Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 56

Tema: Fiat Croma 2,0 16v ne pali (kviz)

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4

Re: Kviz i dalje

Citirati Originalno postavljeno od Dr Boca
    Tako je...baš kao što piše..pumpa je u tanku..i zuji,a ne šalje gorivo...nema ni kapi..
    Ovo nema ni kapi znači da nema ni kapi na diznama ili iza pumpe.
    Da nije neki pamatnjaković stavio benzinski ventil?
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    e sad, kako zuji ta pumpa ??
    ko zna kako zvuci ispravna a kako neispravna moze da sebi pomogne, da ne otvara rezervoar...ili izmeriti potrosnju struje u amperima.

vidjao sam pumpu u rezervoaru koja nije potopljena vec je iznad dna vertikalno montirana a usisava benzin kraceg gumenog creva koje je nataknuto na donji deo pumpe.
    pukne to crevo, vise nema vakuuma i pumpa radi/ zuji ali ne moze da usisa benzin na gore i ne moze da ga potisne napred ka motoru.

za dijagnozu tog sistema moze se napuniti rezervoar sa 1/2+ benzinom, najbolje 3/4 kapaciteta tako da pumpa postane potopljena.
    ako tada proradi, to crevce je prvo na mojoj listi.

ako ne, najveci trosak je sam benzin, dobro on ce se posle potrositi.

kada proradi

nego, jeli ima taj Fiat servisni poklopac na samom rezervoaru koji je lako dostupan iz kabine ?

ako ima, skini poklopac i pogledaj opticki sta i kako radi pumpa.

iz iskustva sa jednim (da ne imenujem) kada nema poklopca sledi skidanje rezervoara sto je veoma mucna operacija
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Brick "Cool Dude"

Tačno tako...kod ovog modela skida se rezervoar,nema poklopca iz kabine-gepeka...
    BRICK ako tada proradi, to crevce je prvo na mojoj listi.
    I ..eto..kod ovog modela ima crevce koje je "iznad" pumpe i tu se uključuje u "poklopac" a zatim ide dalje benzinska instalacija ,svojim tokom...i ispravna je.

Zamenili smo crevce,pokrenuli auto na benzin...izgleda sve OK..a onda posle nekih minut rada ,pumpa počinje da "se muči" "mumla" i auto počinje da loše radi na leru...šta sad?

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    Daewoo Lanos 1.5SX
    Zbog plina terano sa malo benzina, pumpa se pregrevala i sada je ostecena..?? Pucanj u prazno ili..?
    while(!asleep()) {sheep++;}

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra
    ...U prazno...imaš neki predlog još??Kad sam skinuo rezervoar video sam da ima prilično goriva unutra,a nema ni neke prljavštine...Veliki je rezervoar prilično..ja sam sipao za 1000 din,a iz njega je istočeno pun kanister od 20l + nekih još 2-3 litra...izgleda da ima veliku rezervu..no to nije bitno.Pumpa je isparvna i dovod je ispravan...zašto pumpa hoće da "mumla" i "teško radi" a da pri tom nisu zapušeni filteri...Ovo treba da pomogne...

Član od
    13.04.2005
    Zapušen onaj ventil koji reguliše pritisak u rezervoaru, pa je vakuum suviše veliki?
    Do not underestimate the power of the Dark Side

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    ima crevce koje je "iznad" pumpe i tu se uključuje u "poklopac
    ja sam mislio na crevce ispod pumpe, usisno (ako ga ima).

upali motor, sacekaj jedno 50 sekundi i kada pocne da se gusi motor, skini cep rezervoara. mozda je zapusen odsisni ventil (blatom, ko zna cime) pa se stvara vakuum unutar rezervoara koji pumpa ne moze da savlada i ne potiskuje dovoljno benzina napred u motor.

taj odsisni ventil (koji sluzi i za blokadu oticanja goriva kada se auto prvrne na krov) se obicno nalazi negde oko zadnjeg tocka, u blizini cepa za sipanje.

konstruktori ''zaborave" da ce auto da se koristi i zimi i po blatu u svim uslovima pa ne zastite taj ventil od prskanja prljavstine i nejgov malecni otvor za odzracivanje se tokom vremena zapusi.

a "zaborave" i taj poklopac za pristup pumpi iz kabine, uh

(zapamtio sam dobro da je jedan Ford isto tako blentavo napravljen).
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Kviz i dalje

Vrlo dobri i Stex i Brick ...malo preciznije...kako doći do kvara.?.čime se poslužiti u otkrivanju istog.Tako nešto kao i što ste rekli.Stexu ne zameram što nije dovoljno precizan... samo mogu da dodam da nije vakuum u pitanju.
    Brick,kao "cool dude" lepo kaže da bi upućenom bilo dovoljno da "čuje" zvuk i zna o čemu je reč...E sad,kad smo skinuli tank NE bitno je da li je crevce ispod..koje usisava (ovaj model ga nema) ali zato ima iznad
    Sad pitam ostale..M-a ,Dieselmana,Vujketa...izvinite neću da nabrajam ,nije ovo prozivka ,hoćemo li šta da merimo?

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    Daewoo Lanos 1.5SX
    Ako pumpa zapinje mozemo da merimo struju samo da potvrdimo tu sumnju... ili da merimo pritisak koji nabija
    while(!asleep()) {sheep++;}

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Kviz i dalje

Oho...ponovo Admin,personalno
    Da ,potpuno tačno...pumpa zapinje i odmah smo ustanovili da je pritisak NENORMALAN...PREVISOK u sistemu...isto bi pokazalo i merenje struje...videlo bi se da pumpa traži više nego obično...tu smo,na vrućem..kraj je blizu.Tražim precizan odgovor,šta je greška?

Član od
    26.05.2005
    Pa ono sto Dora rece, neko postavio ventil za benzin umesto da se dizne iskljucuju preko prekidaca. Pa pumpa nabije pritisak do ventila i nema dalje. Da pumpa trazi previsoku struju valjda bi osigurac iskocio ako ga ima u kolu?
    Ako je povratni vod za benzin normalno otvoren, dok radi na benzinu ne bi trebalo da ima tog nenormalnog pritiska.
    ?

Član od
    11.11.2004
    Garaža
    Vektra

Kviz i dalje

Ovo ima logike,ali ovde nema nikakav ventil...nešto drugo uzrokuje preveliki pritisak u sistemu...

ŠTA?

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. fiat croma 2.0 16v
    Od dejanpnkmatrix u forumu Problemi-rešenja
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 13.01.2010, 22:38
  2. FIAT CROMA 2.0 ie
    Od avalski u forumu Tehnički deo
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 23.02.2009, 23:57
  3. fiat croma 1.6