Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 55

Tema: Pomoc oko naplate osiguranja

Član od
    21.06.2013
    Garaža
    307sw 2.0
    O boze zaludeo sam se pretrazujuci forume i nigde da pise sta i kako, ko je sta obavezan a ko nije ...

u mom slucaju me je udario od pozadi a bili smo u stanju mirovanja, auto koji je bio ispred mene i ja.
    Od pozadi on udara u mene a ja pod inercijom u auto ispred mene ... nije komplikovana situacija a prilicna steta na sva tri automobila ...

E pa to o maloj privredi ... nije isti kvalitet male privrede i polovne original Fiat haube, tako da ukoliko se stavi nova hauba ne znaci da je bolja od polovne Fiat, jer je Fiat 1mm a mala privreda 0,6 - 0,8 mm (bar tako kaze jedan od majstora).
    Sto znaci ide primedba jer mi se ugrozava bezbednost sa 0,6mm limom a bio je 1mm ...

Sve sto nije bio originalni Fiat deo ja bih se slozio da vrate neki sto ti kazes male privrede, ali zasto bih
    pristao na losiji deo od onoga koji sam imao .... treba da nam bude zao osiguravajucih drustava jer nemaju polovne Fiat haube a ne zele da plate nove Fiat haube ?

Kako sam procitao to sto ste vi uradili ne treba raditi jer osiguranje moze da ne prizna te delove ili taj servis ...
    Garancija koju ste dolili je garancija da ce oni uplatiti taj novac servisu, zar ne ?

Član od
    12.11.2012
    Garaža
    GP 1.9 JTDM Sporting
    Sto se tice delova, sve je to diskutabilno, ne znam sto se tice debljine, mada hauba te bas i ne spasava.

Originalne Fiat delove nemoj da ocekujes, kostaju puno i premasuju cenu tvog Punta pa bi onda bolje bilo da procene totalnu stetu i da ti nadoknade da kupis takav polovnjak isti.

Imao sam slucaj sa Stilom gde je steta bila takva da je auto u apsolutno voznom stanju, pa je opet saniranje cele stete bilo 2500 eur i to neoriginalnim delovima. Da su korisceni originalni cena bi bila 4000 eur, a auto vredeo 5000-6000 na trzistu. Nekako ne ide.

Ako mozes, ti trazi da ti nabave polovne delove za auto (u sustini tu mislim da jedino limariju rade), veliki servisi saradjuju sa auto otpadima, i ja kod Stojanova cesto porucim neki polovan deo jer nov jednostavno nema.

Za moj slucaj, naravno da je osiguranje moglo da kaze da oni to ne priznaju, pogotovo da se ispostavilo da je krivica na neki nacin i moja, pa bi bilo napeto. Servis je bio ovlasceni Fiat, Stojanov, i kod njih se radi dosta vozila po osnovu osiguranja.
    E sad, kao sto rekoh, moze biti rizicno, ali jednostavno je tako kako je. Ako hoces pare na ruke, dobro, pricekaj, i lupam, dobices umanjenu cifru za 30-40% (ne znam tacno, a i moguce da ti tu ne priznaju profakturu servisa vec po proceni njihovog procenitelja). Da ti unapred plate servis, ni to nece ici jer ko zna sta ce jos iskociti za popravku.
    Mozes da oteras kola da ga raskupusaju, naprave detaljni zapisnik da to odobri osiguranje i da daju garanciju da ce platiti servis (to su jos tada rekli da ce ukinuti i da vise nece davati te garancije). Tu ce servis da te dr*a malo, u fazonu a ko ce da plati pregled, rastavljanje, ako vam osiguranje ne prizna nasu profakturu, bla bla bla.
    Ja sam imao jednu prednost u svemu tome, pa sam smeo da rizikujem, i dalje sam imao kasko osiguranje, pa bi stetu pokrio kasko osiguranjem u slucaju bilo kakve nedoumice.

Srecom nisam imao pehova vise godina, pa nisam bas upucen u sadasnje procedure. Vec tada su poostravali zakon o osiguravajucim drustvima i stavili su obavezni rok za isplatu od 15 dana ako se secam. Kako je sada...pojma nemam.

