Strana 2 od 85 PrvaPrva 12345671252 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 1009

Tema: Koji akumulator da kupim?

Član od
    24.05.2005
    Black Horse - budget verzija
    Varta, Bosch - dobar odnos ulozheno/dobijeno
    Exide - po meni bez konkurencije u vrhu (shteta shto kod nas nema ovlashcenog dilera, primerci nabavljeni "ispod ruke" su sumnjivi vec na prvi pogled...)

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    vidim da nisu bas povoljna misljenja o somborskim baterijama, zanima me zasto, kakav su iskustva ?

cena Black Horse i Bosch su vrlo slicne, razlika je 10tak % za isti kapacitet, bas gledao pre neki dan.

ranije sam imao losa iskustva sa Bosom, doduse samo jedan primerak, odnosno nikada vise nisam koristio ponovo Bosov.

sa Vartom sam imao dobre rezultate, nista spektakularno van ocekivanja.

sada imam u autu neki italijanski, cetvrta zima (minimum, kod mene a stariji je jos) i oseca se da nije tip top ali jos uvek funkcionise bez greske.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    14.06.2005
    Meni Black Horse traje tri god u dieselu ali 80% kratke relacije.Meni je to ok,poslednjih 10 god je tako,znaci Somborac+diesel+kratke voznje=3,5god. plafon...

Član od
    30.09.2004
    Drugar ima Zetora i akumulator (rumunski koji je star 15god) i jos pali,inace odlicna iskustva ima sa bugarskim akumulatorima i sam sam doneo par istih kod drugara na kecu evo vec 5ta godina a nikad nije video garazu

Član od
    23.10.2004
    Ne moze da se meri upotreba akumulatora na dizel i benzinskim automobilima.
    Na dizel automobilima akumulator je daleko optereceniji, i posle 3 godine upotrebe, posto su po pravilu daleko veceg kapaciteta nego sto se kupuju za benzince, sjajno sluze na nekom benzincu

Član od
    30.09.2004
    U vezi sa acu. pričam iz prve ruke, pošto matori moje supruge imaju servis i prodaju akumulatora "Black horse","Vesna" i "Top-la".Black horse akumulatori se za ovu sezonu prave u tkz Ca tehnologiji a reklamiraju se da imaju 30% više energije.Ova serija je još uvek "taze" u prodaji tako da nemam podatke u vezi sa reklamacijama ali je sigurno da se tih 30% "slabo" osećaju.Prethodne serije, mislim na produkciju u zadnje dve-tri godine su katastrofa, što mogu da ilustrujem podatkom da na jednu reklamaciju npr. "Vesna-starter" acu. ide 6 Somborskih.Po "našem" iskustvu najbolje stoji "Vesna" ali za njom ništa ne zaostaje ni "Top-La" takodje SLO produkcija!Ja bih "Vesna" acu. toplo preporučio jer čak i kad postoji fabrička greška ona se brzo utvrdjuje tako da je postupak reklamacije veoma brz.
    Uz laž uvek ide istina, istina je dovoljna sama!

Član od
    26.07.2005
    KAO STO REKOH VESNA ZAKON AKO JE DOBRA ZA SPL DOBRA JE I ZA DIZEL NA KTRATKIM RELACIJAMA....
    Jackie Stewart jednom je pitao Davida Purleya (legendarno hrabrog vozača koji je, smatra se, preživio najveću G-silu u povijesti čovječanstva) gdje točno koči prije određenog S zavoja. Purley ga je začuđeno pogledao:
    - Kako to misliš, kočim?

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Superb 2.0 190 DSG
    Meni su se somborci jako dobro pokazali, i nikada nisam imao reklamaciju, a svi automobili su na prvom menjanju dobijali bas taj somborski. Jednom sam probao Bosch, ali ne znam sta je bilo sa njim, meni je na benzincu radio ekstra 3 godine, a posle je otisao sa autom...

U stvari, jednom sam podvalio accu na reklamaciju, a sam sam kriv sto sam zaboravio da dolijem destilovanu i priznali su u somboru i dobih nov... E sad na prvom mestu bih uzeo Bosch, pa onda Black horse...
    Škoda Superb 2.0 TDI 190 bhp DSG 2017
    FIAT Tipo 1.6d 120 bhp 2019

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    Ova serija je još uvek "taze" u prodaji tako da nemam podatke u vezi sa reklamacijama ali je sigurno da se tih 30% "slabo" osećaju
    otkud to da je Ca serija taze, prodaje se bar 2 godine ako ne i vise u Bgd.
    ne mogu da verujem da je Cacak toliko daleko

tih 30% bi kako pokusao da osetis ?

CCA vrednost se daje za spoljnu temperaturu -18C, sasvim sam siguran da somborski sa kalcijum tehnologijom ima deklarisanih 30% vecu CCA struju, isto kao i bilo koje druge firme.

razlog zasto, brzina hemijskih procesa u funkciji temperature je ista nezavisno od marke ili marketinga

u Rusiji se dosta prodaju Black Horse i tamo izgleda nema nekih posebnih primedbi, barem nisam uspeo da procitam/cujem.

zato i pitam za konkretne razloge ili podatke u cemu se razlikuju somborski od nekih drugih, naravno poredjenje istih tipova/tehnologija izrade.

imao sam stariji tip Black Horse na prethodnom autu (ona serija za koju je garancija bila 25 meseci) na dizelu i bez problema je izdrzao 5 zima, odnosno 6 godina.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    06.10.2005
    Garaža
    Polo1.6TDIGolf1.2TSI
    Ja ne menjam cesto kola. Do sada sam vozio z101 10 godina i 4 godine ovaj sadasnji Punto. Pomenuti Z101 je bio u mojoj porodici 24 godine.
    Black Horse koji smo kupili 1990. godine trajao je do 2000-te.
    U Puntu je fabricki Marelli izdrzao samo 4 zime.
    Sada ponovo imam Black Horse (pomenuti Ca) pa cu bas da vidim koliko ce trajati...

Član od
    30.09.2004
    Brick, ja ne znam kako ti možeš da budeš siguran da ima tih 30% osim što je to napisano na kutiji akumulatora.Znaš kako je ono bilo napisano na cigli da je burek i bla,bla,bla...Ja pričam o onome što svakodnevno gledam.Reklamacije su tačno u odnosu kako sam naveo!Nekad su Black Horse acu. bili zaista ok, pogotovo kad drugih nije ni bilo, ali zadnjih godina su se iskvarili.Na stranu to što su ovih dana i poskupeli tako da su sada skuplji od "Slovenaca".Došlo je bukvalno do toga da svima koji me pitaju preporučujem upravo SLO acu iako da budem iskren tu imamo veću zaradu!Ima tu i " Monbata" u poslednje vreme i "Munja"(CRO) pa "Zletovo"(BJRM) ali sve je to tanko....Umalo da zaboravim prilikom kupovine nemojte samo da gledate podatak o kapacitetu acu već pogledajte što je jako važno i snagu baterije koja ne napisana malim brojevima na delu gde se upisuje serija i tip acu a izražava se u "A" bićete iznenadjeni kada to uporedite.Takodje obratite pažnju da acu nije stariji od 6 meseci, odnosno bitno je da je što "taziji" jer sa protokom vremena dolazi do sulfatizacije.Trgovci ne bi ni smeli da u ponudi imaju acu starije od 6 meseci!
    Uz laž uvek ide istina, istina je dovoljna sama!

Član od
    30.09.2004
    tetak kako vidim menjas profesiju

Strana 2 od 85 PrvaPrva 12345671252 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Akumulator koji je dugo stajao.
    Od ludidzora u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 14.01.2015, 14:31
  2. Koji da kupim? 7500e
    Od hugo u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 16