Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 40

Tema: Nova Dacia Logan

Član od
    27.07.2006

Nova Dacia Logan

Kao sto naslov teme kaze, vase misljenje o novom Loganu koji je bez sumnje vredan paznje i komentara kako nih koji ga vide kao svoj buduci automobil tako i onih koji voze automobile neke vise klase. Imao sam prilike da se vozim u novom Duster-u sa 1.5dci motorom od 110ks (za snagu nisam siguran). Taj terenac ima i agilnost i ubrzanje, tih je i ugladjen, ne verujem da je potrosac, a prednosti i mane tog motora manje vise svi znamo. Ako je prva generacija Logana opravdala svoj nastanak, sa drugom ne bi trebalo da bude gore vec samo bolje, mozda ne u onolikoj meri u kolikoj je to potrebno ili koliko se moglo ali svakako bolje. Na stranu subjektivnost, ukus i sta bi bilo kad bi bilo. Ja sam prosecan srpski vozac koji zeli puzdan auto sa svim modernim inovacijama. Trenutno vozim Lagunu II i znam sta polovan auto sa sobom nosi, a opet motorm i menjacem sam veoma zadovoljan. Ako bude bilo srece, zdravlja i para rado bih umesto u polovnu lagunu uskocio u neki ovakav NOV Logan. Iako je manje vise sto se linije tice ostao isti svidja mi se prednji deo, zadnji necu komentarisati, nije ruzan ali ne odaje utisak. Cak i unutrasnjost u dvobojnoj varijanti deluje luksuznije nego sto jeste, a centralni greben koji ima oblik kao neko kombi vozilom sa onim multimedijalnim uredjajem mislim da moze da prodje. Ostaje samo da se vidi kakve ce biti cene jer atraktivna cena nije dobra samo za potencijalne kupce vec i za samu Daciu kojoj ce to garantovati prodajni uspeh.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Ja Sam veliki protivnik kupovine novog auta zbog gubitka novca pa time nisam neki reper za procenu ali bih komentarisao izgled. Za razliku od sadašnjeg modela koji izgleda kao da ga je neko cepno sikirom odgore ili opalio većim reketom, ovo liči na normalan auto...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    21.08.2012
    Garaža
    Toyota Corolla E12 1.6 vvti
    Detalji su uznapredovali ali ukupan oblik vozila je i dalje po principu; "stavili smo 5 grmalja od 120 kila, i oko njih oblikovali skoljku".
    Centralna konzola je uzas.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    ovo mi je prvo palo na pamet...

You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Član od
    27.07.2006
    Danas ionako svako nekog kopira i svi automobili su manje vise slicni. Dora je apsolutno u pravu oko kupovine novog vozila i opadanju vrednosti istog, a jos ako se u obzir uzme da vecina nas zivi u zgradi i nemamo krsten parking, a o garazi da i ne govorim. Jedini razlog zasto bih kupio nov auto nize klase jesto taj sto je NOV.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    danas?
    danas je resenje polovna DAcia logan , nis' joj ne fali,ako je zeldi ili benzinjara sa gasom
    naravno moje glediste.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Citirati Originalno postavljeno od markofpi Pogledati poruku
    Danas ionako svako nekog kopira i svi automobili su manje vise slicni. Dora je apsolutno u pravu oko kupovine novog vozila i opadanju vrednosti istog, a jos ako se u obzir uzme da vecina nas zivi u zgradi i nemamo krsten parking, a o garazi da i ne govorim. Jedini razlog zasto bih kupio nov auto nize klase jesto taj sto je NOV.
    Da al isu to danas doveli do apsurda, pa ja treba ceo život samo za auto da radim, svaki auto ako ej gubitak od bar 3000 evra za par godina a onda sledi nov i tako u beskraj... Na zapadu je normalno da nemaš kuću ali zato imaš nova kola Ja nisma normalan i neću nikad da budem..
    Apropo novo, i to je diskutabilno, garancija na novo je takva da ti bude žao što si išao na servis a moraš a sa druge strane ako nešto stvarno crkne, ni sa garancijom nije lako.
    Nezavidna situacija, nisu svi u prilici da mogu kao ja da voze matoro ili šta hoće a to se od strane autoindustrije obilato koristi.

Neću više o tome a o autu neznam ništa
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    27.07.2006
    Znas znas, zato da pevas ko bela lala!
    Salu na stranu, u pravu si jednim delom kad kazes da i to novo moze da ti se obije o glavu zbog servisa u kom te kao ovcu sisaju ili da ti zapadne neka krsh serija itd. itd. ali od vecine ljudi koje ja znam, a da su kupili nov auto vecina nije imala nikakve problem i vec godinama voze samo uz redovno odrzavanje. Mislim sud je kod svakog razlicit jer svako radi prema svojim potrebama, mogucnostima i na kraju krajeva zeljama. Neko je spreman da se zrtvuje, neko nije, neko voli brend pa makar on bio i 20god. star, neko opet i tako u beskraj.
    Nego sto se doticnog tice...ako si iole poboljsali lak i zastitiu, ako su ubacili diskove pozadi, ubacili filter kabine i jos neke sitnice koje zbog kojih sam negodovao prethodni model onda nekih vecih zamerki bar ovako na prvu loptu i nemam. Svakako auto moze biti, a verujem i da jeste bolji od prethodnika po svakom pitanju i sto neko pre mene rece prvi Dacijin auto koji lici na auto. Ono sto i dalje vidim kao nedosttak ili sto eventualno nedostaje jeste tempomat (ima samo limiter brzine koji ja na svojoj Laguni nikad nisam koristio osim kad sam isprobavao kako radi, dok tempomat koristim uvek kad sam na auto putu i tvrdim da je veoma korisna stvar), tasteri prekidaca prozora da budu na vratima, a mogli bi da konacno ubace i digitalnu klimu koja ce biti malo ergonomicnije postavljena za vozaca. Mogli su u bravicu gepeka da izbace jer je ni restilizovana verzija Logana prve generacije nije imala. Ne videh da li i dalje ima samo jedno rikverc svetlo ali ako ima oba, a jos ako su zadnje maglenke ugradjene gde i cat eye u dnu branika to je veoma lepo.
    Pa pogledajte novi Chevrolet Aveo sedan...napred koliko jecudan toliko i zanimljiv ali nazad je isto kao i Dacia kao zalosni kit. Unutra slicna prica...koliko je lep centralni greben koji vecina kod nove Dacie negoduju toliko mi je totalno bezvezan km sat kod Avea dok je u Loganu za klasu iznad segmenta kome auto pripada.

Član od
    27.07.2006

Wtf!?? Dve zute sijalice ili sam ja daltonista!? Ako ipak nisam jedna je za pokazivac pravca, a druga!?

Član od
    31.05.2009
    Garaža
    Saab 9000 cs 2.0T
    Citirati Originalno postavljeno od markofpi Pogledati poruku
    a druga!?
    Rezervna Ipak su u njoj francuski geni sa poslovično slabom elektrikom.
    ex SAABotražitelj

Član od
    27.07.2006
    I nisi daleko od istine. Da je neki americki bred u pitanju kao Shevrolet pa da ima logike da je spoljna zuta sijalica kao pozicija, a unutrasnja migavac. Prvo sam mislio mozda je unutrasnja samo izdvojena pozicija ali vidim nesto mi zuckasto.

Član od
    27.07.2006
    Hmmmm...sad bas gledam, mozda to i jeste pozicija i to ukljucena pa zato malo baca na zuto iz ovog ugla

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Dacia Logan 1.5 dCi?
    Od lenny u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 12.10.2012, 13:37
  2. Dacia Logan MCV sa 7 sedista
    Od franky u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 07.05.2010, 14:36
  3. Dacia Logan 1.4
    Od vladav u forumu Teorija, teh. dokumentacija