Ako hoces da ti auto bude popravljen i da ga vozis, i da budes siguran da neces ti placati nista, sve lepo dogovori na 2 strane. Procena osiguranja, tj nalog za rad, pa vidi sa serviserom kako se uklapaju u to, a obicno tu bude jos 30-50% vise posla. Fora je ako osiguranje ne saradjuje bas sa tim servisom, nakon izdavanja racuna reci ce da ih deru i da nece da priznaju sve troskove, zato je bolje da ides kod onih sa kojima saradjuju (kao njima veruju, ali tu je ipak neka druga prica u pitanju).
    Ako mislis da ces isplatom para na racun da ti ostane nesto, dobro se preracunaj, jer nekad popravka izadje vise nego sto mislis, nakupe se sitnice i ruke, i utroseno vreme na vijanje delova...sem ako i sam nisi majstor, pa jos i komoru da imas...

Član od
    21.06.2013
    Garaža
    307sw 2.0
    Posto je predstavnistvo odavde radilo usluzno zapisnik o nastaloj steti,
    cekam da mi odgovore iz drugog grada gde je uplacena polisa.

Pocinjem da se osecam sputavano da od mene nista ne zavisi.
    Niti mogu da biram servis, niti mogu da biram delove, niti mogu da novac namenjen za popravku uzmem u 100%.

Umesto da budu srecni zato sto sestra i zena nisu trazile nematerijalnu stetu (racunaj 200.000,oo do 300.000,oo)
    jos ispade da trebam da budem srecan ako uopste ne doplatim za nezgodu u kojoj nisam kriv a koja je 150.000,oo

Sacekacu da vidim sta ce da kazu ali to da ja vozim auto na kraj srbije da bi radi servis i oni ustedeli neki dinar a ja placao slep sluzbu ili ... pa nece da bude ... pre cu da sada izvadim 5.000€ za drugi automobil a onda da se sudimo 5 godina i dobijem novac za advokata, i stetu za ovaj automobi + kamata na 5 god i odstetu zato sto su me vukli po sudu i
    naknadu za nemanja automobila jer gubim zaradu i nemam kako na teren da izlazim .... njima je bolje da se ne pokrece sudski postupak ...

Član od
    21.06.2013
    Garaža
    307sw 2.0
    Evo ovako, zvali me danas iz servisa da se dogovorimo ...

Pitao sam ih da li mogu da od osiguranja trazim da svaki polovni deo koji u servisu skinu
    a koji je bio original Fiat vrate polovni Fiat a ne neki "mala privreda".

Odgovor je bio DA, jer imam pravo da zahtevam da mi se auto vrati u prvobitno stanje
    a pod to spada zamena i ugradnja polovnih ali polovnih Fiat delova.

Znaci ne morate prihvatiti bilo koje delove, vec samo one koji kvalitetom odgovaraju na vasem automobilu.
    Ukoliko servis niti osiguranje ne mogu da nadju taj deo ne morate da prihvatite njihovu ponudu vec mozete
    insistirati da ukoliko ne mogu da nadju polovana neka nabave nov deo.

Nije moranje da uzmete haubu ili krilo "male privrede" jer su limovi tanji od original Fiat limarije.
    Tako da ne morate da razmisljate hoceli se ulubiti ako se neko slucajno nagne ili totalno deformisati u slucaju grada.

Isto vazi i za bilo koji drugi deao ....

Član od
    21.06.2013
    Garaža
    307sw 2.0
    kad sam kreno onda da ispricam i zavrsnicu moje price....

Dobijam SMS od banke da je legla uplata nesto vise od 100 000 dinara (pretpostavio sam sta je) a danas stize i koverta sa "objasnjenjem" ....

Odnosno dobijam predlog Van Sudskog Poravnjanja na 100 000 dinara sto nije ni blizu realne cifre.
    Pise i PODVUCENO "molimo Vas potpisite i dostavite nam jedan primerak" HAHHAHHAHA
    a ispod ako se ne slazete imate 8 dana da podnesete zalbu ... sto upravo i radim ...

Nazovem da vidim kako su dosli do cifre od 100 000 i saznam da je gospodin nasao na polovniautomobili.com punto od 1500 eura i uzeo ga kao merilo trzisne vrednosti .... svi ostali su od 1850 do 2300 ali njemu se svideo taj od 1500

E sada smesno je sto mi pokazuje punto od 1500 eura koji je postavljen 09.07.3013 a predlog za vansudsko poravnjanje poslat 05.07.2013 HAHHAH poceli su i buducnost da predvidjaju

Kaze mozemo da proglasimo totalnu stetu, reko OK a koliki je ostatak .... .pa znate ostatak je 34,6% na 1500 izadje nekih 100 000 ali to nije bitno mozete da ulozite zalbu, mislim nema razloga da ne potpisete jer cemo Vam mi doplatiti razliku ....

NE POTPISUJTE NISTA AKO NISTE ZADOVOLJNI IZNOSOM
    jer necete moci da dobijete razliku ako ste se vec slozili i potpisali predlog poravnjanja
    to je samo jedna od fora da Vas navuku na tanak led jer se sve desava kada nazovete telefonom
    a taj razgovor ne mozete da dokazete niti se on smatra validnim na sudu

SAMO PAPIR

Sve u svemu prosek od 5 vosila sa pomenutog sajta je 2080 eura a 65,4% od 2080 je 1360 eura po kursu od 114 je 155 040 dinara ..... eto kako neko moze da nasedne na njihovu pricu ....
    dodju mi jos 50% od sume koju oni priznaju ili ti 55 000 dinara

za 8 do 10 dana javljam jesu li prihvatili zalbu i kako sam je napisao

P.S.
    Fiat Bogunovic
    sa orig delovima trazi 500 000
    sa neorig delovima trazi 280 000

a moj servis trazi 170 000 .....
    Izmenio/la mare2e; 10.07.2013 u 15:27.

Fiat Bogunovic
    sa orig delovima trazi 500 000
    sa neorig delovima trazi 280 000

a moj servis trazi 170 000 ....

Ja ne znam odakle Vama ove cene, ali s obzirom da imam iskustva u tome, mogu da Vam kazem da to sto je uplacno je procena osiguravajuceg drustva koja ze za sada konacna, sa njihov strane. Potpisali, ili ne, Vi imate pravo da ulozite zalbu na to njihovo resenje, koja nekad uspe a nekad i ne.

Zalba u vecini slucaja uspeva, za neki mali iznos, jer se tada ukljucuju i sudski vestaci, koji kostaju u toku vodjenja postupka, i to Vas, a osiguravajuca drustva uglavnom ne vod racuna o tome koliko ce kostati troskovi postupka na kraju, jer idu logikom da daju minimalno, a posle ko se zali, zalio se, i oni cine mali procenat u odnosu na one koji se nisu zalili. Sve troskove nadoknadicete po zavrsetku spora.
    Kada bi se mi manje plašili ne bi nas, tako bolno,"jašili" !!!

Član od
    21.06.2013
    Garaža
    307sw 2.0
    Nisam siguran koji ste deo propustili oko cena.
    Predracuni su od FIAT BOGUNOVIC - BEOGRAD i sa orig Fiat delovima je 506 847 dinara a
    sa Lukas delovima 284 111 dinara. Predracun na polovne delove NE MOZE se dobiti kod njih.
    Znaci te cene su od OVLASCENOG servisera a radni sat je 1600 dinara dok je kod
    Fiat VESIC iz Obrenovca sat 1800 dinara po recima procenitelja.
    x 47 sati rada koliko je osiguranje procenilo izlazi 75 200 do 84 600.
    Ostale koji farbaju u supama i podizu kola na panjeve nisam kontaktirao niti me
    interesuje njihova satnica a niti osiguranje zakonski moze da me/nas natera gde cemo da popravljamo
    automobil, vec je predmet rasprave samo jesu li to novi ili polovni delovi u zavisnosti od starosti automobila.

Sto se tice zalbe ...
    Neka odbiju slobodno. Novac koji je uplacen zakonski ne mora biti vracen ukoliko se potrazuje veca cifra ali cu im sigurno vratiti jer zelim da im uzimam dnevnu kamatu od 0,3% pa da im nabijem troskove procenitelja i troskove advokata.
    Sve je veoma lako, proglasili su totalnu stetu sa ostatkom od 34% znaci meni isplacuju 66%.
    Fiat punto 2001 ELX po trzisnoj vrednosti nije 1500 eura vec 2000-2300 eura a 66% od 2000-2300 eura nije 900 eura vec 1419 eura sto je 163 000 ... nije za nesto malo vec za 550 eura.

Vestaci u toku sudjenja mogu da kostaju mene ali posto dobijam ovaj slucaj ne kostaju me vec samo privremeno investiram novac u vestaka koji mi pomaze da dobijem ono sto je moje + dnevna zakonska kamata od 0,3% dnevno ....

Sve u svemu, Peugeot 407 / 2005 treba da stigne ovih dana iz nemacke
    tako da nije frka za kola mozemo da se sudimo koliko zele ... a zasto se ne bih sudio kada mi se
    novac svakim danom uvecava za 0,3% ... 0,3% od 1419 eura je 4,25 eura ili ti 127 eura mesecno ....

{svasta covek nauci za 15 dana od advokata, procenitelja i autoservisa}

Član od
    01.05.2009
    Garaža
    AUDI,VW
    ima covek agenciju u cacku i radi naplatu stete po bilo kom osnovu od osiguravajucih kuca.sve sam njemu prepustio i na cifru od 40000rsd uzeo je 6000rsd procenta.steta nije bila velika,ali su mi iz osiguranja ponudili nepunih 20000rsd za vansudsko poravnanje.ipak je kasnije i bilo vansudsko poravnanje na cifru od 40000rsd jer ja nisam hteo da idem dalje sa tuzbama.ipak je na kraju bilo realno poravnanje. covek se razume u posao i radi ga korektno.ne treba zaliti i dati mu procenat koji trazi jer zna posao.
    i on mi uvek kaze,ne bitno od situacije,pisite evropski izvestaj i obavezno slikajte celu situaciju,bez obzira ko je kriv.osim u slucaju kad ima povredjenih,naravno.
    u tvom slucaju idu na blef pa sta bude,ali da si dosta naucio o toj oblasti,verujem ti da jesi.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    tako da nije frka za kola mozemo da se sudimo koliko zele ... a zasto se ne bih sudio kada mi se
    novac svakim danom uvecava za 0,3% ... 0,3% od 1419 eura je 4,25 eura ili ti 127 eura mesecno ....
    Ostalo sve podržavam ali mislim da ovo nije dobro izračunato...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    19.03.2009
    Garaža
    Citroen C4, 1.6 Hdi, 110ks
    Dobro je to izračunao Dora, ali mislim da je nemoguće da zakonska zatezna kamata bude 0,3% dnevno. U tom slučaju, mesečna kamata bi bila 6,6%, a godišnja 72,9%. To je nemoguće.... Nijedna država (pa čak ni banana država Srbija) ne može da propiše toliku zateznu kamatu.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Pa to sam i rekao, nisam sumnjao u tačan izračun nego u procenat, rekao bih nula manjka u startu ili viška u krajnjoj cifri... Čisto da se ne nada zaradi od 120+ evra na 1500 evra na mesečnom nivou. Ja bih pprvi krenuo da zelenašim

Ja se stalno hrvem sa tim uterivačiam dugova pa čak i ove smrdibube iz infostana i čuvena kancelarija zakonskih uterivača dugova (to ću tek da opišem) priznaju da je kamata (takva) nezakonita.

http://www.propisi.com/zatezna-kamat...zelenaska.html

http://www.le.os.sud.rs/kalkulator-zatezne-kamate/
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    12.11.2012
    Garaža
    GP 1.9 JTDM Sporting
    Citirati Originalno postavljeno od tomamega Pogledati poruku
    Dobro je to izračunao Dora, ali mislim da je nemoguće da zakonska zatezna kamata bude 0,3% dnevno. U tom slučaju, mesečna kamata bi bila 6,6%, a godišnja 72,9%. To je nemoguće.... Nijedna država (pa čak ni banana država Srbija) ne može da propiše toliku zateznu kamatu.
    Ako je dnevna 0.3% (4.257 eur), principom kamata na kamatu dodjemo do mesecne kamate od 9.4%, a to je ono sto je kolega racunao na mesecnom nivou.

Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Poskupljenje osiguranja
    Od Chubbs u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 24
    Posl. poruka: 08.07.2014, 14:39
  2. Naplata stete od osiguranja
    Od kentaurka u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 11.08.2013, 10:18
  3. Skinuti sa osiguranja?!?
    Od greywiendog u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja