Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 15

Tema: Reset ili adaptacija?

Guest

Reset ili adaptacija?

Napravio sam interfejs i prikljucio golfa 3 2E Digifant. U nedoumici sam oko sledeceg. Posle ciscenje throttle body -a, trebalo bi uraditi adaptaciju.Vag-com trazi login key a on se kao nalazi u radionickom uputstvu, koje naravno nemam.Misli li se na Bentley Publisher?
    Ako skinem kleme sa auto dovoljni dugo da se racunar "pogubi", pa kasnije kroz voznju "nauci" sta treba da radi, da li je isto kao uraditi adaptaciju?
    Uputstvo za Vag-Com cam naravno procitao ali je tako uopsteno da jedino nema dileme kako se citaju i brisu DTC.
    Ako ima raspolozenih da pomognu, zahvaljujem.

Član od
    14.11.2005
    Mislim da bi trebalo da je 12233,ali sacekaj DR. Bocu nek on potvrdi...

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Vag-Com

Koju verziju Vag-Coma koristiš?
    Koji interface?

Guest
    Napravio sam interface sa optokaplerima, jer si mi Boco rekao da fino radi na ovom tipu auta.Najveci problem bio je naterati laptop, koji nema serijski port da "vidi" auto preko USB-RS232 kabla.
    Počeo sam da učim s Vagom Beta 0.81 i 311.2-N .Kao što sam napisao, moje dileme su sledeće:
    - Očekivao sam da je proces adaptacije automatizovan.Izgleda da nije.Na to me navodi upozorenje da pogledam radioničko uputstvo. Moram li da unosim odgovarajuce parametre manuelno ili je Vag-Com dovoljno pametan da sam uradi? Ja bih se za to vreme
    - Kada skinem kleme npr 24h, da li ću pobrisati event. greške i kroz voznju naučiti ECU šta treba da radi bez da ga kačim na Vag? Prema nekim preporukama cena ovakvog pristupa su lošije perfomanse i povećana potrošnja dok se ECU ne sabere. Jasno je da sam hobista i nadam se da ne davim previše eksperte.

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    Da li si "pročitao" greške i koje su?Ovaj model (2E) nema "motornu" klapnu i nema potrebe za osnovnim podešavanjem preko računara.Isto je izvedeno fabrički putem zavrtnja za regulaciju,dakle ,čisto mehanički.
    Ako je neko "vrteo" ,podesićeš tako što odvrneš ovaj zavrtanj dok se udalji od poluge gasa,zatim polako zavijaš dok isti dodirne,ali samo DODIRNE,polugu...Tada ga priviješ još 1/2 kruga i to je to.Ovo pod "3" na slici je komad tankog papira koji treba da ti pomogne u kontroli "dodira".Naravno,vidi da sajla ne bude previše nategnuta...

Za osnovna podešavanja,treba da imaš podatke,ista premašuju "domet" hobi-majstora.

Guest
    Nije bilo gresaka... Sada mi je sve jasno.Majstor nije mogao da uradi adaptaciju jer nije ni predvidjeno. Reče da je verovatno prs'o računar a ja sam počeo da se češkam i gde ne svrbi.
    Za osnovna podešavanja,treba da imaš podatke,ista premašuju "domet" hobi-majstora.
    Skupljam literaturu Etkica, Autodatica,Digifant manuals
    Pokusaću da ovako podesim mada... Kada oduzmem gas zadrzi neko vreme na 1000 ob/min pa lagano sidje do 850 ali to traje 4-5 sec.
    Pozzz

Guest
    Da dovršim započeto, koristiće još kome...
    Ako je neko "vrteo" ,podesićeš tako što...
    "Vrteo" je majstor jer nije znao da se tu ne podešava ler gas i shebao stvar...
    Na http://volkswagen.msk.ru/vw_doc/eva2/FU01/index.html ima dosta, što bi političari rekli "materijala".
    Boco hvala ti, čitam ova uputstva i čini mi se da kapiram gde čuči zeka.

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Samo napred...

Dobro bi ti došla i "Elzica", ako već skupljaš "literaturu"...
    Ne zaboravi da "KVAR JE TAMO GDE JE DRUGI DIR*O"

Guest
    Čini mi se da je ovo odgovor na moje pitanje u vezi adaptacije posle čišćenja leptira ( za auta sa step motorom).Hmm, šta je isplativije?
    Izgleda da se sam uči

From: Vancouver
    Registered: Dec 29, 2005

Re: Cleaned throttle body today
    Posted: Feb 5, 2006 12:25 AM
    Reply

I'm assuming your car has the motorized throttle body (as well as throttle cable)... in which case, throttle adaptation needs to be done. Basically this means that the ECU needs to be told to re-calibrate the throttle plate due to the throttle body now being clean. Over time, the throttle body gets dirty which causes the ECU to have to change the throttle position to optain the desired idle.

Once clean, it continues to use the "learned" settings until it can figure out that the throttle is clean and will default back to original programing (this may take a day or so of driving).

The quickest way to re-set the parameters... is to use a scan tool (Vag-Com) or similar.

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    Nije mi jasno...2E nema "motorizovanu" klapnu..jel* tako??

Guest
    Nije mi jasno...2E nema "motorizovanu" klapnu..jel* tako??
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    Tako je, samo to nisam znao dok mi nisi rekao.Prethodno post se odnosi na na vozila koja je imaju a nema se para...

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    OK onda...no veruj mi,klapna sama neće da se adaptira...NIKAD...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Adaptacija klapne usisa kod P406
    Od araps81 u forumu Francuska
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 27.04.2012, 00:24
  2. Adaptacija trionica
    Od Sikili u forumu Skandinavija
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 31.07.2008, 13:54
  3. VW ADAPTACIJA LEPTIRA
    Od cvrgavi u forumu Dijagnostički uređaji (alati)
    Odgovora: 36
    Posl. poruka: 25.03.2008, 22:28
  4. Reset ABS komp.
    Od jevrem u forumu Problemi-rešenja
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 16.04.2007, 22:05
  5. Adaptacija YUGA na TNG& rad sustera ili molera...
    Od ABARTH u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 09.09.2006, 08:46

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •