Strana 2 od 28 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 335

Tema: Problematika pražnjenja akumulatora!!!

Član od
    06.02.2006
    Garaža
    citroen xsara
    brick rece
    unimer moraš da koristiš u šant spoju, serijski, kada želiš da meriš struju.
    to što si ti radio je upotreba voltmetra (za napon) tako da je normalno što nije ni izmerena struja.
    dobro mozda je i tacno da neznam da koristim unimer, ali sigurno znam da razlikujem razliku potencijala od jacine struje. Elem, jacinu struje sam pokusao da izmerim tako sto sam skinuo (-) klemu sa akumulatora zatim na (-) stubic na akumulator prikacio (-) na unimeru a na skinutu klemu prikacio (+) sa instrumenta. Pri tom sam selektor na unimeru postavio u polozaj mA (ima nekoliko opsega probao sam sve). Znaci sa prethodno opisanim paramentrima na displeju je pisalo 00,1, bez obzira u kom opsegu je selektor bio. Ovo sam probao za dva slucaja, prvi je kada su bili iskljuceni svi elektricni potrosaci u kolima, a drugi slucaj je bio kada sam ukljucio svetla i uvek na displeju isto, 00.1.
    E sad jos jedna stvar me buni, na osnovu mog, veoma skromnog, znanja o struji u slucaju kada su svetla ukljucena a unimer povezan trebalo bi da je elek.kolo zatvoreno i da farovi svetle?! ili... ko mene ne svetle, sto me dovodi do zakljucka da ili unimer kada je u rezimu ampermetra ne radi ili ja neznam da ga koristim!
    tinjalica ili gliMerica, poti?e od nema?ke re?i tinjati.
    i sa njom se ne može pokazivati stanje struje, ve? samo napona.
    bravo za lingvisticko znanje.
    Drugo ako nema napona, nema ni struje?

Ajde prebaci crvenu žicu u rupu na kojoj piše 10A pa onda probaj.
    Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
    11.04. 0:12 #2
    Rule #51: Sometimes — You're Wrong!

Član od
    05.01.2005
    I nemoj da ti merni opseg bude u mA! Merenje pocni na opsegu 10A pa smanjuj ako ima potrebe.
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    a na skinutu klemu prikacio (+) sa instrumenta
    to.
    mozda nisam bio jasan, drugi su vec takodje rekli vise puta.
    moras namestiti unimer da meri struju a ne razliku potencijala.
    to sto si opisao je merenje napona.
    izvini ako te je pogodilo sto sam pomenuo naziv kako bi trebao da se koristi. nije mi namera takva, prosto ovaj forum dozivljavam kao mesto na nesot visem nivou saznjanja, a kako ce drugi (mnogi?) citati cini mi se da korektno treba nazivati stvari.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    04.10.2004
    Garaža
    Saab 9-3
    Da uprostim.
    Ako ti je "Unimer" digitalni sa 4 mesta za prikljucak kablova.
    Prikljuci kablove na ona dva za struju od 10 ili 20 ampera.
    mozes prekinuti ili plus ili minus akumulatora (lakse) i povezati serijski instrument.
    Ne preteruj sa potrosnjom jer lako predje i 20A posto je napon nizak a sijalice jake.
    Moguce je da ti je vrisnuo osigurac u instrumentu ako si samo pipnuo pogresno posto je on od 2 ampera samo.
    Koje je tacno ime (model) tvog instrumenta?
    Pazi sta radis jer mozes da izgoris veze na stampanoj ploci instrumenta ili cak i shunt ako preteras sa strujom. Sve zivo se topi i gori.
    Velike struje se mere tzv. amper klestima beskontaktno.
    Ako nema alarma nema ni skrivenih potrosaca koji trose UKUPNO vise od 30mA. Ako ih ima onda imas kvar negde.
    Ako skidanjem osiguraca ne prestane da tece struja onda ti je kvar negde na alternatoru (neka od dioda ili regler).

Član od
    06.02.2006
    Garaža
    citroen xsara
    E pa sve sto sam pitao odgovorili ste mi. Ctrvenu zicu sam trebao da prebacim na opseg od 10A i onda je bnilo moguce meriti struju. Dobra vest za mene je da kada su svi potrosaci iskljuceni struja i ne tece. Znaci nemam skrivene potrosace.

Član od
    29.10.2006
    Najjednostavniji nacin da ograni?iš struju punjenja pomenutog punja?a je da redno vežeš sijalicu iz fara. pri po?etku punjenja sijalica sijalica ?e svetleti ja?im intezitetom, a kako se akku puni sve slabije. Tako ?eš zaštititi akku od klju?anja.

Član od
    25.12.2004

Problem sa akumulatorom

Pre 2 meseca mi crko akumlator onako iz cista mira,jedino sto sam radio je to sto sam slusao muziku jedno pre podne. I posle toga uvece nije hteo da upali. Pa sam posle uzeo drugi akumlator,nije bio nov ali je Exide od 66 Ah ili 72 Ah ne znam tacno. Sve je bilo sa njim super kad ono ista prica,cale slusao radio u kolima i posle par sati poceo radio da trokira jer se toliko ispraznio. E sad kad sam oba stavio na punjac i kod jednog i kod drugog od 6 celija u jednoj se ne stvaraju mehurici prilikom punjenja,mada nisu u slucaju iste celije. E sad nije mi jasno sta moze biti uzrok crkavanja akumlatora!? Kad izmerim napon na akumlatoru kad je auto upaljen on je oko 13.9 - 14 i kad dajem gas i kad skinem,znaci ne prelazi preko 14 i ne varira.
    Sad me brine to sto treba da uzmem drugi akumlator,pa da crkne i ona posle par meseci. Inace malo vise od mesec dana je proslo izmedju dva slucaja.
    VW Golf MK1 2.0 16V (u izradi)

Član od
    09.12.2005
    prvo drugar treba da provjeris dal ti gdje vuce struju instalacija. To ces jednostavno unimerom, prikaci ispravan acu i provjeri dal ima potrosnje struje kada je sve iskljuceno,,,,ne bi smjelo da bude tj trebalo bi da pokazuje 0A eventualno nesto ispod 1a
    onda ukljucis radio/cd ili sta vec, i kada je smanjeno nikako ne bi smjelo da prelazi 5A

ako ne znas kako se to radi sa unimerom onda jednostavno uzmi osigurac i stavi ga na + klemu a na drugu stranu spoj +kabl od instalacije i upali muziku
    osigurac uzmi od 5a ili manji ako nadjes od 2,5.
    ako crne znaci da negdje vuce struju....onako najjednostavniji nacin
    i ne pojacavaj muziku jako vec onako pojacaj na 1/4 snage.

Moguce je da je negdje u instalaciji kratak spoj, ali bez obzira na to malo mi je cudno da je spojio celije kod oba akumulatora, i da je kratak spoj male su jako sanse da po prvom praznjenju spoji celije,,,,
    vidi dal imas garanciju od tog novog acu pa reklamiraj

Član od
    25.12.2004
    Pa ja sam mislio da mi alternator prepunjava,pa da zbog toga riknjava akumlator. Ali kad izmerim sve je u redu. jedino nisam gledao struju punjenja jer nemam odgovarajuci amper metar. E sad sutra cu da vidim da dali negde vuce struju. Inace nije nov ovaj akumlator sto sam uzeo,ali mi decko reko da daje garanciju da je ispravan i dobar. E sad proslo je mesec dana. A onaj prvi sam ja jednom ispraznio kad mi bio pokvaren auto pred generalnu pa sam morao da ga punim jer nije mogao da vrti.

Član od
    09.12.2005
    Samo jos provjeri struju punjenja na toplo, tj posle nekog vremena rada motora, jer se desavalo da se regler uz**** kad malo duze radi tj da onda pocne da puni vise....a kada se ohladi radi extra

kao sto rekoh sanse na oba acu da je celija probila poslije samo jendog praznjenja je skoro nemoguce....ja svaki acu ispraznim od muzike bar jednom mjesecno da nece da upali, i rade po skoro 4 godine tako

A taj sto ti je garantovao za taj acu da je u redu, pa vrati mu ga i reci da nije u redu i kupi nov acu i neces imati frke sem ako ti ne vuce struju negdje.

Jos jedan savjet da bi provjerio dal vice struju i dal je instalacija u redu, skini acu i nanjegovo mjesto prikaci punjec za acu, upali muziku,,,,moralo bi da radi radio, a da ne izbacuje osigurac, jer je na vecini punjaca osigurac od 10A li ako je automatski lako iskace i pri manjim strujama ako nesto naglo povuce tj ako je u spoju

Član od
    25.12.2004
    Evo izmerio sam struju kad je sve iskljuceno i 0 A je,kad je radio ukljucen onda je oko 1 amper.

Strana 2 od 28 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. punjac akumulatora
    Od markofpi u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 202
    Posl. poruka: 03.02.2019, 20:28
  2. Izbor akumulatora ???
    Od Sajonara99 u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 17.01.2015, 17:42
  3. Lovato Smart problematika