Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Nemiran rad na leru, Scenic 1.9dci

Guest

Nemiran rad na leru, Scenic 1.9dci

Pozdrav svima, već sam na raznim stranama pokušavao da nadjem neki predlog kako da rešim problem, pa rekoh da pokušam i na ovom forumu ako ima dobrih duša da pomognu......
    Imam Scenic 1.9dci, 2002. i od pre 3 nedelje je počeo da mi radi neravnomerno na leru, naročito kada je i klima uklučena (sad po vrućinama ). Inače, nemam problem sa paljenjem i dobro vuče, tj. nisam primetio da se guši ili trza u vožnji. Bio sam u ovlašćenom servisu na dijagnostici i nisu pronašli ništa konkretno. Čak su mi i stavljali druge dizne i on se isto ponašao (bar su mi tako rekli ). Čuo sam za savete da probam sa Wynn's tretmanom (mada ne znam da li je on dobar za ove common rail motore) ili nekim drugim aditivom, ili da sipam dvotaktol i malo ga nagazim (da se pumpa podmaže). Još nisam stigao da probam ništa od ovoga, a problem mi ne prestaje. Inače. iskreno se nadam da nije do pumpe jer je auto po cajgeru prešao 75.000 a mislim da je realno 90-100k, pa mi se ipak čini da je suviše rano.
    Ako neko ima neki savet ili je već imao pa rešio sličan problem, pomagajte.......

Guest

Nemiran rad - dodatak

Da se nadovežem na svoj prethodni post (kad već niko nema komentar)....sipao sam pre oko 2 nedelje Wynn's aditiv za common rail motore (High presure...) i rad motora se smirio skoro sasvim (nema više oscilacija na leru ili su sasvim smanjene). Jedino što kad uključim klimu problem i dalje postoji (doduše manje izražen nego ranije). Da li neko ima ideju šta dalje raditi? Da li je moguće da je problem sa regulatorom pritiska goriva? Ili da probam sa nekim tretmanom čišćenja sistema (Wynn's) ako je aditiv pomogao (bio sam skeptik za aditiv, ali definitivno je dao rezultate).
    Hvala unapred ako neko ima neki savet ili iskustvo....

Član od
    24.08.2005
    Ne mogu ti pomoci konkretnijim savjetom, ali mislim da ce se naci neko meritorniji da ti kaze koju...

U svakom slucaju ti mogu reci da na savjet koji spominje 2-taktol zaboravis... Mislim da uopste ne bi prijao Common-railu na pritiscima koje ovaj razvija...

Slične teme

1. Nemiran rad u leru, Hyundai Matrix 1.6 DOHC
    Od Nezki u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 06.06.2010, 19:15
  2. Renaul Scenic 1.9dci-slabo vuce
    Od bogyb u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 12.05.2010, 15:19
  3. Ford Scorpio 2.0 DOHC nemiran na leru
    Od Markedjani u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 21.11.2008, 12:59
  4. korisničko uputstvo za Renault Scenic 2 1.9dci
    Od sm.mahoni u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 04.07.2008, 22:49
  5. nemiran rad na leru - novi problem...
    Od mirdza u forumu Problemi-rešenja
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 25.11.2005, 13:45

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •