Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 79

Tema: Auto klime (+) iskustva, bela lista

Član od
    10.01.2008
    Sve pohvale za servis "Struja 96"Batajnica,na izlazu ka Pazovi sa leve strane,mislim da je 127,tel.8480702 ili 8487163.Budite sigurni da nisu daleko pogotovo kada ispravljaju tuđe brljotine.Dva brata koja odlično poznaju autoklime.Sve najboje preporuke! P.S.Izvukli R12( koji je jedan "majstor" ubacio bez boje i ulja)dodali ova dva sastojka,oprali hladnjake klime(isparivače) i cena :"ne treba ništa dođi na kontrolu za 7 dana"

Član od
    07.07.2005
    Citirati Originalno postavljeno od pbogdanovic
    Goran na Altini (Fiat servis) za pet minuta, tako sto je oprao hladnjak, koji je bio toliko zaprljan da ventilator nije mogao da ga ohladi i onda se kompresor stalno palio i gasio. Klima sada radi za medalju.

Ako nije problem da mi pojasnis oko ovog paljenja i gasenja kompresora, cini mi se da imam takav problem. Kako ti se to manifestovalo, koliko cesto? Da li u voznji ili kako?

I cime je cistio hladnjak, na koji nacin, ako si video? Da probam sam da skinem sve sto se na i u njega uhvatilo, a da ga ne ostetim dodatno.

Član od
    25.05.2007
    Dali neko može da mi preporuči majstora u Nišu?

Član od
    30.09.2004
    Evo jos malo da se razmisli o Dusku sa Altine. Kada sam ustanovio gde mi pusta klima, dosao sam kod njega da to odradimo, treba problem da se resi a ne da stalno dopunjavam klimu.
    Posto sam dosao isti dan i kad sam mu se najavio telefonom, morao sam malo da sacekam posto je bila guzva. Bas ispred mene je bila neka Opel Astra G, kojoj je pustao freon na hladnjaku klime. Koliko vidim to je cest problem na Astrama. Dule je to odradio, zavario, vratio na svoje mesto, napunio freonom ali klima nece da se ukljuci. Ukljuci se i posle par sekundi ugasi se. Naplatio coveku za taj hladnjak a za ovo sto nece da radi zakazao coveku da dodje jer mora da skida kompresor posto je on problem. A do tada je klima radila ok.

Kod mene na mom autu smo nasli gde curi i to sanirali i dopunio mi je freon i sad mi klima radi ali kada ukljucim klimu onda kao ficu da vozim, auto toliko izgubi snagu da je to strasno. Jedva nekog preteknem. Plus sto mi se desava da se sada auto greje vise kada radi klima, a pre mi se to nije desavalo. Bila je kazaljka na pola i ne mrda sad posle pola sata rada klime i kad idem sporo ili u gradu prelazi polovinu za 2 crtice.
    Dakle nesto nije u redu. Izgleda da je pritisak u sistemu preveliki, mozda je i klima prepunjena.

Dakle posle svega ovoga, moracu da posetim nekog drugog majstora cisto da vidim sta je problem. A preporuku sto se Duska tice, zasad ostavljam po strani, barem dok ne utvrdim razlog cudnog ponasanja klime na mom autu.
    Lancia Kappa 2.0 20v

moja dopuna za Saleta klimu (ima moja preporuka na prvoj strani):

uvod: sve mi je sredio pre godinu dana, i radilo je strava. dakle totalni remont kompresora ciscenje i provera svega, 200e.
    "kad se vidimo?"
    - ako je sve u redu dodji na prolece.

posto je bilo sve u redu, evo mene na proveri trebalo je da putujem negde a pakao, a i bilo je krajnje vreme je za tu proveru. u servisu u zakazano vreme samo jedan od klinaca. prikacio onaj uredjaj koji meri pritisak, kaze
    - nije lose, mozda je malo pustilo negde pa je neznatno manji pritisak, opracemo ti hladnjak i kompresor pa dodji za dve nedelje da snimimo da li curi i gde.
    "sta sam duzan?"
    - nista.
    svaka cast

taj dan sve ok, posle dan jedva da hladi, posle dva dana klima greje
    telefonom kontakt primili me odmah. ispustilo na ventilu kome se raspala gumica...
    zamenjen ventil, vakum, punjenje, boja. hladi razbija. ventil drzi.

"ok Sale sta sam duzan?"
    - 3500din

evo proslo je par meseci i lepo hladi, jos uvek.
    1. da li mi je trebala provera u zivotu? da. taj ventil bi crkao jer je gumica bila ionako na izdisaju.
    2. da li su trebali da zamene te ventile u startu? logicno.
    4. da li sam sad trebao da im platim 3500din? naravno. najbolji majstor za klime, preporuka od mog dobrog druga...

edit by dekideki: izbacio sam suvisne komentare
    .

Član od
    10.05.2005
    evo posle vasih pozitivnih kritika i ja sam posetio gorepomenutog majstora sa Altine
    i od mene jedan veliki + za Dusana
    retko prijatan, ljubazan, korektan i kulturan majstor (mozda ovo poslednje nema veze sa "majstorlukom", ali posle raznoraznih nevaspitanih indijanaca-majstora, persiranje, lep razgovor, ljubaznost i sve ostalo sto uz to ide prilicno prijaju)
    stvarno raspolozen za savete, za raznorazna objasnjenja i sl.
    danas sam kod njega napunio klimu (koju sam sam naknadnu ugradio u auto) i covek je sve odradio za 5+
    temperatura na ventilacionim izlazima cca 7C
    cena vise nego korektna
    zamenu gumica na svim mogucim spojevima (morao je da razdvaja sve cevi i creva), vakumiranje sistema, punjenje ulja, gasa, boje i jos par sitnih stvarcica, naplatio je 60eur
    rekao da navratim za 6-7 dana da proverimo da li je sve OK

svaka preporuka za Duska

Jos jedan pozitivan glas za duleta,retko prijatan covek sve pohvale
    ,

Sto se tice NSa - za servis autoklima mogu da vam preporucim Masinsku radionicu "Vidija", Vardarska 19, na Telepu. Covek radi remont kompresora svih vrsta, pa samim tim i kompresora autoklima, kao i samih autoklima. Meni je na Stilu pre 1.5 godine menjao lezaj - uradio je masinsku obradu kako bi ubacio kvaliteniji (tj. veci) lezaj, a pre neki dan i magnet (+osigurac i relej) kompresora klime... Koliko cujem dobar deo servisa za autoklime u NSu kompresore nose kod njega na remont. Cenom je u "proseku klase" (trazio je koliko i drugi), a naravno daje i odgovarajucu garanciju (na oba dela koja je menjao dobio sam po godinu dana garancije). Moj utisak:korektan covek koji zna posao

Telefon:0641482810 i (021)6362742.

Pozz!

Član od
    23.10.2004
    Jos jedna preporuka za Duleta sa Altine.
    Potrosili smo danas preko 3h da bismo nasli i resili kvar koji je uzrokovao da usmerivac ventilacije ne radi, uvek je duvalo ka soferki.
    Nisam ni znao da taj sistem radi na neke cevcice i vakume.

servis Sale (moje preporuke sa prethodne dve strane)

epilog:
    *na kraju mi se raspao i onaj remontovani kompresor

dogovor:
    nasao sam drugi koji je do dana skidanja besprekorno radio, zamena i punjenje mi nece biti naplaceni. radovi su zakazani na prolece.
    .

Preporuka za Polar klima - iza plavog mosta. 5000 dinara su ruke u slucaju skidanja kompresora (punjenja, reciklaze freona i ulja).
    Malo su skuplji ali su ok.

http://www.polarklima.co.yu/srpski/index.htm
    AR 159 1.8 TBI
    C3 1.4i GNV

Član od
    19.03.2009
    Garaža
    Citroen C4, 1.6 Hdi, 110ks

Re: Auto klime (+) iskustva, bela lista

Samo da i ja potvrdim za Dušana iz Altine. Retko dobar čovek, prvenstveno, a tek onda da kažem da nije vaćaroš. Imam Opel Corsu sa klimom koja radi dobro. Ali pošto je prošlo 7 godina, rekoh da proverim sada dok je vreme. Pilip mi je tražio 200 EUR, da dobro ste čuli, 200 EUR za proveru samo.Koliko bi bilo da sam imao problem? Otišao kod Dušana, pregledao sve i napunio, klima u solidnom stanju i platio 35 EUR. Samo je malo problem da se nadje, ali šalje SMS sa uputstvom.

Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Auto klime (-) iskustva, crna lista
    Od gari55 u forumu Auto Klima
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 06.04.2016, 09:53
  2. Autoservis mehanika (+) iskustva ili ti bela lista...
    Od kilson u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 72
    Posl. poruka: 10.05.2012, 21:54
  3. Autoelektronicari, bela lista (+)
    Od CikaKure u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 06.05.2010, 10:25
  4. Auto-Elektrika ( + ) iskustva..preporuke..bela lista
    Od cuore sportivo u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 37
    Posl. poruka: 05.05.2010, 20:40
  5. Prodavnice auto delova (-) iskustva, crna lista