Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 19 od 19

Tema: Toskana - Rim

Član od
    28.09.2005
    Garaža
    Giulietta ,PUG 106,
    Pa, može se i low budget putešestvije izvesti, samo da se potroši ceo godišnji odmor. Vozilo na TNG, kroz HR i SLO ne ideš auto putevima, a u Italiji samo super stradama koje se ne plaćaju. Spavaš u nekom jeftinijem B&B sa zajedničkim kupatilom, i spremaš klopu u apartmanu, sastojke kupiš na pijaci i velikim trgovinama.
    U večerašnjem broju kulturno uzdizanje, galerija Uffici, zabranjeno fotografisanje...
    Dok Kinezi još malo više ne krenu, može se videti nešto od dela, ali već je poprilična gužva...i za nas skupo.

"Bio bih zahvalan ako neko moze da mi pomogne da resim problem da me ne zavlace "majstori" i da bespotrebno dajem pare na silne preglede"
    "Ja sam duboko ubeđen da reč predsednika Rusije, kao i reč predsednika Srbije, vredi daleko više nego finansijske garancije preduzeća."

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    ... ali lepo.
    Expendable also known as the Stalker, further known as http://www.motornaulja.blogspot.com "Malo znanja - opasna je stvar" ili bolje ništa ne znati nego malo znati, šteta koju ćete tako napraviti je ograničena (u profesiji).

Član od
    28.09.2005
    Garaža
    Giulietta ,PUG 106,
    Ovo je imanje novosadskog zeta, 800 maslina, ima i kosačicu guseničara

vratićemo se u narednom broju, a u večerašnjem
    superstadom FI-PI-LI (Firenca - Piza - Livorno)

Ajmo prema moru

kad ono

opet Arno

U Pisi, ...krstionica

ostatak objekata

topole pored puta prema moru...

nema se za dizela, mlogo njih parkirano

mutno Dunavo, tj. Tirensko more

shvatiš što dolaze u Hrvatsku i Grčku na more

brrr...

vratismo se za autostradom, 6,7 evrića...

niko nije postavlj'o pitanja, izgleda da niko ne kreće tamo, slaba mi je propaganda,
    nastavak u sledećem broju...
    "Bio bih zahvalan ako neko moze da mi pomogne da resim problem da me ne zavlace "majstori" i da bespotrebno dajem pare na silne preglede"
    "Ja sam duboko ubeđen da reč predsednika Rusije, kao i reč predsednika Srbije, vredi daleko više nego finansijske garancije preduzeća."

Član od
    28.09.2005
    Garaža
    Giulietta ,PUG 106,
    A, onda(k)...
    dok se toskanski specijalitet 'ladio

mi smo "morali" jesti list od žalfije,

ali pre toga antipasti, naravno,
    bela 'leba sa tartufima i inćunima...

to kockasto se zove beli hleb... a ne ovaj naš,
    gazda je kren'o da pili

astal šaren...

pa još i cvet od cukinija (tikvice) probati...

i na kraju konkretno nešto, najeli se u Italiji,, finally...

a na kraju smo zasladili

po toskanski... kako je i red,

i vratili se noćnom miru ispod našeg hotela, (u 4 ujutro su nabijali tucanik, nema tih čepova za uši... )

nastavak u sledećem broju...

Član od
    31.03.2005
    Garaža
    AR 147
    E to je aktivan odmor, koji uključuju i lokalne prirodne lepote ...
    Moj najlošiji dan na pecanju je bolji od najuspešnijeg dana na poslu

Član od
    28.09.2005
    Garaža
    Giulietta ,PUG 106,
    Kod ove naše talijanske Sose, u bašti standardno

a ovo je bilo nestandardno

??? Artičoku prvi put videh kako raste.
    U sledećem broju epopeje, svi putevi vode u ...

Član od
    28.09.2005
    Garaža
    Giulietta ,PUG 106,
    Samo da malo prerendam slika, pa ćemo za Rim.
    Inače, parkiranje u Firenci nisam plaćao, Tarzan sa recepcije je objasnio ženi da se na mestima koja su obeležena belim linijama može slobodno parkirati.Pisalo je na tablama svašta, ono, "samo za rezidente", naravno sve na talijanskom. Nisam pomerao auto jednom dva dana, "ko ne riskira - taj ne profitira ", zatekli smo ga na istom mestu. Cifre po garažama 15 eura na dan, pa naviše...
    Naravno, kad izgubiš mesto na kom si bio, kružiš malo po kvartu, ali nađe se... Firenca mi je posle 999 km pala jako teško za vožnju, Istambul mi je bio lakši, nema vespi... A one izleću sa svih strana, Nevenine glasovne instrukcije nedovoljno precizne da ne moraš da baciš pogled na ekran, i na kraju igranka... Asfaltiranje ulice par stotina metara do cilja,zatvorena, Primo preračuna rutu i završismo u nečijem dvorištu. Posle novog udaljavanja i preračunavanja, stigosmo na odredište. Italijani su skroz cool šoferi, ni traga nervozi nigde ne videh, ni posle mojih iznenađujućih manevara...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •