Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 25 do 35 od 35

Tema: Ulazna vrata - šta uraditi ?

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Tražio sam "stop-sol" stakla, takva su mi bila i na prethodnim vratima.

Znam da se šališ i to je OK.

Član od
    30.01.2006
    Garaža
    Alfa 156 1.8 TS
    ajd da se ukljucim u temu , posto se bavim tom stolarijom preko 10 godina , poenta je da imas dve opcije, il da menjas il da oprostis, 4 mm je stvarno zanemariva stavka, inace, greska jeste, ali ne takva koja se vidi sa 3 metra. dakle, ako vidis gresku sa 3 metra- reklamacija je opravdana. to je sa, moze se reci, pravne strane u gradjevini, ici sad sa sublerom i meriti, pa dokle bi nas to dovelo. sa druge strane, za svoje pare mozes da trazis sta hoces i imas srece da su te ispostovali. meni su iz jedne firme, koja se bavi proizvodnjom panela, isporucili ALU panel od 200 € sa greskom u plastifikaciji (narandzina kora), to je vec greska koja je nedopustiva.
    prva greska je uradjena zato sto je "majstor" obelezio gornju stranu i odsekao visak, umesto da prepoli, ili da odsece bar donju stranu, ali kad je video sta je uradio, bila je varijanta: ako prodje - prodje.

nemoj samo da im proveravas dijagonale polja tj. da se igras sa metrom
    Bolje biti sretan nego pametan

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    Sa 3 metra? Oprosti, da nisam video još odozdo... Kako da objasnim bolje, živim u potkrovlju. Grešku sam video sa nivoa tla, znači sa 10 metara...

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Citirati Originalno postavljeno od veljko Pogledati poruku
    ... prva greska je uradjena zato sto je "majstor" obelezio gornju stranu i odsekao visak, umesto da prepoli, ili da odsece bar donju stranu, ali kad je video sta je uradio, bila je varijanta: ako prodje - prodje.
    100% tačan scenario.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Sad na kraju mi nije jasno, ti se to nama žališ ili se pitaš šta da radiš?
    Naravno da ne bih skinuo vrata po ovoj zimi ali bih insistirao da se to dovede u red na bilo koji način koji mene ne košta živaca i novaca. U suprotnom bih možda ipak razmislio o opciji da i nije toliko zima naspram zadovoljstva da neko popravi glavom taj otvor

Naravno zadovoljstvo od pravljenja ogrilce sa vratima ne bih drugom prepustio

Koji god da je proizvodjač toga, ovo je sramotno za njega i ja ne bih razmišljao ni trenutak da to popravim o svom trošku.
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Da, to je mišljenje u skladu sa mojim.

Očekivao sam više takvih. Drugim rečima, da je više ljudi reklo na pr.

Picajzla si, previše gledaš i obraćaš pažnju na sitnice... i td.. i sl...
    Rekao bih, "Ok, neka ga tako, bitno je da dihtuju dobro".

Član od
    30.01.2006
    Garaža
    Alfa 156 1.8 TS
    na ono "sa 3 metra" nisam mislio na pogresnu podelu ( to se vidi iz aviona ) nego na onih 4 mm razlike u gornjoj zoni na dodati deo. naravno, bilo bi lepo da zamene to sve, ali ne znam kako to planiraju da izvedu ( a da ih ne zaboli jako). postoji jedna "pošalica" u gradjevinskoj majstoriji: aj da se posvadjamo sa gazdom . pa razmisli i o tome

mi smo se naravno malo prvo salili na tvoj racun,sto si i ocekivao,razocarao bi se da propustimo penal
    a sad salu na stranu,ja sam ti to i telefonski rekao,a sad cu i ovako zbog drugih,dakle ti si u pravu jedan kroz jedan
    dakle ko nije pogresio taj nije ni radio,to je normalno,ali greske su nesto na cemu ucimo i one su jedini nacin da dobro naucis,sto te reklamacija vise kosta to si sigurniji da vise takvu gresku neces napraviti...kad prvi put skines menjac zato sto nisi lepo namestio semering,ne boj se da ga vise neces staviti kako valja,da ne kazem kad skines glavu zbog kaisa...ako u kvalitetu svog rada ne pravis kompromise,onda ih moras i od drugih zahtevati,uostalom sta te bre briga koliko ce to da kosta nekoga,ti si platio i treba da dobijes to sto si platio. reci mi da si kupio recimo nov auto(sto znam da nikad neces) da li bi reklamirao vrata koje imaju lose zazore ili je lasna kriva na vratima? naravn da bi,u cemu je onda razlika

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Jasno sve, šalu sam prihvatio, nema problema. Što se tiče reklamacije, neće to njih da boli mnogo. Oni su već toliko dobri, da mi mogu pokloniti ceo panel, a da ne budu u minusu, cenim...

veljko: na ono "sa 3 metra" nisam mislio na pogresnu podelu ( to se vidi iz aviona ) nego na onih 4 mm razlike u gornjoj zoni na dodati deo.
    Na moju žalost, tih 4mm se primećuju iz dvorišta. "Optika" je čudo, veruj da kad pogledaš, ne znaš šta je krivo... Trokut, pravouganik, cela vrata... :/

Član od
    30.01.2006
    Garaža
    Alfa 156 1.8 TS
    onda se radi o cistom uzimanju para (varijanta, imam viska para, aj da pravim ukrasne panele , a ima toga i u auto bransi), posto ni jedna ozbiljna firma, ili bar majstor, ne moze tako da zabrlja.

Član od
    31.05.2009
    Garaža
    Saab 9000 cs 2.0T
    Citirati Originalno postavljeno od Boki Ar Pogledati poruku
    Na moju žalost, tih 4mm se primećuju iz dvorišta. "Optika" je čudo, veruj da kad pogledaš, ne znaš šta je krivo... Trokut, pravouganik, cela vrata... :/
    Neko tih 4 mm ni ne primeti, a možda mu ne smeta ni 4 santimetra jer su ljudi različiti. Ako tebi smeta, ne postoji ni jedan razlog da sledećih 10-ak godina svakodnevno, gledaš u nešto što te iritira a iritiraće te sve više jer se nećeš navići. Mislim da nema dileme šta uraditi pogotovo što si to, pretpostavljam, pošteno platio a ne dobio na poklon.
    ex SAABotražitelj

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

1. Nomilnalna ulazna snaga ?
    Od sladto32 u forumu Car Audio/Video
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 01.06.2016, 00:38
  2. Da li jelegalno ovo uraditi ...
    Od bojanchampion u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 03.12.2008, 21:03
  3. Kako uraditi dijagnostiku za AR 75 v6 2.5