Strana 3 od 85 PrvaPrva 123456781353 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 1009

Tema: Koji akumulator da kupim?

Član od
    26.07.2005
    Vesna starter trpi CCA 300A u piku joj radosti kad udari bass a ti se nevidis u retrovizoru
    Jackie Stewart jednom je pitao Davida Purleya (legendarno hrabrog vozača koji je, smatra se, preživio najveću G-silu u povijesti čovječanstva) gdje točno koči prije određenog S zavoja. Purley ga je začuđeno pogledao:
    - Kako to misliš, kočim?

Član od
    30.09.2004
    He,he,he... Wiz....čovek uvek mora da ima nešto u rezervi kako bi mogao slobodno da diše!
    Uz laž uvek ide istina, istina je dovoljna sama!

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    kupio sam pre 2 meseca CRNI BLACK HORSE od 45 ah...i kad sam ga kupovao bio je 2500 din a Topla isti takav preko 3000 din ( neznam tacno).
    E sad merio sam napon na hladno(pre jutarnjeg paljenja) i imao je samo 11,98 V...
    koliko ja znam trebao bi da ima vise...naprimer 12,5 V .... jer po nekim knjigama kad dodje na 12 V ....vec je skoro prazan.
    Akumulator vrti motor,ali nekako sporije, i moze tako dugo da vrti ali nekako sporo ?(ovo sporo samo kad je mortor apsolutno hladan,jutarnje paljenje)
    dal je za reklamaciju??
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    30.09.2004
    Taj napon može da prodje mada bi optimalno bilo da ima oko 12,2-12,3.Za acu. je važnija stratna sposobnost odnosno da pri verglanju napon ne padne ispod 8-8,5V i 50A(optimalno je duplo više) kao i da ove vrednosti održi svih 10 ili 20 sekundi(zavisno od proizvodjača).Ovo sporo verglanje koje opisuješ može da ukazuje na problem kod pokretača(anlasera) ali i na gusto ulje kod prvog startovanja ali i na loš kontakt na klemama.Takodje treba izmeriti napunjenost acu odnosno proveriti gustinu elektrolita koja ne bi trebalo da bude manja od 1,230 jedinica na bometru.Da napomenem ispražnjen acu na niskim temperaturama može da bukvalno smrzne i onda je završio.Takodje, ne treba ga oblagati nikakvim stiroporima već ga samo držati u optimalnom stanju.Oni koji kao taxi službe često rade u režimu pali-gasi i imaju dodatne potrošače struje(pojačala, radio stanice i sl.) treba obavezno da nabave za "broj" veće akumulatore!

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    ja ne znam kako ti možeš da budeš siguran da ima tih 30% osim što je to napisano na kutiji akumulatora
    prosto, ako ti nisi siguran bacis pogled u neki udzbenik hemije za srednju skolu. tu obicno lepo pise do detalja kako teku hemijske reakcije a hemija kao takva je nauka i ne zavisi od bilo cega sta pise na bilo kakvoj kutiji.

prostije, primena Kalcijuma daje iste rezultate bilo da je kutija akumulatora ona na kojoj pise Bosh, Topla ili bilo sta...hemijska reakcija je uvek identicna, u smislu odvija se po identicnim zakonima hemije odnosno fizike (temperatura i drugo).

kao sto sam siguran da je tropski akumulator uvek i jedino namenjen za trospku klimu a kontinentalni akumulator uvek i jedino za takvu klimu a u tropima ne funckionise korektno.

opet, bez obzira na kutiju i sta pise na toj kutiji.

btw, pazario juce somborski od 72Ah da zameni pred najvaljenu hladnocu ovog mog starca koji gubi dah kada naidje hladno.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    Takodje obratite pažnju da acu nije stariji od 6 meseci, odnosno bitno je da je što "taziji" jer sa protokom vremena dolazi do sulfatizacije.Trgovci ne bi ni smeli da u ponudi imaju acu starije od 6 meseci
    jesi li to cuo od trgovaca

suvo punjeni akumulatori ne sulfatizuju prostim stajanjem, odavno je ta pojava resene tehnoloski.
    to sto pricas je vazilo nekada davno, za akumulatore u bakeltinom kucistu i drugacijim materijalom separatora.
    danas se meri godinama vreme pre nego sto dodje do sulfatizacije...
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Superb 2.0 190 DSG
    Ja sam stavio novi B H sa tom Ca tehnologijom od 72Ah i nesto mi i nije najzivahniji kada palim auto. Accu je star 3 meseca... Sva sreca da mi motor pali na dva kruga, inace... Mada i ulje moze da bude krivo.

