Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 92

Tema: Autocom CDP + ...kinez ..iskustva

Ja sam sa ovog sajta (madeinchina)narucio ELM 327 bluetooth pre 10-ak dana,cisto da vidim kako će sve da prođe i koliko ce da košta.Kada bude stigao napisaću utiske.

Član od
    14.08.2009
    Garaža
    Renault megan II res
    Objasni, kako si naručio? Koliko znam, roba se plača prilikom narudžbe, pa i troškovi dostave. Uglavnom kreditnim karticama, ili Western Union.

Za CDP+ su veoma kratki rokovi dostave, zavisno od načina. Maksimalno 10 dana običnom poštom. Od izbora zavise i troškovi dostave.

Član od
    12.11.2012
    Garaža
    GP 1.9 JTDM Sporting
    Uvoz je hebena rabota.

Ako uvozis kao fizicko lice, kako ja mislim da uvozite, platis western unionom, paypallom ili slicnim, sve sa transportom.
    Ne mora transport nuzno da izadje puno, 30-50 dolara.

Od kineza trazis da ti naprave umanjeni racun. Firme to bas ne mogu da provuku. Ako platis sa racuna, toliki mora i da bude racun, ako se nesto ne slaze, peripetije, otpis i slicno...traze Swift na carini, cuda svakakva.

Kad stigne na carinu, kao fizicko lice se placa oko 3500 troskovi carinjenja (spediter), mislim da je na tehniku 5% carina i 20% pdv. Carina se obracuna na ceo racun zajedno sa cenom transporta, pa na sve to ide pdv. Pa ako ti znaci stave cifru od 50 eur (iako si platio 150), Carina i PDV ce da izadju 13 EUR. Nemojte samo da se kinez za**** pa da stavi da to nesto vredi 5 eur, imaju oni takve ideje, mogu da te dave na carini jer znaju i oni da to ne kosta 5 eur, pa ce onda oni da procenjuju to nekako.

Ne mozes dva komada da narucis kao fizicko lice. Naravno, mozda te propuste u posti, ali to se vec smatra da je za dalju prodaju.

Takodje, ako im se digne mogu da traze certifikat o usaglasenost (EMC certifikat), koji naravno nemas. To ce te kosta ako imas sve papire od kineza od 8.000 din do 20.000 din ako ce nasi da testiraju (a ne testiraju uopste).
    Ovaj deo ne bi trebalo da se desi fizickom licu, obicno to samo uvoznicima. I uglavnom samo za proizvode koji imaju adapter za punjenje, ali Srbija ti je cudo.

Na kraju nesto sto kosta 100 eur, kad dodje u Srbiju cesto izadje 200 eur. Nazalost tako je. Ali i uvoznici treba od neceg da zive. I tu nema nesto leba, ako imas srece izadje 150 eur, a tebi proda za 200. 30% marze imaju obicne maloprodaje, tako da bi taj uredjaj trebao da kosta 250 eur kod nas.

Naručiš prosto,registrujes se normalno na sajt,odaberes proizvod,ubaciš u korpu i onda popunis podatke o platnom nalogu.Ja sam platio sa Findomestic-ovom MasterCard,skinuli su novac sa računa odmah o čemu me je obavestila banka sms-om.Bitno je samo kada kupujes da vodiš računa da pored proizvoda pise free shipping worldwide,ili da u padajucem meniju nađes Srbiju pa na calculate shipping cost proveris cenu postarine.
    Za ovaj ELM sto sam narucio postarina je free,e sada čekam da stigne da vidim da li ima neke carine ili još nekih propratnih troškova.
    Ako bude zaista free shiping i platim samo postarinu kroz Srbiju 100% narucujem Autocom cdp plus.

Član od
    14.08.2009
    Garaža
    Renault megan II res
    Samo, što je ELM (Mini interfejs?) 15$, a CDP oko 100$, pa je pitanje dažbina. ELM je kod nas bio 4.000 RSD, a CDP oko 250 evra. Pitanje je klase tih uređaja, jer ako se radi o škartu, onda je loš pazar. Kako ćeš ostvariti garanciju u slučaju kvara?

Član od
    16.01.2013
    Garaža
    Yugo
    http://www.obdchina.com/AUTOCOM-CDP-...-1-p-1589.html
    A šta mislite o ovome? Ja planiram da naručim odavde i da platim Western Uniom-om..?

Član od
    16.01.2013
    Garaža
    Yugo
    Naručiću odavde najverovatnije. Nekako mi je sajt najpouzdaniji... Javljam utiske.

Član od
    12.11.2012
    Garaža
    GP 1.9 JTDM Sporting
    Taj ELM cene 15-20 dolara zapravo moze da ti prodje bez carine i pdv-a, da ne podleze carinjenju. Granicu su menjali, smanjivali vise puta, i ne bih da odvalim cifru sada, mozda 10-15 eur, pa ako na racunu malcice slazu, taman se uklopis.

CDP tesko da ce da prodje po takvom racunu, ali kad bi prosao i kad bi postarina bila uracunata u cenu, zaista bi izasao onoliko koliko kosta u Kini. Ne znam kakve su cene tih uredjaja u Srbiji, ali kao sto sam rekao po proceni, 250 eur, ako nesto tamo kosta 100 eur, i to je minimum, a kao sto Franjo kaze 100 dolara tamo, 250 eur ovde, to ti je to.

Garanciju ostvarujes tamo gde si kupio, sto znaci Kina.
    Zato uvoznik i prodavac i imaju marzu. Ako ti da garanciju, on ti da drugi uredjaj ako taj ne moze da se popravi (ko ce to popravljati), a on garanciju ostvaruje od proizvodjaca. Naravno da ni on ne salje taj jedan komad tek tako na zamenu, nego saceka da se skupi malo vise, pa posalje, pa prilikom sledece porudzbine mu ubace i tih par zamenskih.
    Nazalost, mi smo mizerno trziste, pa ne mozes prodati na stotine takvih uredjaja, pa da kazes, ajd 5 je pokvarenih, nego ti uvezes 10 i otelis se prodavajuci ih 2 godine.

Ima tih slucajeva, kad eto ljudi kazu, ma meni ce to rodjak iz Amerike doneti, i donese rodjak ili posalje, pa carina, ovo ono, izadje ga ko da je kupio u Srbiji ili malo jeftinije, pa rikne onda, a on dodje kod uvoznika (koji nije ovlasceni distributer, vec samo diler) i koji nije u obavezi da mu zameni to u garantnom roku...pa kao e jel mozes ti da mi zamenis, a tebi ce oni dati novo...mogu, al to kosta postarina do Amerike i nazad, plus troskovi, pa ako si bezobrazan, kazes i 10-20% moje marze.
    Izmenio/la Bingodalton; 18.01.2013 u 09:48.

Član od
    16.01.2013
    Garaža
    Yugo
    Narucicu odavde. Uplaticu u toku dana Western Union-om. Ocekujem da ce me sve ukupno izaci oko 200-250e (CDP i kablovi)...

Citirati Originalno postavljeno od HardEnduro Pogledati poruku
    http://www.obdchina.com/AUTOCOM-CDP-...-1-p-1589.html
    A šta mislite o ovome? Ja planiram da naručim odavde i da platim Western Uniom-om..?
    Ja lično mislim da je sve to isti s.... drugo pakovanje,zašto tako mislim.Momak iz mog grada bavi se prodajom svih vrsta Kineskih dijagnostickuh kablova i uredjaja.Njegova cena za Autocom je 180e,i daje garanciju godinu dana,robu kupuje sa raznih sajtova tj gde nadje najpovoljnije......kako on ostvaruja garanciju i ima zaradu na 180e?
    Verovali vi ili ne,ti uredjaji su se pokazali odlično,tako da mu niko da sada nije reklamirao ni Autocom niti kablove poput ELM,VCDS itd.Za kolicinu novca koju zaradi po jednom Autocomu nisam pitao,bilo bi neumesno.

Član od
    16.01.2013
    Garaža
    Yugo
    160e izlazi AutoCom interfejs sa sve kablovima za putnički program, i poštarinom od nekih 54e. Sa sve uplatom preko Western Uniona će mi izaći nekih 20 000-ak hiljada din. E sad, šta se još dodaje na to (carina, pdv)..?
    Pa ima tu zarade, ali on verovatno radi na količinu, i samo obrće novac. Na taj način mu je i transport jeftiniji.

Član od
    12.11.2012
    Garaža
    GP 1.9 JTDM Sporting
    Ako taj uredjaj kosta 100 dolara kako ste rekli. U najboljim uslovima, da poruci 10 komada, u Srbiji ga jedan kosta 120 eur sa PDV-om. Znaci ima 50% marze, tj 60 eur zarade (od te zarade takodje mora da plati pdv, pa mu ostane cistih 50-tak eur). Naravno, on to kroz fiskalnu kazu prodaje za 140 eur, pa placa pdv na razliku od 20 eur, tj. tu mu ostaje cistih 16 eur recimo i onih 40 sto je dobio na ruke mimo racuna, znaci 56 eur zarade. To i nije tako lose.

Uredjaji, sumnjam da se kvare toliko i da ima potrebe da ih menja. Svi oni potraju godinu dana veoma lako. Eto, tako mu se isplati.

A ti ako sam uvozis za 100 dolara, i ako platis transport, tebe izadje oko 150-160 eur. Racunao sam da i taj prijatelj plati transport, a ne da ima free shipping, pa takvu kalkulaciju pravim. E sad, da li ces da rizikujes 20-30 eur i da imas garanciju u Srbiji ili ne, to je tvoj izbor. Takodje, za 180 eur, ti uredjaj probas u Srbiji, vidis kako izgleda, znas sta moze, a ako sam uvozis, ides malo na lutriju.

U Kini postoji vise proizvodjaca istog uredjaja, neki koriste losije komponente, a vecina ponudjaca na internetu su preprodavci, i kad odes na sajt te firme vidis da prodaju od dijagnostickih uredjaja, preko ksenona, do obicnih baterijskih lampi. Doci do pravog proizvodjaca ponekad je veoma tesko.

Za recimo ELM koji spominjete od 15 dolara i da je shipping besplatan, moze da se desi da te u Srbiji izadje 5000 dinara, a kazete da ima da se kupi za 4000. A opet, moze da te izadje 2000 dinara. Zavisi kako prodjes na carini. To je sto bi rekli prihvatljiv rizik -2000din / +1000din.
    Izmenio/la Bingodalton; 18.01.2013 u 12:01.

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Novi laptop za autocom
    Od siksy u forumu Računari
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 02.07.2013, 23:18
  2. BMW 520 iskustva
    Od markofpi u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 04.11.2010, 01:45
  3. BEČ- iskustva
    Od eticca u forumu WasteGate (odušak)