Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 83

Tema: Sve o anlaserima!!!

Član od
    07.02.2006

Anlaserski automat,kako ga ispitati?

Zeza me anlaser,naravno sad zimi.
    Skinuo sam ga komplet i osim cetkica sumnjam na automat.Naime kada sam unimerom proverio,od one buksne gde dolazi struja iz brave pa do onog srafa ispod srafa gde se srafi glavna struja iz akumulatora provodi struju,a sto je ja mislim najgore provodi i do tela automata.Napominjem da sam ovo isprobavao kada sam skinuo automat sa anlasera.Da li je to normalno ili treba da rasturam i automat?
    Inace automat je slican kao kod keca ili juga a auto je fiat regata.

Član od
    01.11.2005
    Normalno je...jedan krak od namotaja je vezan na masu automata...ako te nije zezao anlaser u smislu"tak-tak" kad hoces da zaverglas nediraj ga...
    POZZZZ

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    a sta znaci(tako je kod mene) da svaki put kod prvog paljenja kad okrenem kljuc nedesavase nista.cak ni tak-tak. a na drugi okret kljuca zavergla?
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    07.02.2006
    Hvala na odgovorima,samo su cetkice bile u pitanju,sad vergla kao lud.

Član od
    07.02.2006
    Jeste vergla ali dimi iz automata, na mestu gde vodi ona debela zica iz automata u anlaserSkinuo sam automat, razletovao one dve zicice sto vire napolje i rasturio ga skroz.E sada onaj sraf na koji se vezuje struja iz akumulatora skroz je crn kao i deo plocice za kontakt koji naleze na taj sraf.A onaj drugi odakle dolazi dim na oko je dobar samo je deo plocice koji naleze na njega neznatno udubljen.Sada cu da lepo ismirglam srafove da imaju bolji kontakt.
    Valjda ispravno ovo radim jer prvi put otvaram automat

Problem sa automatom anlasera kadet c

Ponosni sam vlasnik kadeta c iz 1977 presao je 274000km , u pricipu sam veoma zadovoljan sa njim ali u zadnje vreme imam problema sa anlaserom. Stavljene su nove cetkice,bendiks, automat ali posle dva meseca i normalnog koriscenja (anlasovanje od 2-3 sek. prilikom paljenja) pocele su da se desavaju cudne stvari.Prvo nije dobro ubadao bendiks ali posle 3-4 pokusaja odradi sve normalno, posle par dana bendiks se normalno ubada ali je brzina anlasovanja mnogo manja nego obicno, i na kraju bendiks ubada ali bez anlasovanja. Skinuo sa anlaser dole, otvorio automat posto sam sumnjao na njega, kontakti unutra su bili totalno istopljeni. Kupio sam novi automat (u prodavnicu sam nosio njegov original i ustanovili su da je isti kao i kod novijih kadeta) ali eto posle otprilike 2 meseca sve se ponavlja.Kod elektricara ne vredi da idem posto mi kazu da promenim automat a da je sa anlaserom sve u redu, ili elektricari nemaju pojma ili je kvalitet automata ocajan. Mislim da nije resenje da svaka 2 meseca dajem 20e za deo koji bi trebelo da radi par godina u uslovima normalne eksploatacije. Da napomenem da su zubi zamajca dobri i bez ostecenja.

Koje automate anlasera si kupovao,reci mi marku?

Citirati Originalno postavljeno od Rogi
    Koje automate anlasera si kupovao,reci mi marku?
    Na nalepnici na kutiji pise automat delco opel 2 rupe. U prodavnici me ubedjuju da je proizvod iz engleske.

Član od
    27.05.2007
    Moj ti je savet,ako ti je stari automat u zivotu, lagano ga rastavi i ocisti kontaktne sarafe i kotvu. Ako se lepo odradi traje mnogo duze od ovih bez mame i tate, ocu reci sumljivog porekla i robe sa pijace.
    Sve je lako kad si mlad!

Član od
    27.05.2007
    Sad sam procitao detaljnije napisao si da su ti sarafi bili istopljeni. To je zbog toga sto povlaci mnogo struje. Nesto je u kratkom spoju Rotor,Stator ili nosac cetkica. Trebalo bi to ispitati pod opterecenjem. A glavni razlog za sporo verglanje su lose caure.
    Sve je lako kad si mlad!

Član od
    07.02.2007

Automat alnasera

Jutros mi auto tesko verglao i na kraju nije ni upalio, prvo sam pomislio da je akumulator, mada je relativno nov, ali nije, izgoreo mi automat alnasera, pronaci cu valjda negde da ga zamenim, e sada moje pitanje glasi: da li je moguce da i kada je bio "ispravan" automat alnaser tesko vrti, tj. ne vrti onako zivo nego se muci zbog samog automata? Uh al sam ga srocio! Da li mi je zbog automata tesko verglao?

Prosle zime sam kupio nov aku, 75Ah Topla a pre sam imao 74Ah Black Horse, tesko je verglao pa rekoh sigurno je gotov i kupim nov. Jeste bilo malo bolje sa novim ali nije to to, jel moguce da automat nekako oslabi pa ne vergla kako treba?

Pozdrav svima
    "Nema leka. U stvari, treba ili prestati piti ili ne prestajati s pićem. Kad prekršite jedno od ta dva pravila, imate problem"

Član od
    11.09.2005
    Garaža
    ford focus sport pack
    Moj ortak kad je kupio yuga auto je pristojno verglao,onda mu posle par meseci crkne alnaser i ispostavi se da ga je prethodni vlasnik "okrpio".Posle servisa alnasera auto je neuporedivo bolje verglao.
    FORD FOCUS 1.6 16V SPORT PACK 2008god. LPG

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •