Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 49 do 57 od 57

Tema: Sredstva za ispiranje motora

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    Pisano je već o toj varijanti ali sa radom u leru. Osim toga, bilo je lakše kada su bila "sumporisana" dizel goriva, sa ED ne bih baš vozio. Bar ne par dana, nego u jednom cugu 50-tak km (ali lagano) ... ipak bolje tek na leru uz malo gasa (cca. 1500 0/min.),pa 15-tak min.
    Postoje i aditivi koji se sipaju pa se vozi 100 do 300km (al' isto u jednom cugu) pa ispusti ulje (LM).
    Najmanje efikasno ali najpraktičnije je sipati aditiv za ispiranje i 15 min. u leru (razni proizvođači: Motul, LM, Wynn's, K2 ...).
    Ulja za ispiranje mi se najviše sviđaju ali su malo gurnuta u stranu (zbog ekologije ili bolje reći "ekologije").
    Expendable also known as the Stalker, further known as http://www.motornaulja.blogspot.com "Malo znanja - opasna je stvar" ili bolje ništa ne znati nego malo znati, šteta koju ćete tako napraviti je ograničena (u profesiji).

Član od
    09.01.2012
    Garaža
    Fiesta 200 iz mesta!
    Hvala puno na odgovoru. Ne znam ni sam da li ista da radim, ali mislim da bi trebalo ovo gore ocisiti ovako "rucno", skiuti karter i njega takodje ocistiti, kao i sito pumpe. Potom ili samo nasuti ovo ulje i promeiti ga posle par stotia km ili sipati nesto za ispiranje, varijanta 15 min u leru pa opet novo ulje. Vise mi odgovara ova varijanta jer nemam gde da vozim toliko u cugu, jbg. zivim na Malti a najudaljenije mesto mi je 35km...

I sto je najzanimljivije na vratima ima nalepnica da je bio na servisu u februaru, pre 2500km i da je menjano ulje itd. sve redom. Dobar neki servis...
    Izmenio/la ludidzora; 09.08.2016 u 22:51.

Član od
    26.04.2014
    Garaža
    166 ti
    L
    Kazes ulja za ispiranje...gaz prom ima takvo ali samo vaz odobrenje, koliko je pametno to sipati u motore proizvedene od 2000-te na ovamo?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
    postoji bolje piće od mleka ali ne postoji bolja ambalaža od sise

Ne znam kako stojis sa vremenom.
    ja bih rucno ocistio te naslage uz obilno prskanje dal naftom dal petrolejem, dal mjesavinom nafte i benzina.
    Posto ce se svo smece slivati u karter, i njega bih skinuo i dobro ocistio.
    Kad skines sve sto se da skinuti prskao bih naftu ( prskalicom od deterdzenta za pranje stakala ili slicno) u sve moguce rupice i kanale.
    Pustio da se dobro ocijedi.
    Sipao litar novog ulja i litar nafte.
    Upalio motor i na LER gasu pustio da radi, prateci stalno lampicu za pritisak ulja i kloparanja u motoru.
    Kad se zagrije motor ( uz uslov da se lampica ne pali i da ne klopara previse) ispustio to smece iz kartera, nasuo novo ulje.
    Vozio 1000 km i promijenio ulje. S tim sto bih tih 1000 km odvezao tako da nikad ne ugasim motor dok se dobro ne zagrije.
    Poslije par izmjena ulja motor ce prodisati, a sta je osteceno vidjece se kasnije.

Član od
    09.01.2012
    Garaža
    Fiesta 200 iz mesta!
    Tako sam i ja nesto mislio, prvo ciscenje "rukom" pa onda da li ispiranje ili samo zamena ulja... Vremena imam, nadje se. Ali mi je problem sto radim na ulici i ne daj Boze da prospem kap ulja ima u zatvor da me strpaju. Probacu kod nekog prijatelja da nadjem garazu, bilo bi idealno, samo da uhvatim vremena...

Član od
    01.11.2010
    Garaža
    c5
    ne zamaraj se ispiranjem ništa nečeš postiči.koliko sam skužio ti imaš fiestu sa kent motorom
    znači da ima i lanac sa mehaničkim španerom.tebi je pojedena bregasta i štepsli to je koštalo ovdje u zg
    pred dosta godina kad sam zadnji put mijenjao oko 200e.inače ništa ti se nemože desiti i ako tako voziš
    osim dizelskog zvuka a s vremenom če prestat radit cilindri na kojima se bregovi na bregastoj skroz istroše.

Teraj dok ide, tu se ulje ne menja samo doliva , moj KA 1.3 Endira-e čitaj Kent je tako radio 5 godina i 150000km od kad su prethodnoj vlasnici rekli samo generalka i ništa drugo, dok jedno veče nije stao zbog "nestalog" klipa i pola drugog je nedostajalo ali je radio i sad opet radi
    Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
    11.04. 0:12 #2
    Rule #51: Sometimes — You're Wrong!

Član od
    09.01.2012
    Garaža
    Fiesta 200 iz mesta!
    Evo uspeo sam da smanjim buku. Kupio sam spijune i prestelovao, posto prve koje sam nasao su bili samo do 0.25 i nisam imao 0.30, cak ni 0.20 pa sam morao da kombinujem vise listica sto izgleda nije bilo dobro, ali cak sam ih i tako dotegao... No sad je situacija mnogo bolja, cak cujem i prozvizdali lezaj alternatora... Ali i dalje malo kucka, rekao bi mozda jedan ili dva ventila. Sutra cu ih jos jednom proveriti, i ako ne prestane znaci da je na tom ili klackalica ilu bregasta malo otisla... No, bitno da je zvuk sada daleko tisi nego sto je bio...

Član od
    23.07.2008
    Garaža
    Audi A4, Primera p12
    Skini ,,klavijaturu'' tj. osovinu sa klackalicama i ocisti je.Osovina je suplja i kroz nju prolazi ulje koje maze klackalice.

Mozes i da upalis motor bez poklopca ventila, ako je zapusena osovina nece prsnuti ni kap ulja.
    Glupost nas je do ovde dovela, glupost ce nas i izbaviti.

Homer J. Simpson

Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345

Slične teme

1. Ispiranje menjaca bez rastavljanja
    Od ada u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 28.06.2011, 02:13
  2. Odgovora: 3
    Posl. poruka: 06.06.2010, 11:46
  3. Sredstva za odmrzavanje i magljenje stakala...
    Od doorsy u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 30.12.2008, 02:11
  4. Ispiranje rezervoara za gorivo
    Od MileBG u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 24.07.2008, 13:26
  5. Moja prevozna sredstva
    Od sri98 u forumu Automobili članova
    Odgovora: 109
    Posl. poruka: 06.08.2006, 13:47

Ovlašćenja postavljanja