Strana 28 od 28 PrvaPrva ... 18232425262728
Rezultati 325 do 335 od 335

Tema: Problematika pražnjenja akumulatora!!!

Član od
    09.11.2009
    Garaža
    Stralis
    Citirati Originalno postavljeno od zoranbg Pogledati poruku
    ako mene pitas. neznam.
    Informativno me zanimalo da li znate koliko je ova naprava delotvorna, deluje mi zanimljivo
    Red Bull daje krila al zato rakija daje quatrro

Probao sam neke instrumente i iskreno nisam se nadao da ce biti tako slicni, pogotovo ovi kinezi ocekivao sam neku razliku, izgleda da me samo taj MASTECH zeza.

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    Neko je (viđam ga svaki dan ... u ogledalu) odavno pričao da pre zaključaka treba proveriti instrumente.
    Ne nisam toliko pametan, ali sam se nagledao profi uređaja koji greše više od nominalnog (nisu baždareni ne pamti se). Osim toga čak i oni "bolji" (50 do 100 €) unimeri su u klasi 1-2% greške za struju a 0,5% za napon... pa ... ako (i dok) su unutar specifikacija još i nekako a posle nikako.
    Sad znam kako je bilo jadnoj Kasandri.
    Expendable also known as the Stalker, further known as http://www.motornaulja.blogspot.com "Malo znanja - opasna je stvar" ili bolje ništa ne znati nego malo znati, šteta koju ćete tako napraviti je ograničena (u profesiji).

Član od
    11.11.2008
    Garaža
    Reno Megan 3 1,5 dci
    Citirati Originalno postavljeno od Siera Pogledati poruku
    Koliko ovaj solarni panel može da dopunjava bateriju od recimo 75 ah?
    Piše 0,2 - 0,28 A a to je : 75/0,28=267 sati .

Član od
    09.11.2009
    Garaža
    Stralis
    Ovo izgleda sve u redu, nema pražnjenja 'kumulatora, sve pali dobro savršeno kao da je jul
    Red Bull daje krila al zato rakija daje quatrro

Član od
    06.10.2005
    Garaža
    Polo1.6TDIGolf1.2TSI
    Iscitao sam celu temu ali nisam nasao nista o novijim kolima sa CANBUS instalacijom. Koliko bi bila neka normalna struja koju vuce elektronika automobila iz akumulatora u mirovanju? Poslednjih mesec dana me muci brzo praznjenje akumulatora. Za jedan dan padne tacno 0.5 V a kad je akumulator raskacen onda je pad deset puta manji - 0.05 V. Napon pada sa 12.7 pa nanize, sve dok sistem za upravljanje baterijom ne ubaci auto u rezim ustede el.energije. Obavio sam neka ad hoc preliminarna merenja i nasao dva osiguraca na kojima struja iznosi 100 mA i 160-200 mA. Na ovaj poslednji su nakaceni aftermarket alarm i imobilajzer. Nisam sacekao da auto ode u sleep mod niti sam ga zakljucao (greska), to cu mozda veceras, vec samo 5-10 minuta. Auto je Golf 7 1.2 TSI, sa start-stop sistemom (kog uvek iskljucujem), prakticno nov, ima tacno 2 godine ali istina retko se vozi - na svakih 5-7 dana po 25 km i dva puta godisnje po 2000-3000 km (letovanja). Dodatno me muci sto je ugradjen aftermarket alarm i imobilajzer van ovlascenog servisa (pre skoro tacno godinu dana). Alarm je Cobra 4610 i po specifikacijama trosi 12mA u aktivnom stanju (nadzora) a neaktivan 8mA. Za imobilajzer nemam tacne podatke (serviser tvrdi da trosi isto 12mA ali nemam potvrdu te tvrdnje "na papiru"). Sutra ga svakako vozim u Porsche posto vise nemam zivaca da se bavim time, pa makar me i drkali za garanciju.
    Akumulator je Exide u EFB tehnologiji, 59Ah.

Evo najnovijih rezultata: sa amper klestima (tacnost 0.1 A) vrednosti variraju (impulsno) od 0.0 do 0.1 A (sa povremenim skokovima do 0.2 A). Mereno na zakljucanom autu, u sleep modu, sa i bez alarma - identicno. Ne deluje jako patoloski, najverovatnije je samo oslabio akumulator. Identicno pokazuje i na drugom automobilu (koji nema CANBUS i na kog nemam primedbi). Radi kontrole uredjaja, sa ukljucenim potrosacima (sijalice, otkljucavanje-zakljucavanje, amper klesta pokazuju ocekivane vrednosti od par ampera)
    Izmenio/la observer; 17.01.2019 u 00:26.

koliko znam vecinom kod takvih problema i ljudi nalaze problem sa tim aftermarket uredjajima. mada i ako si vidjao po temi nekad kvar moze da se javi i posle nekog vremena od kad ugasis auto. Imam par tih amper klesta i nemaju bas neku dobru tacnost pri malim strujama ispod 100mA-200mA mozda ona kineska uni t 210E mere i manje ali ona mere do 100A...
    Prvo proveri akumulator, mada sam vidjao i dobre koje posle nekog vremena stajanja izgube jednu celiju. Pa punjenje jer kod nekih novijih auta vidjao sam da se lampica od alternatora uopste nepali iako je crko alternator...
    imaju po youtube dosta dobrih snimaka i oni spominju kod novijih auta oko 50-100mA a kod nekih mozda i vise.

Član od
    06.10.2005
    Garaža
    Polo1.6TDIGolf1.2TSI
    Juce su mi proverili auto u ovlascenom servisu. Kazu da je sve ok. Sasvim sam miran jer sigurno ne bi propustili priliku da me zezaju za aftermarket zastite, da su one kojim slucajem problem. Sad ako i rikne akumulator, bar se ne sekiram jer znam da je sa autom sve u redu (vuce struje koliko treba da vuce, mada su izmerili samo 5mA sto ne znam kako su uspeli ali me sad to vise puno i ne zanima).
    Sad samo da nadjem neki dobar punjac, ali o tome u drugoj temi.

Sto se tice samog alarma on jeste "aftermarket ugradjen" ali sam po sebi je prakticno "OEM" jer identicnu Cobru ugradjuju i po ovlascenim VW servisima, kada kupis kola kod njih i zelis da ti naknadno ugrade alarm.
    RFID imobiljzer je verovatno neka Kina ali sve je danas tako a sam po sebi ne bi mogao da bude glavni sisač struje.
    Izmenio/la observer; 18.01.2019 u 17:17.

Član od
    27.07.2006
    Da ne otvaram novu temu, hteo bih da preventivno zamenim akumulator na Scenic-u 2012.god. E sad posto ima start&stop sistem jasno mi je i kakav acu moram da kupim ali mi nije jasno sledece. Da li moje vozilo ima funkciju Regenerativnog kočionog sistema?? Nadjoh na netu da su to AGM akumulatori bez tecnog elektrolita, a moj je takav stari tj. fabricki.
    https://www.akumulator-shop.rs/kateg...stop-sistemom/

Član od
    28.09.2005
    Garaža
    Giulietta ,PUG 106,
    Teško da imaš regenerativno funkciju kočenja u autu iz 2012-e.
    U Lidlu bio punjač sa 8 faza punjenja 5A, kao Ctek, 2000 dinara, ne može bolji a jeftiniji.
    "Bio bih zahvalan ako neko moze da mi pomogne da resim problem da me ne zavlace "majstori" i da bespotrebno dajem pare na silne preglede"
    "Ja sam duboko ubeđen da reč predsednika Rusije, kao i reč predsednika Srbije, vredi daleko više nego finansijske garancije preduzeća."

Član od
    27.07.2006
    Verovatno da regenerativnu funkciju kocenja, tako da ide "klasican" AGM akumulator. Od proizvodjaca sam uspeo da nadjem, Exide, Varta i Energizer. Ako neko ima neku preporuku ili zna za neku dobru akciju nek javi.

Strana 28 od 28 PrvaPrva ... 18232425262728

Slične teme

1. punjac akumulatora
    Od markofpi u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 202
    Posl. poruka: 03.02.2019, 20:28
  2. Izbor akumulatora ???
    Od Sajonara99 u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 17.01.2015, 17:42
  3. Lovato Smart problematika
    Od ludidzora u forumu Sekvencijalni sistemi