Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 22

Tema: Odnos benzin/gas ?

Član od
    01.06.2005

Odnos benzin/gas ?

Svi se slazemo da povremeno treba voziti i na benzin a u cilju sprecavanja eventualnih negativnih pojava na motor pri voznji iskljucivo na TNG.
    Interesuje me da li je neko zvanicno vrsio ispitivanja u tom smislu ili je sve bazirano na odokativnim procenama. Poznati su komentari u stilu... povremeno treba voziti 20-30 km na benzinu ...i slicno.

Dakle, koliko to iznosi procentualno, postizuci pri tome najbolju ekonomicnost sto se tice ulozenog novca za gorivo ( na primer 3, 5 ili 10 posto predjenih km na benzinu) racunajuci kao merilo broj predjenih km.?

Drugo pitanje, da li taj procenat zavisi i od marke odnosno tipa motora?
    Kia pro cee'd 1,6 CRDI 115hp 2010

Član od
    11.09.2005
    Garaža
    ford focus sport pack
    Ja praktikujem da vozim dok ne nestane plina,i onda do sledeceg sipanja vozim na benzin nekih 5-10km.Mesecno trosim u proseku 3 rezervoara plina,znaci sve ukupno oko 20 km na benzin mesecno.Od kao sam ugradio plin(8.2005) uvek palim na njega i za sad je sve ok.Auto je karburator...
    FORD FOCUS 1.6 16V SPORT PACK 2008god. LPG

Član od
    05.01.2005
    Ja sam vec jednom menjao dizne ali ne znam da li je to zbog gasa ili neceg drugog. Uglavnom rekli su mi da treba potrositi (voziti) 20 tak litara benzina na dva rezervoara plina. Moje vozilo nema karburator (efi).
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."

Član od
    15.06.2005
    Ja sam vec jednom menjao dizne ali ne znam da li je to zbog gasa ili neceg drugog
    Kakve si imao simptome kad si ih morao menjati!? I koji auto imas i koliko te je to "zadovoljstvo" kostalo!?

Član od
    05.01.2005
    Vozilo je seat ibiza 1.5 sxi 1991god. Simptomi su neravnomerni rad motora (zapravo neupotrebljivost) na benzinu. Jednostavno nije radio na leru vec se gasio, slabo je vukao. Na plinu je bilo sve ok. Plin je landirenzo ugradjen u Italiji (uvezeno vozilo) kao za karburator....
    Dizne sam nasao polovne za 40e (4 kom) jer je majstor mogao odmah da ugradi. Stare dizne smo "kuvali" ili kako se to vec zove.. ciscenje uglavnom ali bile su gotove. Nije bilo nikakve razlike posle ciscenja. Provereno na nekom uredjaju koji meri protok... Za sad me sluze ove. Taj majstor je naveo kao jedan od uzroka voznju na plin (zapeknu dizne). Mozda bi ova tema trebalo da bude u temi motor i upravljacka jedinica. Verujem da tamo ima majstora koji su se sreli sa zapusenim diznama pa bi i oni dali svoje misljenje... obzirom da ne menjaju dizne i ne bave se tim problemom (a i sto bi se bavili?)

Član od
    15.06.2005
    To su dizne ili brizgaljke za ajnspric( ne znam pravilno napisati) ili imas karburator?! I koliko kosta ciscenje brizgaljki ,cuo sam da treba da se nakaci na neki sistem koji cisti par sati s nekom specijalnom tecnoscu?!

Član od
    05.01.2005
    Brizgaljke ima ih 4 za svaki cilindar. Nemam karburator.
    Za cenu potrazi po forumu ima negde napisana konkretan nacin rada i cena.

Član od
    01.06.2005
    Mozda nisam dobro formulisao pitanja? Konkretno me interesuje da li je neko zvanicno (tehnicki institut, fakultet, fabrike koje proizvode gasne uredjaje itd) vrsio ispitivanja o negativnim posledicama na benzinske motore kada rade na TNG, pri cemu mislim na sedista ventila, brizgaljke i sl. Dakle ima li nekih zvanicnih testiranja kako bi se mogli bolje orijentisati, koliko je potrebno voziti na benzinu u cilju izbegavanja ili smanjenja tih negativnih posledica.

Drugi deo pitanja se konkretno odnosi na recimo, habanja sedista ventila koja su sigurno veca na motorima koji rade na obican benzin nego na motorima koji rade na bezolovni.

Da li clanovi koji se profesionalno bave ugradnjom imaju neke konkretnije podatke?
    Kia pro cee'd 1,6 CRDI 115hp 2010

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    CorsaC, astra H,
    Pa nekih negativnih posledica nema. Sto se tice siceva vec je dosta pisano u vise tema i nema konkretnih podataka jer su materijali korisceni u izradi istih razliciti, tako da se i krajnji ishod razlicit.
    Ono sto ja mogu reci je da jos nisam cuo da je neko menjao siceve zbog voznje na gas, a poznajem taxiste koji su presli xxx km i motori se i dalje normalno ponasaju.
    Problem koji se desava sa prljanjem dizni je jednostavan i brzina prljanja se razlikuje u zavisnosti od njihovog polozaja i oblika usisne grane, stanja motora i konfiguracije vodova uljnih isparenja.
    Konkretno to tkz. zapeknuce je posledica gasnog isusenja uljnih isparenja koja se nalaze u usisnoj grani, samim tim i na diznama.
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Superb 2.0 4x4 DSG
    E pa M ti je sve rekao. Ono sto bih dodao je da ga palis na benzin i nikada ti se nece dizne zapusiti... Svakodnevno da radi po par minuta i super!!!!
    Škoda Superb 2.0 TDI 190 bhp DSG 4x4 2020
    Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 150 bhp Carat 2017

Član od
    15.06.2005
    Meni se izgleda zapusile,ja ga palim na GAS(posto nece na benzin) ,a cim ga prebacim nakon paljena na benzin ,pocinje da se gushi i tek nakon malo drukanja pedale gasa pocinje normalno da radi na benzin i posle pali bez problema na Benzin pa na gas!! :x

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Dizne se teško zapušavaju a još teže lako otpušavaju. Što bi reko u prevodu nije ih lako zapušiti a posle ih nije lako otpušiti. U situaciji koju opisuješ većinom se dogadja da je kompjuter ostao zbunjen tojest ima pogrešne parametre prilikom paljenja ili je senzor za temperaturu prolupao.
    Radom na benzin se to dovede u red, sumnjam da se dizne tako brzo poprave same od sebe.
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Kompresioni odnos, kompresija....
    Od BOOST u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 28
    Posl. poruka: 20.04.2012, 00:18
  2. Kompresioni odnos i dihtung glave DMB motor
    Od koralko91 u forumu CannonBall Xtreme
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 17.04.2012, 08:50
  3. Odnos novog i polovnog automobila