Strana 3 od 43 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 509

Tema: a u medjuvremenu, negde u Srbiji...

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1

You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Licemerno nije navedena stavka Sahrana koja je besplatna ali košta "dobrovoljno" više od sveg ovde pobrojanog zajedno.
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    samo kazi, ima primera za sve...

NOVI SAD - M.J. iz jednog banatskog sela bila je veoma iznenađena kada joj je lokalni sveštenik, pozivajući se na odluke Crkvene opštine, rekao da neće moći da održi opelo njenoj pokojnoj majci ako prethodno ne plati parohijal, neku vrstu crkvenog poreza, za 2012. godinu, u iznosu od oko 900 dinara.
    U Patrijaršiji kažu da sveštenici moraju da drže opela, bez obzira na to da li je parohijal plaćen

Parohijal se prema odluci crkvene opštine plaća 500 dinara za vernike koji nemaju zemlju ili imaju do pet jutara, a uvećava se za 80 dinara po jutru za one koji imaju do 30 jutara zemlje u vlasništvu. Oni koji imaju više od 30 jutara, plaćaju po 3.000 dinara.

M.J. ističe da joj nije jasno zbog čega plaća ovu vrstu crkvenog poreza na zemljište, kada već izmiruje porez državi. Naročito je, međutim, pogodilo to što nije mogla da sahrani majku pre nego što je platila parohijal. Tu se, međutim, priča ne završava, jer je nakon toga morala da za pogreb proti plati više od 13.000 dinara, za šta je dobila i “potvrdu” o plaćanju.

U Banatskoj eparhiji nisu mogli da nam odgovore na pitanje o načinu određivanja parohijala, već su nas uputili na Patrijaršiju SPC.

U Patrijaršiji kažu da parohijal postoji samo u vojvođanskim eparhijama, gde je ostao još iz doba Austrougarske.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Meni iz istog razloga i za sumu od 1500 dinara moron u Vladikinom dovru nije hteo dati ključ od kapele a dovoze ujtru mrtvu babu da se sahrani. Sati ej popdne 17, -20 i led od 20cm po ulicama, jedva sam došao peške i zaboravio novčanik a treba mi satipo da se vratim i dodjem ponovo. Niej pomoglo ni obećanej da ću sutra platiti ni to što je baba bila Ktitor Almaške crkve i dala je bar pola kuće vrednosti za obnovu.

Samo si mi opet podigao živac, rekao sam rtada moronu da ću napraviti testament sa neopozivom željom da mi cigani sviraju ševu na sahrani a on može ključ da turi u ljubu. Bio je iznenadjen ali ne i uvredjen.

Problem je što sve manje cigana zna ševu da svira, zabrinut sam...

https.autogas.rs

Član od
    31.05.2009
    Garaža
    Saab 9000 cs 2.0T
    Crkva postaje ekskluziva namenjena bogatima ili bar dobrostojećima a sirotinja tu više nema šta da traži. Bog je, izgleda, negde drugde.
    ex SAABotražitelj

Ajde malo ppgledajte ovo s druge strane. Pre zvanicnog cenovnika za "crkvene usluge" postojao je nezvanicni, uvek skuplji a nekada i visestruko od ovog sada propisanog, tako da ne mogu sada popovi da lupaju cenu za "usluge" kako oni hoce, znas sta i koliko te ceka. Ima li nesto sa spiska sto neko ranije nije placao, ili je placao "daj koliko das", sto je obicno bilo vise nego sto si mislio da das a manje nego je pop ocekivao da uzme, pa opet problem?
    The difference between men and boys is the price of their toys

samo opelo koje otpevaju popovi kosta od 15 do 20 hiljada,po sistemu kako koga klepe,to je osnovna verzija,a ako hoces da ti pevaju 2,3 ili vise popova to onda kosta po dogovoru,ali znatno vise,to je za ove novokomponovane biznismene...s tim sto moras da obezbedis auto koji ce da ode po njih i da ih vrati,da im spremis vino itd...svojevremeno dok su jos dojc marke bile u opticaju,jednom coveku su za vencanje trazili 200dm za vencanje,kada ih je pitao da li moze u dinarima rekli su da ne moze vec mora u dm,tip je platio ali je na svadbu doneo nemacku zastavu,pa su ga panduri priveli...moj tata nije mogao da smisli popove,jer ih je jako dobro znao,i stalno me je molio da kad umre ne dozvolim da slucajno pridju grobu,vec da ga isprate tamburasi jer ih je voleo,i kad je umro ja sam na sahranu doveo tamburaski orkestar koji ga je ispratio uz 'slavujev poj',koji btw nas drugar abarth jako lepo svira...i dan danas kad cujem slavujev poj,suze mi skliznu niz lice i setim se mog tate, malog velikog coveka...

Član od
    18.12.2009
    Garaža
    Pezo 307 1.6 16V
    Citirati Originalno postavljeno od gorky Pogledati poruku
    samo opelo koje otpevaju popovi kosta od 15 do 20 hiljada,po sistemu kako koga klepe,to je osnovna verzija,a ako hoces da ti pevaju 2,3 ili vise popova to onda kosta po dogovoru,ali znatno vise,to je za ove novokomponovane biznismene...s tim sto moras da obezbedis auto koji ce da ode po njih i da ih vrati,da im spremis vino itd...
    U bree ala su kod tebe skupi popovi. U mom kraju opelo dodje 8-9.000 i pop dolazi sopstveni prevozom. Doduse ista je pojedinacna cena bio 1 ili 5 popova.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Nisam shvatio da je to zvaničan cenovnik koga mora da se pridržavaju, mislio sam je je i pre postojao ali ga niko ne ferma, uvek je bil odaj šta daš..

Koliko je uobičajeno? Pa koliko možeš, pa koliko daju ti što mogu a da je uobičajeno.. Pa šta znam crkvenjaku 100 evra a meni uobičajeno.. Pa ista priča za njega ali se završi na 200 evra. Obavezno u koverti i naravno obavezan je prevoz do groblja i nazad.

Kako god, mojih para više videti neće ni po kom osnovu.

https.autogas.rs

Strana 3 od 43 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Negde curi gas
    Od landi u forumu Autogas (razno)
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 25.10.2012, 03:45
  2. Clio 1.5 dci, gubi negde masu
    Od Lucas u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 01.06.2012, 00:05
  3. slike autombila sa jednog skupa negde u Americi
    Od slobodank u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 25.11.2009, 08:25
  4. Jel ima negde da se najde CarbonLook folije??
    Od LazaRS u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 18.11.2008, 03:04
  5. lupkanje negde kod prednjeg levog tocka
    Od xxx1 u forumu Nemačka
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 27.05.2008, 16:40

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke