Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 165

Tema: DRAG/STREET voznja. Iskustva i saveti!

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Nekad davno kad sam probao sve i svašta hteo sam da naučim da prebacim odmah iz 4 u 2 ali mi niko nije rekao da se to radi na maloj brzini ili da opalim medjugas. Epilog je bio da se fića pri brzini od oko 70 Km okrenuo oko sebe za 360 stepeni a ja posle par sekundi nastavio dalje kao da sam tako hteo. Ali... ako je krv žuta, onda sam bio jako ranjen do kolena
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Citirati Originalno postavljeno od 206
    I zbog toga, da, medjutim tehnika je prvobitno izmisljena na trkama bas iz razloga sto pri naglom pustanju kvacila pri prelasku u nizu brzinu, dolazi do efekta kocenja motorom zbog razlike u brzini kretanja i brzine motora. Ovo kocenje motorom moze da izazove setanje auta ili poremecaj balansa, koji se na autu itekako oseti (pogotovo na zadnjoj vuci), i to NIJE samo radi efekta vec ima stvarno opipljive razlike u stabilnosti auta pri jakom kocenju i saltanju nanize.
    U pravu si, ali mislim da to vishe vazi za automobile koji su postojali u trenutku kada je tehnika smishljena . Danashnje prave sportske automobile ne moz da naterash da "izgube ****" ma shta im radio, osim ako nemaju drift setup
    It aint about power dude! It's all about balance (Keiichi Tsuchiya)
    Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)

Pa evo na ovom snegu recimo, probaj da iz 3 presaltas u drugu i da previse naglo pustis kvacilo - auto ce da trzne i da momentalno zablokira tockove. Isti efekat imas i kod zadnje vuce, gde cak i najmanji gubitak balansa moze puno da znaci.

Mislim da smo vec iscrpeli cemu ovo sluzi Ajmo dalje sa savetima da ne tupimo o jednom te istom...
    The difference between men and boys is the price of their toys

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1
    Citirati Originalno postavljeno od driver
    U pravu si, ali mislim da to vishe vazi za automobile koji su postojali u trenutku kada je tehnika smishljena . Danashnje prave sportske automobile ne moz da naterash da "izgube ****" ma shta im radio, osim ako nemaju drift setup
    Hm.. mislis?
    Ja sam video sta neiskustvo zna da uradi.. doziveo sam na svome autu da se uplasio kad je stisno gas i pustio ga naglo, samo sto nije pojeo volan, srecom da je imao pojas

PS: Nije prozivka
    Att mäta är att veta...to measure is to know...meriti je znati..
    move your mind

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic
    Nista idemo dalje
    POZNAVANJE VOZILA
    Nije potrebno naglasavati da je ovaj uslov jedan od najvaznijih. Bez obzira da li se radi o vasem ili pozajmljenom vozilu, morate imati bar neke osnovne pojmove o njemu. tek kada proniknete u sustinu funkcionisanja ovog slozenog mehanizma, moci cete da vladate njime po svojim zamislima. Podjimo od motora. Potrebno je da znate br. cilindara, max. snagu i o. moment, kao i br. obrtaja koji je za to potreban, zatim osnovne konstrukcijske karakteristike kao: polozaj bregaste (u glavi ili sa strane), br. glavnih lezajeva kolenastog vratila, srednju brzinu klipa, princip podmazivanja, hladjenja, napajanja gorivom i paljenja. Na osnovu svih tih podataka u svakom trenutku cete znati da li vas motor radi kako treba, koliki je max. br. obrtaja koji moze podneti, sta sve moze uraditi u optimalnom radnom podrucju, pri kom br.o cete voziti po otvorenom putu a kom u gradu kada treba menjati stepene prenosa itd.
    Medjutim, nije ove podatke potrebno nauciti napamet i slepo ih se drzati. Treba ih razumeti osmisliti i osecati. Isto vazi i za ostale teh. karak. vaseg automobila: mesto i nacin smestaja motora (napred-nazad- u sredini, uzduz-popreko), vrsta pogona (prednji,zadnji, 4WD), raspored tezine na prednju i na zadnju osovinu, zatim donji postroj,kocnice i naravno GUME.
    Mozete i morate voziti uvek na dobrim gumama. Guma moze biti dobra ili losa na 2 nacina. Moze biti celava i neravnomerno izlizana. Drugi je kvalitet gume koji je direktno uslovljen markom tj. proizvodjacem. U svakom slucaju na prvom mestu nek vam bude istrosenost gume jer bolje je voziti noviju gumu losijeg kval. nego staru izlizanu sa naprslinama. Inace uticaj guma na ponasanje vozila je ogroman pogotovu kad se radi o slozenijim podlogama (kisa, sneg, led, makadam) a nije ni na suvom asfaltu beznacajan, mada je znatno ublazen. To imajte na umu prilikom izbora guma i ne stedite novac pri kupovini. Za automobile namenjene svakodnevnoj upotrebi, a povremeno i sportskoj voznji, najbolje je uzeti niskoprofilne gume izmedju 45-55 "all seasons", sto znaci da su predvidjene za upotrebu tokom cele godine. Ovakve gume ce vam biti dragocene po kisi, dok po snegu od njih nemozete ocekivati cudo, pa je najbolje imati i par zimskih uzih. Dimenzije guma moraju odgovarati naplacima vaseg vozila, a preterivanje sa sirinom nije najumesnije. Sire gume na suvoj podlozi pokazuju odredjene prednosto (manje rasipanje snage na proklizavanje, bolje ponasanje u krivinama ali zato na mokrom asfaltu ima nekih nedostataka: raniji akvaplaning i uopste vise su sklone klizanju od uzih guma. Znaci treba naci kompromis: umerena sirina, otprilike 2 br. vece od serijskih i laki naplaci. Preterano siroke gume pogotovu ako nisu na lakim naplacima mogu ostetiti donji postroj vaseg automobila jer su teze takozvane (neogibljene mase).

PS: Smorio sam i imam utisak da ovo niko ne cita sem nas koji ovo vec znamo. Mrzi me vise da pisem pa dopunjujte.
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Saabo, Saabo...

Injection is good,but I'd rather be blown!

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 2.3T STANDARD :D
    MA NE nisam to ja to je aero bio (znate aera sa VGa)
    p.s. ja se uplashio no ako nije prozivka onda... )
    SAAB 9000 CSE B234R MAPTUN AERO STEG 3+ powered by BOOST & Goran ... Body Fat 98 Machine Fat 305 KS ... Lamela fact 490 Nm ...

A gde je aero?!
    Injection is good,but I'd rather be blown!

Član od
    30.09.2004
    "A gde je aero?!"

JEDE VOLAN

Član od
    04.10.2004
    M-power,
    Dobar tekst. Imam samo jednu primedbu.Znas li ti da je zabranjeno staviti bilo kakvu drugu gumu u smislu dimenzija osim fabricke dimenzije koja je upisana na listu od tehnicke kontrole. Prvo je bilo da ne sme da izviruje van karoserije a sada da se ne sme nista osim fabrickog. Znaci nista od jako niskih guma. Nazalost.

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic
    He, he.... mi u yugi jos nemamo tih problema.
    Pa sta vi onda radite kad stavljate vece felne i gume tj. budzite auto.
    Verovatno kad idete na teh. vratite stare tockove
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

@BOOST & 206: Pretpostavio sam da iskustvo tu vec postoji, a shto se tiche kochenja motorom po snegu, mislim da smo prichali o suvom, sneg je totalno druga kategorija
    It aint about power dude! It's all about balance (Keiichi Tsuchiya)
    Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)

Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Twingo 1.2 8v saveti iskustva sa istim ?
    Od twingo u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 16.07.2014, 18:45
  2. RENAULT - iskustva, saveti, informacije...
    Od gordi014 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 23.07.2009, 18:30
  3. PEUGEOT 307 - iskustva, saveti, informacije ...
    Od jordje u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 37
    Posl. poruka: 01.06.2008, 10:36
  4. PEUGEOT - iskustva, saveti, informacije...
    Od gordi014 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 28.03.2008, 20:58
  5. Odgovora: 9
    Posl. poruka: 10.03.2007, 18:16

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •