Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: turbo dizel čipovanje

Član od
    05.08.2011

turbo dizel čipovanje

Vozim opel astru 1.7dti i čuo sam da sa čipom dobija malo manju potrošnju i da lepše povlači a motoru ne škodi - jesam li dobro čuo i kakva su iskustva ako znate ekoga ko je čipovao turbo dizela

Član od
    21.02.2008
    Garaža
    -
    Sa konkretnim modelom nemam iskustva, ali imam sa tdi i JTD motorima. Za potrošnju nije tačno, ostaje ista ili nemerljivo manja. Kod nekih motora se oseti manje, kod nekih opet više, ali u svakom slučaju se oseti velika razlika u odnosu na motor sa fabričkim mapama. Iz mog iskustva motoru neće da škodi. Uglavnim trpi kvačilo, menjač i turbina, ali uz normalnu vožnju ne preterano.

Posledanj 3 automobila koja vozim su "čipovana" i nijedan kvar na njima nisam imao koji bih mogao da povežem sa dizanjem snage.

Član od
    05.08.2011
    Nisam trkač niti me interesuje jurnjava, jednostavno volim da me zalepi u naslon kad stisnem gas, iako ja to retko taj osećaj kad preskočiš nekoga u 3sek je
    Znači konkretno ima li neko iskustva baš sa astrom 1.7dti

Član od
    28.03.2009
    Zavisi koliko ti je presao auto i u kakvom je stanju motor...takodje bitno je ko ti radi chip i kakve mape ubacuje...dti 1.7 moze da se chipuje na 90-95ks realnih...razigraniji je motor,bolje ide, bolje povlaci...potrosnja ista ili beznacajno manja...bitno je da ti mapu tuner prilagodi stanju tvog motora,odnosno da ga lepo optimizuje i ne bi trebalo da bude problema...

Član od
    06.12.2011

Odg: turbo dizel čipovanje

Ljudi naravno da cip ne skodi motoru. Vi mozete auto i bez cipa da unistite isto kao i sa cipom ako ste maloumni, zar ne?
    Samo je bitno da se ne izivljavate na automobilu kao idioti, tj. kad je hladan ne terati ga u visoke obrtaje i ako je upitanju tdi i slicni dizelasi sa turbinom da izbegavati sve preko 4-4.5k obrtaja, smanjuje se radni vek motora drasticno.

Inace cip primarno sluzi da kad npr. predjete preko lezaceg na nekom usponu lakse auto povuce, tj. da imate vise snage u nizim i srednjim obrtajima. Uglavnom sa turbodizelasima se dobija cipom oko 20-30% snage i oko 25% Nm sto zaista nije malo i bas se lepo oseti. Ja planiram da moj sadasnji auto 1.9 tdi koji ima 90ks cipnem. Gledao sam razne cipove i uglavnom moze da se dobije od 115ks-120ks i od 45-52 Nm, sve zavisi od mape. Inace koliko sam citao po stranim tdi forumima za moj motor jedino ako se cipne na 150ks i vise ks treba mu promeniti i kvacilo, mada neki kazu da i ne mora, al cisto da bi sve bilo sigurnije, mada mislim da je to previse pogotovo za malo starije automobile.

Član od
    30.12.2011

Da li se dobija sta cipovanjem atmosferskih motora?

Član od
    09.01.2012

Dobija se ali ne mnogo.

Slične teme

1. remap ili čipovanje atmosferskog benzinca
    Od apatin u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 28.01.2019, 14:00
  2. čipovanje turbo dizela
    Od ///Miha u forumu Pomoć oko korišćenja foruma
    Odgovora: 3