Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 64

Tema: Chevrolet Corvair 1959-1969

Član od
    02.06.2007
    evo slika, kao sto sam i obecao.

vlasnika nisam uspeo da nadjem, ali bicu uporan...
    100% pure street punk performance

Član od
    23.12.2005
    Matija, puno hvala!
    Znam za auto dugo, ali nikad nisam otisao da ga vidim ( a mogao sam 100 puta ), koliko znam, nekada davno mu je otisao anlaser ( ili alternator ) i auto je ostao zaboravljen. Prema slikama deluje vrlo "spasljivo" jer sve sto se vidi je povrsinska rdja a ne trulez sto je velika razlika. Osim toga, auto je kompletan i sve sto mu treba je dobar limar ( i farbar ) i malo mehanike...

Inace, koliko znam, prvi vlasnik je bio iz visokog vrha tadasnje politicke scene sfrj. Da li se radilo o krcunu, djilasu,...nekom od tih likova, raspitacu se. Prema prici, osim corvaira, taj on je vozio i spaceke i bube, cudne automobile imajuci u vidu status ( i kesh ) koji je uzivao. Ne znam ciji je auto sada ali raspitaj se malo o istoriji. Inace, rankovic je imao Chevy Malibu 1964....

Član od
    02.06.2007
    ehej, nema problema. pokusao sam danas da nadjem vlasnika, ali kuca u cijem dvoristu se corvair nalazi je sa nekim metalnim roletnama na svim prozorima i vratima, mada zvono radi (cuje se). pitao sam nekog komsiju iz susedne zgrade ali on nista ne zna da mi kaze. bicu uporan, hemi, ne brini se. ako te zanimaju neki odredjeni delovi automobila koje mozda nisam slikao slobodno trazi pa cu da idem da fotkam.

Član od
    23.12.2005
    Super. Interesuje me u kakvom je stanju motor ali to ne mozes da snimis. Najvise se brinem da li su klipovi zapekli i da li je dihtung popusio i pustio ulje pa je motor suv. Stvar kod boxer agregata uopste, jeste da otvaranje motra ( u ovom slucaju blok ima dva dela ) je uvek pipavo i nikad ne moze da se vrati kako je bilo u potpunosti. Taj mehanicki momenat je uvek diskutabilan. Sa druge strane, Corvairov sestak je bio zapanjujuce troublefree, obzirom na to da je bio prvi i jedini boxer, tako da je moguce da je motor i dalje u ok stanju... Videcemo....

Nego, nisi rekao, otkud interesovanje za americanu i muscle cars? U srbiji, je to jako retko...

Član od
    02.06.2007
    ok, kazem ti dacu sve od sebe da iskopamo nesto o tom automobilu, budi bez brige.
    a sto se tice mog interesovanja...
    pa, duga prica. kao dete sam jako zavoleo automobile uz mog pokojnog techu. njegova cela familija su svi vrlo iskusni vozaci ali iz nekog nepoznatog razloga su uglavnom furali samo francuska kola. techa je bio avanturisticki tip i zaputio se u belgiju jednog dana i tamo ostao sve do pre godinu i po kad je umro od raka pluca. jednom prilikom kad se vratio iz belgije u sarajevo, doneo gepek (torbe stavio na zadnje sediste, kralj!) peugeot-a 505 karavan prepun casopisima posvecenih iskljucivo americkim automobilima. i to je bilo to. od tada, svaka cast italijanima na strasti, nemcima na preciznosti, francuzima na udobnosti i japancima na tehnologiji, ali jedan je amer...
    btw, znam da je offtopic ali samo da se pohvalim da sam juce video gumpert apollo sa diplomatskim tablicama i skamenio sam se i od vizuelnog i od sonicnog dozivljaja.

Bravo Matija za slike.

Taj auto stoji u tom dvoristu, otkad znam za sebe. S obzirom da poznajem relativno dobro taj kraj, auto je sigurno pripadao nekom koji je bio etabliran u raniji sistem. U toj kuci (koja inace ima ogromnu vrednost) niko ne zivi, ali se o njoj vodi racuna, moguce je da su potomci u inostranstvu. Vracar je deo grada gde su u socijalisticka vremena ziveli ljudi sa ukusom i gradjanske provenijencije. Zato je tu moglo da se nadje dosta egzotika, a narocito je bilo dosta engleskih kola, delom i zbog toga sto je auto salon Jugohemije, koja je nekada prodavala puno engleskih kola, bio na uglu Beogradske i Krunske ulice. Provodio sam puno vremena kao klinac balaveci ispred salona, u kome su se nalazili Triumph TR6, Triumph Stag, Mini 1275GT, Jaguar XJ i ostale manje poznate poslastice kao Princess, recimo...

Član od
    23.12.2005
    znam za Appolo...vlasnik Gumperta je i vlasnik onog F150 koji sam vozio...

Član od
    13.03.2006
    ovaj corvair izgleda sasvim ok i ne bi bilo problema dovesti ga u red limarijski...

koliko se taj boxer motor razlikuje recimo od bubinog ili alfinog boxera, jel bi znao da ga popravlja majstor koji radi bube ili neki drugi evropski boxer

Član od
    23.12.2005
    Koncepcijski ne razlikuje se nista, boxer je boxer ali najslicniji je Bubinom ili Porscheovom boxeru dok sa alfinim nema dodirnih tacaka.
    Corvair motor ima 6 cilindara ( buba i alfa 4, porsche 6 ) i ima vazdusno hladjenje. za razliku od ostalih motora, ventilator za hladjenje je montiran vodoravno iznad motora, sto je ponekad uzrokovalo pucanje kaisa i pregrevanje motora ( resenje slicno porscheu 917 ). pored toga, glave motora su bile od aluminijuma i ako bi se slucajno malo vise stelge prilikom servisa, to bi dovelo do pucanje i krivljenja jer aluminijum ima drugacija termodinamicka svojstva od celika ( blok )

Član od
    13.03.2006
    pa mogao bi da se nadje dobar majstor za bubue i da ga radi, ili neki porsche servis mada bi te ono odrali kao macu... raspitacu se ja da li ovaj jedan majstor sto ce najverovatnije raditi mom stricu fiat 850 ume da radi bube

Član od
    23.12.2005
    verovatno moze
    boxer iskustvo + radionicka knjiga = pristojan servis

inace, interesantno da si spomenuo fiat 850, njemu se kontra vrti motor kao i kod corvaira...

Član od
    13.03.2006
    pa moj stric je upregovorima za jednog 850 sport pa ce taj covek da mu radi mehaniku, a ima i limara vec spremnog koji mu je farbao njegov auto i kojim je zadovoljan.. eto imam set za sredjivanje vecine auta a nisam mrdnuo iz kuce sad mi jos samo corvair fali i imam sve....

Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Novi Chevrolet Spark i Chevrolet Aveo-utisci
    Od dachakg u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 28.08.2010, 23:27
  2. CHEVROLET Corvair
    Od Sasha u forumu Oldtimeri
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 30.07.2009, 00:24
  3. fiat 124 sport coupe 1969.god
    Od iggyboy u forumu Koji automobil da kupim