Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 106

Tema: Radar i zakon

Član od
    19.07.2005
    Citirati Originalno postavljeno od Srdjan
    A koji su od ovih stari odnosno dopleri? Kako uopste prepoznati da li je dopler ili laser?
    Doppler ima dva okca jedno iznad drugog po vertikali, laserski ima dva okca jedno pored drugog po horizontali.

Pozdrav,
    DVV
    Brzina košta. Koliko brzo hoæeš da ideš?

Član od
    13.03.2006
    Garaža
    Alfa 156 JTS
    Citirati Originalno postavljeno od neman
    ja sam skapirao kao iz neke price da uvek mozes da se provuces na to ali samo kod sudije...

kad bi marinac citao ovo mozda bi nam i nesto objasnio....

jer radi u firmi koja bazdari radare....
    Ne radim u firmi koja bazdari radare, nego u firmi koja bazdari aparate za sipanje benzina i plina, ( pa se vi onda bunite da su vam sipali manje, itako to ). Ali radim sa istim inspektorima koji bazdare i radare, jer i jedno i drugo bazdari institut za mere i plemenite metali. Svi se radari bazdare snimanjem u odlasku, i samo je tako po zakonu validan rezultat snimanja. Jeste da se noviji radari po tehnickoj dokumentaciji mogu koristiti i u dolasku, ali u nasoj drzavi imaju zakonsku vrednost samo ako te snime u odlasku. To se zove rupa u zakonu. Po tim rupama bukvalno moze covek da ne bude kriv i ako udari auto ispred sebe, iako se misli da je onaj iza u sudaru uvek kriv.

Član od
    27.05.2005
    Imam ja kopiju stranice iz sluzbenog glasnika koja se odnosi na upotrebu radara.Skener mi stize za koji dan pa cu da je postavim ovde

Guest
    OFF TOPIC
    marinac jedno pitanje za tebe! na svim novijim pumpama aparat ima creva na dve strane...Ja sam primetio da mi manje naspe kada jos neko koristi isti aparat sa druge strane...Da li je moguce?

Član od
    13.03.2006
    Garaža
    Alfa 156 JTS
    Nemoguce, zato sto svako crevo ima poseban volumetar (sprava koja meri kolicinu goriva koja ti je sipana), i komplet instalaciju posebno. Znaci samo je pumpa koja gura gas zajednicka za obe strane, sve ostalo je zasebno. Jedino je moguce da ti zbog slabijeg pritiska, jer se toci na obe strane, pumpa teze napuni rezervoar bas do vrha, jer plovak u tvojoj boci pravi otpor. Znaci dobijas kolicinu koja pise na displeju, jedino sto, kad sipas pun rezervoar, moze da se desi da pumpa ne moze da ti naspe bas kao kad je jedan auto, nego mozda 1 litar manje. Ali nisi pokraden.

Guest
    ok hvala

Član od
    31.01.2006
    Garaža
    Mazda 6 2.0d
    Pa ako je radar bazdaren da snima u odlasku onda kada snimaju u dolasku vozacu daju "sportsku sansu" - par procanata nizu brzinu. Ali to nema veze sa ovim.

Gde mogu napismeno da nadjem to da ne smeju da me "pucaju" u dolasku?

Na plin se kuva, na dizel se greje a na benzin se vozi - a ja krenuh da se bavim grejanjem...

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D
    Da li naša policija ima radare koji imaju kamere, pa da eventualno na kućnu adresu (ne daj Bože) stigne samo prijava sa slikom?
    Toyota Avensis 2.0 D-4D (2007)

Član od
    30.09.2004
    Slikaju sa neki aparatom vidjao sam par puta,a salju slike za prelazak na crveno desavalo se nekim drugarima

Član od
    06.05.2005
    a ono ogranicenje do prve raskrsnice, to pishe u svakoj knjigici za polaganje voznje. Zato se i cudim kad vidim poboden znak na 5 metara ispred raskrsnice

Član od
    27.05.2005
    Kao sto rekoh evo je ta stranica iz sluzbenog glasnika koja se odnosi nadoplerove radare,
    pa kome treba...

Član od
    23.09.2005
    Hvala!
    My crew is all fired up
    Y'all better just wise up

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Novi radar?
    Od 206 u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 102
    Posl. poruka: 22.05.2011, 13:06
  2. Radar detektor
    Od 1nsane u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 54
    Posl. poruka: 10.08.2007, 10:50
  3. radar/kako ga izbeci
    Od bakara u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 178