Strana 3 od 28 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 335

Tema: Problematika pražnjenja akumulatora!!!

Član od
    09.12.2005
    znaci sve je ok,,,,smao nov acu i rokaj....i provjeri samo punjenje kada je alternator malo "zagrijan"
    problem je ipak bio u acu, tj taj ti je podvalio, odnosno nije ni on mogao da zna sta ce da bude, ali nije dobar acu.....
    a to sto se poklopilo na oba je marfijev zaokn...

Član od
    25.12.2004
    Kad je ugrejan onda puni malo preko 14 tu je oko 14,1 inace otici cu i kupiti novi regler,jer sam kupio nov aku pa da ne bude opet neko .....
    VW Golf MK1 2.0 16V (u izradi)

Član od
    01.08.2007
    Od 13,9 do 14,1V je mala razlika.Ne bi ti bilo ništa. Ali je ipak bolje što si ozeo nov regler.

Član od
    10.07.2006

Nesto vuce struju

Pozdrav svima
    Imam jedan problem:
    akumulator mi je star godinu dana i imam poteskoce da upalim auto ukoliko se ne vozi nekoliko dana, pogotovu sada kada je pocelo hladno vreme. Auto upali ali oseca se da slabije vrti pri paljenju. Alternator puni dobro (14,1 V) ali napon na akumulatoru u stanju mirovanja je 12.1V pa nekada i manje. Otisao sam kod servisera i rekli su mi da negde nesto vuce struju i to 0,4 ne znam ni ja vec cega. Od elektronike koja je stalno pod naponom imam ECU, sat, CD, alarm i to je vljda sve. E sad rekli su mi da je tih 0,4 mnogo i da sva ta elektronika nebi trebala toliko da vuce struje. Moje pitanje je da li neko zna na sta da obrtim paznju, da proverim sta jos to moze da vuce struju?

Član od
    09.10.2007
    Garaža
    Grande punto 1.4T
    ako je u stanju mirovanja 12,1v onda kad zaverglas padne jos nize...kad nastupi hladno vreme normalno je da akumulatoru malo padne kapacitet...jos ako je star akumulator onda su tu problemi sa paljenjem pogotovo ujutru...turi ti taj akumulator na kucni punjac i dolij tecnosti ako fali pa testiraj posle da vidis da li se isto ponasa...imas akumulatora novih koji po radnjama stoje duze vremena pa zato uvek treba pogledati datum pravljenja kada se kupuje nov...vidjao sam i radnje koje imaju po izlozima akumulatore koji ceo dan stoje direktno na suncu...uglavnom mislim da ti je problem do akumulatora a ne da nesto vuce struju...uostalom napisace jos neko ovde sta moze da bude pa se nadam da ces resiti problem...poz

Član od
    03.02.2008
    Napravi nekoliko sledecih proba ,uzmi taj ampermetar skini klemu i povezi ga izmedju kleme i stubica akumulatora e sad ako je tako kao sto kazes trebalo bi da pokaze tih 0,4 ampera e sad proveri da li ti radi plafonjera i sijalica u gepeku i otkaci napajanje radio aparata ako ampermetar i dalje pokazuje 0,4 onda ides dalje u istrazivanje povadi sve osigurace [b]jedan po jedan[/b] a istovremeno gledaj u instrument i u trenutku kada ti struja opadne pogledaj znacenje tog osiguraca i bice ti jasnije koji uredaj ti vuce struju iz mog iskustava sat ,memorija i slicni uredjaji ne bi smeli da vuku vise od 150-200 mA.Takodje sto se tice alarma proveri dali se rele za blokadu motora ukljucuje samo kada je alarm aktiviran ili kada je alarmiran pa ako je on stalno aktivan zameni ga drugim kvalitetnijim cija spulna vuce manje struje.

Problem sa gubljenjem struje - Mitsubishi Colt

Zdravo svima!

Nov sam na ovom forumu, kao i u auto svetu, sto je razlog sto nisam imao nista pametno da podelim sa vama do sada.

Imam problema sa gubljenjem struje na Mitsubishi Coltu 1.3 iz 1990. vec godinu dana. U stvari, otkako imam ovaj auto.

Prosle zime jednom u dva meseca nije hteo da upali, pa sam ga 2-3 puta na kablove palio. Bez obzira da li je nevozen 5 dana ili ugasen pre 2 sata. I tada mu je jedan majstor zamenio regler.

Onda neko vreme ok, pa sam ove jeseni u voznji van grada primetio da mu se svetla pojacavaju i smanjuju i da zmirka lampica za akumulator. To je drugi majstor dijagnostifikovao da onaj prvi nije zalemio neke zice iz reglera u alternator, pa tu gubi kontakt. I tu mi uzeo jos para.
    Onda me je auto skroz ostavio bez struje posle nekoliko dana (lampica akumulatora se opet palila), sto je majstor rekao da je problem sa alternatorom, koji je prethodni majstor ostavio da povremeno ima i nema kontakt, bolje i lose puni, i onda je crko.Zamenjen alternator, stavljen polovan, ali k`o nov.
    I opet se pali lampica za akumutator, bez pravila, jednom u 2 nedelje ili svaki dan. Samo kada upalim auto, gori lampica punom jacinom 3,4 ili 10 km i iskljuci se. Ja ga opet vozim kod majstora br. 2 koji proveri i kaze da alternator puni akumulator i da to sto se pali lampica nema veze. Iskuliraj. A, nece te ostaviti bez struje. Ali, zamalo. Ostavio me pre dve nedelje na sred auto-puta. Nece da upali, ni da zavergla.
    Uzmem ja drugi akumulator, upalim auto, prebacim svoj akumulator i odvezem se do majstora. I sad je kao problem, sto je deo na alternatoru crkao, onom koji je zamenjen, pa je povremeno davao struju, a povremeno ne. Zato se palila lampica. Nista mu vise ne verujem. Cekam da mi zameni taj deo na alternatoru i trazim majstora br. 3.

Da li neko mozda zna sta bi moglo da bude uzrok ovog gubitka struje bez pravila.
    I to sto mi kada upalim svetla, auto smanji osvetljenje sata. Sto mi je majstor br. 2 rekao da je normalno.
    Kao, provereno je, ne vuce struju nigde ?!
    Akumulator je dva puta proveravan i rekli su mi da je ok. 55Ah, Black Horse.
    Upaljac ne radi.
    Cak sam primetio i da kada upalim svetla na parkingu, desi se i da se smanji ler gas, kada je auto hladniji.
    Radio mu radi nekada odlicno, nekada hvata tri stanice, da li i to ima veze sa strujom.
    I svetla su katastrofalno losa i dalje, sto mi je majstor br. 2 rekao da je zato sto su oslabili farovi od starosti ?!
    Da li neko mozda ima ideju zasto se auto gasio u toku voznje. To se desavalo onih puta kada posle toga nisam mogao da ga upalim.

Hvala svima unapred,

Vladimir

Re: Problem sa gubljenjem struje - Mitsubishi Colt

Hvala, u svakom slucaju. Valjda ce se u Beogradu naci neki pismen majstor
    Kada auto ode kod mehanicara sledece nedelje, pogledace ga tamo jos jedan elektricar. Pa, mozda on nadje razlog tom gubljenju struje i losim svetlima farova i table.
    Juce mi je mehanicar pricao o slucaju kada je automobil gubio struju jer mu je jedan deo zice iz instalacija bio pocrneo, korodirao, usla voda, i zezali su se dok nisu nasli gde je taj deo. Inace, na tu mogucnost im je ukazao neki matori iskusni majstor.

