Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 57

Tema: Sredstva za ispiranje motora

Član od
    24.10.2007
    Garaža
    vozim onaj koji trenutno ima više goriva

Re: Sredstva za ispiranje motora

Slobodno(da ne kažem obavezno) sipaj neko sredstvo za ispiranje motora.Moji lični favoriti su Wynns i Wurh.....što se ulja tiče uvek se pridržavaj preporuke proizvođača.....pozdrav!

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

deutsche gemacht-gut gemacht...

Da li je potrebno ispirati motor na takav nacin i automobilima koji imaju urednu servisnu istoriju ali i vecu kilotrezu ?!
    Ukoliko jeste, na kojoj kilometrazi i neko pojasnjenje, ako moze ...
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Ispiranje motora se primenjuje samo ako u motoru postoje naslage. Najgora stvar za motor je katran koji nastaje u teškim uslovima rada - npr letnje gužve po Beogradu. Ako je ulje pri zameni dosta tamno i pored redovne zamene, to je dovoljan razlog da se bar pri svakoj drugoj-trećoj zameni motor ispere. Ako baš treba proveriti ima li naslaga, najlakše je zagrebati dno kartera kroz otvor za ispuštanje ulja.

Čišćenje je najbolje, ali i najskuplje odraditi sa uljem za ispiranje koje se vozi do 1000km ili dodavanjem aditiva za koji se primenjuje isti postupak.

Član od
    21.02.2008
    Garaža
    -

@Vidan KV
    Znaci ne da moze, nego mora.

@Zverko
    Ovaj prvi link je taj koji se sipa, pa se vozi jos 100-300km sa izbegavanjem naglih ubrzanja i visokih obrtaja. To mi nesto frka da vozim u motoru i razmisljam. Ali ovaj drugi mi se cini odlican, tako da ide Liqui moly Engine Clean ili Wurth sredstvo za ciscenje motora. Videcu samo sta je lakse za nabavku.

@Dalibor Vukic
    Kakvo je to ulje za ispiranje motora koje se vozi 1000km?

U pitanju je 0W-20, samo što ja ne nađe ništa osim Mobila za preko 2000din/l, što je potpuno nerealna cena jer je cena u SAD 30$/gal. Osim za ispiranje koristi se i kao motorno ulje za neke Fordove i neke hibride. Ima i Lukoil svoje, nisam ga našao na pumpama, a mrzelo me da pokušam da kontaktiram nekog iz Lukoila i saznam da li se uopšte uvozi na srpsko tržište. Možda se do sada promenila situacija pa može da se nađe, cena mu je sigurno pristojna.

Koliko znam takvi tretmani nisu preporucljivi za stare motore ili one sa tragicnom servisnom istorijom.
    Kod matorih motora, ta prljavstina cesto dihtuje motor, pa desi se da posle pranja motor na spojevima procuri. Pored toga postoji prica da ako je motor pun naslaga, takvo sredstvo moze da dovede do otkidanja veceg komada prljavstine koji zatim moze da zapusi neki od uljnih kanala ili osteti pumpu.

Licno sam video 206 sa 2.0 HDI motorom, iz uvoza, par godina star... Vlasnik ga dovezao kod majstora posto je u roku od 100km dva puta zamenio ulje koje je gotovo trenutno postajalo noc crno. Motor otvoren, samo u glavi koju sam video je bilo kilogram cvrstog katrana.

Član od
    30.09.2004

Na tom motoru onda nije neko menjao ulje 50k km.
    Lancia Kappa 2.0 20v

Deterdženati u aditivu ili ulju za čišćenje, lagano razgrađuju naslage tako da će teško doći do odvaljivanja nekog komada. Pa i motorna ulja, naročito ona sa SL tj CF-4 i boljom specifikacijom sadrže deterdžente. Čistio sam motore koji su totalno zakoksovali i nikad nije bilo posledica zbog čišćenja. Jedino što u tom slučaju hemijsko čišćenje nema dejstva, nego mora da se skine karter i poklopac ventila i ukloni najveći deo taloga. Ali i tad je neophodno pri zameni ulja ispirati motor, kako bi i kanali bili pročišćeni. I šta tačno prljavština može da zadihtuje, kad se i ne taloži tamo gde bi moglo da procuri.

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

Najbolje bi bilo da se sune Omega907 ali nesto nema Dore da iscima Boosta da posalje iz svedsku...

Član od
    27.07.2006

Ajde ljudi uozbiljite se! Mene ovo isto zanima, jer sam kupio auto sa nepoznatom istorijom, xxx km iza sebe, pa ako stvarno ne skodi uradio bih to iz preventive. Mene samo zanimaju posledice, ako ih garantovano nema ili nisu poznate onda cu to odraditi.

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

nema posledica... slobodno odradi ispiranje nekim od ovih krstenih ispiraca. u principu moze da se desi da dodje do produvavanja ali ako ti je motor u takvom stanju da ti koks drzi kompresiju onda do moga poso i auto i sve...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Ispiranje menjaca bez rastavljanja
    Od ada u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 28.06.2011, 01:13
  2. Odgovora: 3
    Posl. poruka: 06.06.2010, 10:46
  3. Lanci i sredstva poboljsanja trakcije
    Od jomini u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 12