Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 78

Tema: Sam svoj majstor uz pomoc strucnjaka(vas)

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Vidi, nisam te ja uvalio u problem pa nemam obavezu da te vadim, ako ti se čini sporo ja ne mogu ubrzati. Da je neki majstor u pitanju pa da ga pljuckamo a ovako, ti si amater pa šta da ti kažem sem strpljenja...
    Za toplotu sam rekao jer si naglasio da je u zavetrini, a ja jesam vidovit ali mi danas baš i neide pa ne znam šta ti znaš ili ne znaš.
    Ocenio sam na osnovu slika i opisa šta ima i to sam rekao. ne bih da brojim ali ima nešto stotina komada i nikad ali baš nikad nisam naišao na problem da neće proći kalibraciju zato što je jedan bar pritisak. To je normalan pritisak svidjalo se to tebi ili ne.

Šta ne valja ne znam, pošto ne znaš da opišeš šta se dogadja ili šta napiše bar kad ne prodje kalibraciju, nešto napiše. Izbrkao si dizne (pomešao), preduga su creva a mali motor, neispravne dizne ili neka... Mnogo stvari može uticati da se zatrese, obori obrtaje i prekine kalibraciju uz opis da ima premalo obertaja, da ima prevelik pritisak, da ima..

Sad, ti ne znaš da je to diferencijalni pritisak pa kad se počne gasiti remeti se prividno pritisak u map senzoru pa ga ovaj opiše kao prevelik a isto tako padnu obrtaji ispod normale i... i mnogo toga a ja nemam namere da te tome učim.
    I odmah da predupredim sve loše komentare, bilo ko kome je stvarno trebalo i pitao je, rekao sam sve što znam jer je i meni neko nekad jednom rekao kad mi je trebalo, to je moj stav. To ne znači da sad svakog na forumu treba učiti sve od početka, pomoći znači da ti nauičiš il iznaš 90 posto a mi ti dodamo baš ono što te muči...

To što mene mrzi ne znači da će i druge ali ako tapkaš nogom i pitaš oćelte vi to do zime...
    Poslušaj šta sam ti napisao u ove dve poruke, porazmisli i poradi, možda bude dobro...

Trebaju ti brze dizne sa malim hodom, već sam ti rekao, trebaju ti što kraće cevi i to sam ti rekao, treba ti pritisak od 1 bara i to sam ti rekao, trebaju ti dizne od 1.7 do 1.8 i to sam ti rekao. šta još očekuješ?
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    06.04.2009
    Garaža
    Renault Clio 1

...

Konkretno ne ocekujem nista a pogotovo ne ocekujem da me neko pravi tupanom.

Rekao sam da sam stavio fabricke dizne i da je sve sljakalo super sem sto u visim obrtajima se gubio(nedostatak snage). Pritisak je isto bio fabricki.
    Probavam da povecam pritisak i ne dobijam nista ni sa pritiskom od 1.3
    Savetujes me da stavim dizne 1.7-1.8 ja razbusujem postojece na 1.9(nedostatak burgije)
    Tek sa pritiskom 0.7 dobijam solidan rad auta na leru i dobijam obrtaje.
    Sutradan kupujem nove dizne i razbusujem na 1.7. Medjutim isto sra*e kao sa 1.9 radi tek sa pritiskom od 0.8 bara i sve to meni deluje odlicno(voznja kao i na benzinu, sem sto u bas malim obrtajima prilikom ubrzanja se zamutavi 2-3 puta)

Dal je dizna neispravna - neverujem da bi radio sa 3 dizne a da na kompu vodi da rade 4.
    Da mi trebaju brze- rekao si da ce raditi i sa ovima.
    Da su izmesane- nisu.
    Pritisak od 1b- nece da radi.

A sta napise ima cak i posebna slika

I odmah da predupredim sve loše komentare, bilo ko kome je stvarno trebalo i pitao je, rekao sam sve što znam jer je i meni neko nekad jednom rekao kad mi je trebalo, to je moj stav

Znaci meni netreba pomoci?

Creva su 20cm, i to pise gore
    Izmenio/la bojanjov; 22.09.2011 u 20:00.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    Citirati Originalno postavljeno od bojanjov Pogledati poruku
    Treba jos neka slika?
    treba ti pomoć ,ali nije uredu da tapkaš nogom .
    očigledno nisi imao sreće ,pa si sa prvom ugradnjom sekventa upao u ne tipičan problem ,ili bar problem koji se ne dešava često.
    majstor bi sad verovatno ušao u fazu,gde bi sebi olakšao muke,tako što bi zamenio neki deo na koji sumnja ili tako već nešto.ti nemaš tu mogućnost jer imaš od svakog dela po jedan.
    ljudi su ti pomogli koliko su mogli ,želeli . imali vremena.komentarisanje toga je ne korektno,jer niko nije dužan da pomaže.
    ima još jedan problem , ti kada i radi zadovoljavajuće nisi siguran da je to dobro . treba neko da ti aminuje da je to perfektno.ako nemaš poverenje u sebe , moraćeš na kraju kod nekog majstora ,inače ćeš uvek da sumnjaš da to može mnogo bolje.

U svakom slučaju idemo dalje , neko će se javiti sa nekim savetom ili idejom ,ili neće .
    nisam majstor nemam iskustva sa sekvent uredjajima,ali evo neki link naprimer http://www.omegaowners.com/forum/YaB...m=1270555088/0

a i @Dora ti je dao još neke smernice , da skratiš creva do dizni,tako što ćeš ih montirati odozdole ,možda to pomogne a možda ne.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Vidi, nijedan savet koji sam ti dao nije pogrešan.
    Da se nadovežem na Zoranbg nije to netipičan problem. TO je tipičan problem malog motora sa malim zahtevima i malim vremenom ubrizgavanja jer je tupanski inženjer iz njemu znanih razloga verovatno zbog uštede stavio dizne (benzinske) od starijeg i jačeg brata a onda ih uštrojio kratkim vremenom ubrizgavanja. Sad ti na to staviš gas koji ima trome dizne koje pola dana u pre nego se otvori klip a isto tako i dok se ne zatvori- To što piše vreme na kompu da je2 miliseknde je u lažnim snovima, kad dobije impuls klip ode gore i nije to džedajski svetleči maš koji trenutno radi, ima vreme da ode i da se vrati. namestiš to na leru da radi nema snage kod viših obrtaja jer nema gasa (ali njemu perfektno radi samo nema snage) i obrnuto, namestiš da ide dobro ali onda ima previše gasa na leru.

Šta sad, ja imam po 100 komada dizni svih fela, novih, imam sve burgijepo 1 desetu od 1.2 do 4.5 mada preko tri ne trebaju, imam komprator sa kojim ću proveriti i namestiti hod klipa, znam napmet, ne znam, vidim šta pokaže po popravka. Iskustvo čini da imaš jedan promašaj, retko ali baš retko dva, većinom nijedan.

bet ovoga imaš 100 promašaja pa ti tapkaj nogom koliko hoćeš...
    Dok nisam turio vems moje ubrizgavanej je imalo vreme od 2 ms do 6 ms znači u 4 milisekunde 165 konja crta je vertikalna treba namestiti da radi u atmosferi i kad upali turbo i vidi, radilo je... I sad ja to treba da objasnim u tri rečenice.
    Korak jedan, odeš kod majstora i tako tri puta.

pa nije majstorluk za svakog i nije sve za majstorisanje...

https.autogas.rs

Član od
    06.04.2009
    Garaža
    Renault Clio 1

...

Da skratim pricu...

Sta lose moze ili ce da se desi sa pritiskom od 0.8b.

U union karic sam napomenuo koji je auto, po tome su dali dizne.
    Auto ide lepo, kao i na benzinu, radi u leru lepo, kao i na benzinu.
    Potrosnju neznam na plinu, na benzinu je izmedju 6 i 7.

Za cupkanje se izvinjavam, receno mi je da stavim slike, zato sam tako i postupio.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Da je država ko svet ti ne bi mogao kupiti u Union Kariću ili bilo gde opremu. Ako već rade atest jer je opasna promena auta onda ne sme svako da radi opsnu promenu auta.
    No to je druga priča. Oni su trgovci koji primaju pozive svaki munut od drugog i sasvim sigurno nije njegovo da te vežba šta ti od opreme treba a sumnjam i da te slušao uopšte... Njeg0v posao ej da prodaje i to je uspešno uradio.

Da bi znao imali šta loše ili nema sa pritiskom od 0.8 bara moraš prikopčati lambda sondu i provozati auto, to ti ej ona žuta ili zelena greška (kako boja) koja te upozorava da su dizne skroz otvorene i da proveriš smešu... Da bi proverio smešu treba ti lambda sonda...

Ako ne pada ispod tih 0.66 što si namestio i ako to još uvek stoji i ima dovoljno goriva na opterećenju, ne fali ništa...

https.autogas.rs

Član od
    06.04.2009
    Garaža
    Renault Clio 1
    Evo sada čitam moju temu i prisećam se, i kada se udubim u tu priču i u Dorine savete, ja stvarno sebe ne razumem zašto sam napadao Doru.
    Čovek zaradjuje na ovom poslu, meni daje stvarno pametne predloge i konkretne podatke, a ja magarac se još i ljutim .

Ovim putem ti se Doro izvinjavam

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Nema potrebe da se izvinjavaš, navikao sam, to spada u deo posla, onog za pare ili ovog forumskog...

Nekad davno mi je jedna mudrica rekla da nikad ne radim ništa za šta se kasnije trebam izvinajvati Naravno da je nisam poslušao

Nego da rezimiramo, napravi li ti taj auto ili i dalje štelbaš

https.autogas.rs

Član od
    06.04.2009
    Garaža
    Renault Clio 1
    Ma auto sam već odavno tako i ostavio, ne može da prođe autokalibraciju, pritisak je normalan, dizne sam stavio žute(mada isto radi i sa crvenima).Sada su uvodnici oni razbušeni na 1.7. Probaću da pazarim nove pa da razbušim na 1.6 čisto da probam kad budem bio dokon

Auto ide super, prosečna potrošnja 8.5-9 L mereno od kada je gas ugrađen(oko 15-20k km).
    Jedino na leru malo tupo radi, vidi se da u leru srče plina , a onaj na tehničkom pregledu mi kaže kad je turio ono u auspuh da troši malo više
    To je samo na leru ali po potrošnji bih rekao da je to sve OK, npr kad idem negde na otvoreno i merim potrošnju pun-pun ide i ispod 7 L.

Član od
    06.04.2009
    Garaža
    Renault Clio 1

..

Evo ljudi nakon mog izvinjavanja Dori(još jednom se izvinjavam jer me je stvarno sramota kada se "čitam" ) javio mi se putem privatnih poruka jedan član foruma:

06.12.2012, 11:39
    zverko
    CBC Senator

Registrovao se19.08.2005LokacijaBGDPoruke6.412Downloads0Upload s0

klio
    tvoj klio je semisekvent ubrizgavanja goriva zato ne mozes da ga namestis. imas opciju u podesavanjima da odaberes tip ubrizgavanja i u padajeucem meniju semisekvent. odaberi to i videces kako ce sa lakocom da se kalibrise

Tu razmenjujemo jedno 10-tak mejlova u narednih 5-6 dana, poslušam čoveka sve što mi je rekao i na kraju mi auto radi mogu slobodno reći bolje nego na benzinu

Njegov prvi savet mi je bio da promenim tip ubrizgavanja(to je bio glavni problem) i umesto sekvent stavljam polusekvent i po prvi put prolazim autokalibraciju, množilac je tada bio pao na 0.6.
    Vraćam crvene umesto žutih dizni, razbušujem nozle na 1.6(bile su 1.7), prerađujem creva jer mi je senzor temperature i pritiska ležao baš na crevu za vodu.
    Bilo je tu puno saveta, ovo je u najkraćoj varijanti.

Sada mi auto prolazi autokalibraciju sa pritiskom od 0.97 i množilac je na 1. Može se reći da je auto sada "perfektno" uštelovan.

Ovim putem se sada javno zahvaljujem svima na korisnim savetima, a pogotovu članu zverko koji je nazaslužniji što mi sada auto prede. Iako sam mu se mejlom zahvalio imao sam želju da ga pohvalim i ovako pred svima mu se još jednom zahvalim....
    Tema može Lock

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Neka, nek ostane, imam osećaj da će trebati

https.autogas.rs

Član od
    06.04.2009
    Garaža
    Renault Clio 1
    Citirati Originalno postavljeno od Dora Pogledati poruku
    Neka, nek ostane, imam osećaj da će trebati
    Jezik pregri'zo

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Prodjem/menjam Citr C2 1.hdi 2005- potreban savet strucnjaka
    Od synestetic u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 21.11.2010, 16:44
  2. Savet i pomoc strucnjaka u vezi plina
    Od lakilucano u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 17.04.2008, 19:31
  3. Sam svoj majstor
    Od mx5 sale u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 17