Član od
    03.02.2008

Mogao bi sam da probas sledecu stvar ako nemas unimer kupi ga na buvljaku ima onih malih za 500 dinara.Zatim ga instaliraj u auto tako sto ces ga prikljuciti negde na plus i minus,najlakse bi bilo na upaljac ali ti ne radi pa ga mozes priikaciti na napajanje radia.I sada vozi i prati situaciju
    sa ugasenim motorom ujutru napon ce biti recimo 12,1 volt kada das kontakt pasce recimo na 11,9 kada upalis auto porasce recimo na 13,1 na leru pa do 14,2 na vecem gasu i tako treba da ostane sve vreme rada motora bez obzira na ukljucene potrosace ,e sada kao sto pratis temperaturu motora prati i stanje na unimeru u voznji i ako ti se desi da upali lampicu ti pogledaj na unimer pa ako je napon i dalje od 13-14 volti vozi slobodno ali ako se vratio na 12 volti znaci nema ni punjenja onda zaustavi probaj da drmnes kablove na alternatoru osigurace na tabli ne bi li ponovo dobio 14 volti.Ako je punjenje celog dana bilo u redu a ti ujutru ukljucis unimer a on pokaze 11 volti onda ti negde vuce struju ili akumulator drzi struju i tako zanimaj se malo bice ti mnoge stvari jasnije a evo ti seme punjena na Micubisiju,posto on za razliku od ovde zastuplenih vozila ima komplikovaniji sistem punjenja.Pozdrav!

Član od
    22.11.2007

jednom mom prijatelju je svijetlo u gepeku stalno radilo, ogledaj da te to ne zeza.

Član od
    10.08.2006

meni ovde smrdi na prljave kleme ili losu masu... proveri debeli kabl koji ide od alternatora do akumulatora, rasrafi i odvoji pojedinacno, ocisti smirglom i ponovo zategni.. zatim skini kleme sa akumulatora, isperi ih vodom, osmirglaj ili ocisti nozicem a zatim namazi tovatnu mast i dobro pritegni(ne preteruj) a isto tako pregledaj kabl koji ide direkt sa akumulatora na sasiju(masa) i takodje dobro ocisti i pritegni...

i naravno, buksna na alternatoru bi trebala da se proveri jer ona daje pobudu diodama preko lampice na satu...

stvar ide ovako, das kontakt i upali se lampica za akumulator, upalis auto i ona se ugasi i ne sme da gori... ako gori mogu biti cetkice ili kolektor rotora a ako tinja moze biti da ti je neka dioda crkla..

takodje, koliko se secam taj auto ima centralni osigurac na plus klemi.. proveri njegove kontakte jer su podlozni koroziji.. da ti je zica pocrnela, do sada bi se vec upalio a to se na Mitsubishi-ju nikada nije desilo

Član od
    16.08.2007

Re: Problematika pražnjenja akumulatora!!!

NIje mi namera da dizem temu iz mrtvih, ali imam jedan iritirajuci problem!

Auto je Vectra B '99, restyling, 2.0 DTI 16V a problem je - struja! Auto je bio u garazi dva dana, i juce odvezen nekih 5-6 km. Posle dva sata pauze, kada je trebalo da se krene nazad, auto ni makac! Nema verglanja ni trunku, komandna tabla ne svetli, samo su sijalice u vratima jako slabo tinjale. Posto je prenocio na tudjem terenu, danas sam otisao i upalio ga bez problema sa nekim start busterom (koji uzgred moram da kupim a ne znam gde ima, niti kako tacno da ga trazim). Onda pravac servis i merenje.

Paunjenje ide od 14 - 14.1 zaboravih cega ono tacno, akumulator je oko 12.8 kada je auto ugasen. Onda su skidali klemu i kao kada dotaknu akumulator, ako varnici to znaci da negde struja ide. I naravno, varnicilo je. U autu je samo kasetofon ugradjen, sijalica u gepeku ne radi i nema drugih potrosaca.

Ono sto bi moglo da bude od koristi je dogadjaj od pre desetak dana. Sipao sam gorivo na pumpi i kada sam krenuo dalje, auto je upalio, ali su kazaljke od obrtomera i brzinomera poskakivale "neuroticno" dok su druge dve (gorivo i temp) ostale ne promenjene. Onda nekoliko puta pali gasi auto i stabilizovalo se sve, tj. normalno je funkcionisalo. Interesantno je i to, da su se "mala" kilometraza i sat, datum resetovali ....

Sta mi je ciniti? Aku je onaj Black horse, alternator polovan, montiran pre 2 godine.

Strana 3 od 28 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. punjac akumulatora
    Od markofpi u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 202
    Posl. poruka: 03.02.2019, 20:28
  2. Izbor akumulatora ???
    Od Sajonara99 u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 17.01.2015, 17:42
  3. Lovato Smart problematika
    Od ludidzora u forumu Sekvencijalni sistemi