. radja

Radja jesi li imao problema sa tim motorom oko hladnog starta

Ovlasceni servis nije garancija kvaliteta, vec je samo zagarantovana previsoka cena. Za dobar servis nije bitan fensi prostor i svetlece reklame, vec dobri majstori, a svaki majstor koji je stvarno dobar radi samostalno. Sto se tice originalnih delova, kupovati original Peugeot delove je cista ludost. Npr. svecice im pravi Equiem (ili kako vec bese) i oni te iste svecice ubace u Peugeot kutiju i prodaju po 432% visoj ceni. Takodje, mozes da kupis filter u Purfluxovom pakovanju ili isti takav u superkvalitetnoj Peugeot kartonskoj kutiji za vece pare. Ista prica vazi i za 90% ostalih delova. Zamena zupcastog kaisa na tvom motoru je rutinski poslic i to moze da ti odradi bilo ko. Za dijagnostiku mozes da odes kod deraca jer imaju najbolju opremu.

Strana 2 od 12 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Majstori za nase Citroene
    Od Aladin u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 46
    Posl. poruka: 02.02.2012, 15:12
  2. Majstori za naše Renaulte - preporučite servis
    Od trikosm u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 27.03.2011, 15:18
  3. servis za peugeot 407
    Od miflaaa u forumu Francuska