Jos jedna stvar me iznervirala. Znam da je margina u pitanju. Kod mene ide 75Ah, ali B H ne postoji u toj velicini vec 72Ah... Na zalost prvi sledeci je 92 i ne staje u Vectrino podnozje...
    Škoda Superb 2.0 TDI 190 bhp DSG 2017
    FIAT Tipo 1.6d 120 bhp 2019

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    @Eon....znaci i tvoj malo zeza?
    sad sam gledao garantni list i pise da akumulator kad se ugradjuje u kola nov...nesme da ima ispod 12,3 V...
    moj ima ujutro 12 okruglo(pre paljenja ,ladan).
    Sto ne proveris koliko tvoj ima Volti pre paljenja ujutro??

@Tetak ...dali bi na osnovu ovog podatka(da mi je Voltaza niza od propisane) mogao da izvrshim zamenu(reklamaciju)?
    Akumulator ima nalepljen papir preko otvora za celije,dali povlaci gubitak garancije ako pocepam taj papir i dolijem destilizovanu vodu po potrebi?
    akumulator je proizveden 09.2005 a kupljen 11.2005. .. Black Horse 45ah sa CA tehnologijom.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    16.10.2005
    Video sam na benzinskoj pumpi ELP na auto-putu posle Bubanj-potoka ka Nisu BOSCH akumulatore.Da li neko ima informaciju,prodaju li oni na toj pumpi proverene stvari?Cena je OK.
    Samo te slusam i pitam se dokle ces?

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Superb 2.0 190 DSG
    Kupuj Bosch u Metrou, sigurno su provereni i dolaze iz Meteora, a oni su sto posto OK. Oni su medjunarodni distributeri za vise marki!!!!

@zoranbg

Mislim da cu proveriti ovih dana, kada prodje ovo vreme!!!!
    Škoda Superb 2.0 TDI 190 bhp DSG 2017
    FIAT Tipo 1.6d 120 bhp 2019

Član od
    30.09.2004
    Kao prvo rok od 6 meseci(starosti akumulatora) nisam izmislio ja već proizvodjač tako da vam garancija neće važiti ako ste kupili stariji akumulator bez obzira što je kupljen kao nov.Ovde posebno obratite pažnju kod kupovina na benz pumpama jer oni to nikad ne kontrolišu.Drugo samo se zezajte sa BH akumulatorima ono o čemu ja pišem je svakodnevica i iskustvo iz prakse.Treće, brate obavezno skini tu idiotsku nalepnicu i prekontroliši nivo elektrolita, mora da bude 5 mm iznad ploča i naravno dosipaš samo dest. vodu.Nekad davno je BH stavljao natpis na kutiji acu "bez održavanja" što je dovelo do toga da su ljudima riknjavali acu.Neki su ih posle toga tužili i dobili na sudu pa je i nalepnica "skinuta" sa kutije.Ujedno i to je potvrda "istinitosti" podataka koji se daju od strane proizvodjača iz Sombora.Četvrto, to da je napon acu 12V nije od važnosti za reklamaciju.Acu mora da se električno napuni i tek onda da se ispita na aparatu za opterećenje koji će mu proveriti sve parametre!

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    ne postoji u toj velicini vec 72Ah
    72 je po standardu, 75 je van standarda.
    ako je za zahvaljivanje onda je to Opel koji je napravio auto van standarda....mozda namerno, da moras da kupis bas od njih aku.

to su nekada radili japanci, crkne auto i maltene mozes da bacis auto. ili da se ubijes lutajuci da nadjes odgovarajacu danima.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Strana 3 od 85 PrvaPrva 123456781353 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Akumulator koji je dugo stajao.
    Od ludidzora u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 14.01.2015, 14:31
  2. Koji da kupim? 7500e
    Od hugo u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 16