Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 57

Tema: Sredstva za ispiranje motora

Član od
    03.06.2008
    Garaža
    Opel Astra h 1.9CDTI 16V

Re: Sredstva za ispiranje motora

Jel se taj "deterdzent" sipa u staro ulje u motoru, pa posle sve zajedno prospe?

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

a sta ti mislis, ajde onako logicno razmisljajuci...
    deutsche gemacht-gut gemacht...

Član od
    03.06.2008
    Garaža
    Opel Astra h 1.9CDTI 16V

Logicki ili ti vulkanski nacin razmisljanja namece dve opcije, prva: da se to moze sipati u staro ulje pa sve zajedno posle prosuti, druga: da se prospe staro ulje i da se lepo uspe samo taj deterdzent, posto je spominjano da se moze cistiti i nekim uljima. Taj deterdzent moze npr. da podmazuje, jer to je i jeste neko ulje sa deterdzentom zapravo, ali ne zadugo, jer nije predvidjen za to. Posle 10-15 minuta ga prospes.
    Kao sto logicno deluje da prvo prospes stari pasulj iz sherpe pa onda uspes feri i lepo to operes.
    Zato sam i pitao. Da sam logikom dosao do jedne opcije, jbg ne bi pitao.

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

pa i nije ti neka logika. kako mislis da auto radi na aditivu od 300ml ustvari radio bi tih 15min taman toliko bi mu trebalo da obrne lezajeve radilice svi ti aditivi su na bazi neke hemije koja je osiromasena ugljenikom pa ceo sklop tako funkcionise da veze ugljenik i derivate sagorelog ulja za sebe.

Član od
    27.07.2006

Vidim da se spominje preporuka proizvodjaca, pa shodno tome da li neko zna sta Renault preporucuje za njihove dCi motore!? Takodje, postoji li razlika u sredstvima za ispiranje motora za benzinske i dizel motore!? I na kraju gde je najpovoljnije (znam da ne kostaju puno ali posto mi nije hito kupicu ka budem u prolazu)!?

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

nema razlike dal' je dizel ili benzin u pitanju i koja je marka automobila. LM mozete kupiti direktno od uvoznika u zemunu u prvomajskoj 110.

Član od
    27.07.2006

Hvala Bas cu pokusati da nadjem da li Renault nesto preporucuje ali i ako ne nadjem logicno je da ta operacija ne bi trebalo da ima ikakve negativne efekte ili posledice po sam motor osim u slucaju ako nije pri kraju radnog veka!

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

ne znam zasto se opterecujete takvim stvarima tipa dal je renault nesto preporucio ili ne... pa nisu oni ne znam kako tehnoloski napredni niti inventivni pa da mora posebno da im se titra. to sto preporucuju elf ulje je samo znak da imaju kombinaciju tj saradnju sa tim proizvodjacem i nista vise.

@Dalibor

Svako ima svoje misljenje, a tako ce i ostati posto ne postoji dobar naucni i statisticki znacajan test uticaja tih sredstava na stare, lose odrzavane motore.
    Ne mislim da su ta sredstva po definiciji pogubna ili opasna, ustvari mozda cu pre sledece izmene isprobati jedno. Ali verujem u rec mehanicara koji ceo zivot kvalitetno rade motore da su ta sredstva za stare i zapostavljene motore bacanje novca ili bacenje u jos veci trosak.

Rekao bih da se koks se moze naci samo u komori za sagorevanje. Taj mastni mulj i katranaste naslge, tesko mogu da se "otope" za 5 minuta tretmana, a bogami nisu ni homogene, vec negde tvrdje, negde mekse, pogotovo u karteru. To pricam za taj zapusteni HDI koji sam video.

Naravno redovna zamena i koriscenje kvalitetnog ulja je najbolja prevencija i lek za lake slucajeve.

Član od
    03.06.2008
    Garaža
    Opel Astra h 1.9CDTI 16V

http://www.carbibles.com/engineoil_bible.html

"If you do decide to do an oil flush, first drain your engine of all it's oil, but leave the old oil filter in place. Next fill it up with flushing oil and run it at a fast idle for about 20 minutes. Finally, drain all this off (and marvel at the crap that comes out with it), replace the oil filter, refill with a good synthetic oil and voila! Clean engine."

Ako se ne varam ovo je to ciscenje gde se staro ulje prosipa prvo, cisti se i onda se sipa novo.

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

dal vi ljudi pravite razliku izmedju ulja za ispiranje i aditiva za ispiranje?

Član od
    03.06.2008
    Garaža
    Opel Astra h 1.9CDTI 16V

Pa naravno da pravimo. Ali i jedno i drugo su za ispiranje i ni za sta drugo, zar ne?

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Ispiranje menjaca bez rastavljanja
    Od ada u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 28.06.2011, 01:13
  2. Odgovora: 3
    Posl. poruka: 06.06.2010, 10:46
  3. Lanci i sredstva poboljsanja trakcije
    Od jomini u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 18.12.2009, 15:10