Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 86

Tema: KING OF EUROPE 2011.- round 1, Srbija, Kragujevac

Re: Nista od Kragujevca. .

Sta znaci "nije to resenje", za koga? Za onog ko bi da se uci ili da se takmici? Cekaj bre Kick, o cemu pricamo uopste, sad mi je potpuno nejasno - o pravljenju spektakla za publiku na kojem ce vozaci uciti da voze, ili o takmicenju? Ne prave se trke da bi se bilo ko ucio na njima pa da pitas "sta sa 10 ostalih koji bi da voze"? Oni ne rade nista, voze drift day i slicno dok ne nauce pa onda na takmicenje. Ne shvati me pogresno, ali uci se na drugim mestima, na takmicenju pokazujes sta si naucio, jer Na sta bi cela ta prica licila da svako kome se ikada kakav rwd oteo ****tom u krivini proglasi sebe drifterom, i dodje, eto, on bi da vozi. Pa, ne ide...

Boki nece voziti trke kod nas sve dok ih neko ozbiljniji ne organizuje, ali ne iz razloga sto on ili ja misimo da je bolji od bilo koga, vec zato sto te trke nisu dzaba, kostaju novac koji nije lako dati da se izadje na stazu publici za dusu u konkurenciji od 3 kobajagi driftera, jer to takodje nije takmicenje nego pokazna vezba.

Madjarska ima 2 klase, Pro i klasu ispod - ko nije dovoljno dobar za Pro i dok ne polozi ispit, vozi nizu klasu, sto mislim da je sasvim OK, samim tim daje i vise mogucnosti da se provoza. S druge strane, na Tokolu recimo imate toliko vremena da vezbate za tih 2 dana koliko sve traje da, ako nista drugo, makar se siti navozate. A postoje i treninzi van takmicarskih vikenda. Tako da Kick i drugi imaju mnogo vise prilike da na takvim eventima nauce nesto, jer pre ce voziti tamo u okviru neke svoje klase nego ovde. A ruku na srce, prvo naucis pa onda na takmicenje, umesto da odes na takmicenje da bi ucio...Nazalost nagledali smo se situacija gde se u twinu sretnu vozaci jako razlicitog nivoa znanja, to se obavezno zavrsava nekim incidentom.

Sto se tice tih godinu dve koliko cemo voziti, vec toliko vozimo vani, i nije ni blizu da nam dosadi. Sto se potencijalnih sponzora i firmi tice, finansiramo se sami uz veliku pomoc Mass Company u potrebnom materijalu i opremi, tako da sa te strane ne vidim problem jer jednostavno u malo smo drugacijoj situaciji sto se toga tice od ostalih.

Trke kod nas - na neku organizovanu jos bismo i dosli, iako od toga nemamo apsolutno nista, prvenstveno u smislu pobede, jer pobeda u konkurenciji 3 ozbiljna driftera nije neka pobeda, slozices se. A opet kazem, to KOSTA - na nacin kako Bojan vozi, koji i kakav auto, koje gume, N2O i slicno - JEDAN jedini krug kosta najmanje 1000din samo za troskove GUMA (250€ za par guma koje izdrze 25 krugova u najboljem slucaju). I treba da vozimo spektakla radi...Hocemo, ali ne na vasar varijantama i trkama samo gledaoca radi. Ima par eventa koje cemo odraditi jer mi i glavni sponzori imamo odredjene koristi od toga, i to je to.

I okanite se price o Driftu u Srbiji, to kod nas NE POSTOJI, niti ce u skorije vreme.
    The difference between men and boys is the price of their toys
    VRH

Miracle happen sometimes, especially when you don't expect them, so i can now finally and definitely announce that we will be back in Kragujevac for this round 1 on 7th and 8th May 2011
    Kingofeurope Serbia: Mogu samo da kazem da je dosta komentara bilo svuda, posebno na nekim forumima od strane nekih pojedinaca i grupa ( iz sveta drifta ), kojima je mozda drago da se drift kod nas ne odrzava, dal je Kragujevac ili neki drugi grad, Srbija se ni ovog puta nece obrukati, ni organizacijom ni takmicarima koji ce opravdati da ima razloga doci u Srbiju. Takodje za sve gledaoce i fanove drifta vest da ce ovo biti do sada najbolja trka sto se tice organizacije u Kragujevcu, sa najvecim brojem takmicara koji se ocekuju iz cele Evrope ( oko 50 ucesnika ). O svemu cete biti obavesteni ovde ili na nekim forumima koji podrzavaju ovaj sport. Takodje cela trka se snima i emitovace se na MOTORS TV u 38 zemalja sa preko 50 miliona gledalaca. Sigurno se necemo obrukati.Molim sve da razumeju i pomognu u marketingu i oglasavanju ove trke u skladu sa svojim mogicnostima. Jos jednom svima HVALA unapred !!!!
    Spremajte se
    BMW Fan Club Srbija
    VRH

Član od
    15.04.2007

A bila bi steta, da nije odrzan
    VRH

Član od
    24.01.2009
    Garaža
    Opel Astra G 1.6 16v

Re: Nista od Kragujevca, ali ipak...

e bas me zanima gde ce takmicenje biti "odrzano" kada su "italijani" ceo prostor izmenili...ulica koja je povezivala box i stazu sada je zatvorena...staza pretvorena u ogradjeni parking prostor...bas cu slikati neki dan i postaviti slike...
    VRH

Evo i satnice
    Friday

10.00 - 19.00 : Registration & Prequalification (Prequalification apply to all drivers who never raced at King of Europe)
    19.00 - 21.00 : City Parade (Strict rules will apply to city parade, any racer not respecting it will be disqualified for the race)

Saturday

09.00 : Race Briefing
    09.00 - 10.30 : Training Group A
    10.30 - 12.00 : Training Group B
    12.00 - 13.30 : Training Group A
    14.00 - 15.30 : Training Group B
    15.30 - 16.30 : Drift Taxi All Groups
    16.30 - 17.30 : Training Group A
    17.30 - 18.30 : Training Group B

Sunday

09.00 - 10.00 : Warm up Group A
    10.00 - 11.00 : Warm up Group B
    11.00 : Qualification Briefing
    11.00 - 13.30 : Qualifications
    14.00 - 15.00 : Top8 National Series Serbia
    15.00 - 18.00 : Top32 King of Europe
    18.00 : Trophy ceremony
    VRH

@Savic 340i

Što nema ništa od Srpskog drifta ? Možda ti možeš da organizuješ nešto na mišerluku ili kako se već zove ( kod vas u NS-u ima dosta driftera i onih koj bi posetili )

@206

Što na NACIONALNOM DRIFTU SRBIJA Boki mora da vozi taj auto gde krug košta 1000 dinara + neke gume + nitro,... kad lepo može da uzme BMV 530 E28 i da se takmiči sa ostalima. U publici sam čuo da onaj sa fordom taunusom ima dobar auto a da neume da ga vozi epa onda ako boki ume da ga bovi njemu će biti dovoljan taj E28. Onda što se tiče tih namešteljki... I pre je bilo NAMEŠTENO ali to nema veze jer je u ovoj državi sve namešteno a mi smo navikli na to, a BOKI je rekao da on vozi za publiku ( neko je napisao o tome na fanđo forumu ili gde već nije ni bitno jer sam ja navijao za bokija jeR ovi drugi nisu hteli da prejebuju kola ), inače je navodno neki lik sa E36 automatikom je bio bolji ali se nije izmotavao na stazi da pali gume ovo ono i onda je Fanđo forsirao bokija jer da nije bilo njega on ne bi mogo da organizuje "ŠOUE" ali to nema veze jer boki je naš brat. Trebalo bi ovde da neko organituje drift jer našli bi se neki koj bi drifotovali sa LADE,FIAT 128 PZ, i tako nekim leševima ali to je ono šta je interesantno gledati,jeR jer meni nije interesantno da gledam ono kako se driftuje u americi ili japanu kad ne vidđam te automobile na ulicama nego mi je interesantno da gledam ono kao što je u hrvatskoj,poljskoj,rumuniji a oni koj prave kola "po brifu" nek idu u japan ili D1 pa nek driftuju na "tajm atak",kvalifikacije,Pera,Đura...
    Nego šta je bilo na kraju jeR će da se održi u Kragujevcu drift ili ne? Šta je bilo sa tom slikom Šomi ?
    VRH

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1

ne moze da vozi kad ne postoji e28 530.
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?
    VRH

Pa ubacice motor ,a cisto za info ja sam prosle godine u Madjarskoj zovio nove Hitrise i predjem 5 krugova i kraj ,to ti je 80eura na 5 i Krug mi dodje na 16 eura bez goriva,i sjebah 14 komada ,Tako da su ti slikovi isplativiji ,a Kragujevac ce ipak biti pa kako god ...

Bokiju sve najbolje i sve su sanse da ce biti prvi strani Sampion Madjarske u Driftu
    VRH

Član od
    24.01.2009
    Garaža
    Opel Astra G 1.6 16v

evo o cemu sam pricao...ako i bude odrzan KoE u Kragujevcu to sigurno nece biti na staroj "stazi"

p.s. na slici se ne vidi [slikano telefonom sa poprilicne udaljenosti] ali parking prostor je uredno [kompletno] ogradjen

VRH

10. Re: Nista od Kragujevca, ali ipak...

Bokiju sve najbolje i sve su sanse da ce biti prvi strani Sampion Madjarske u Driftu

HVALA ZOKIIIIII !!!!!!!!!
    VRH

Boki samo pun gas Srecno...

Vest od danas

Крагујевац ће, четврту годину за редом, у оквиру обележавања Ђурђевдана - Дана града бити домаћин најпознатије међународне дрифт манифестације у Европи - King of Europe. Уговор су тим поводом данас потписали градоначелник Крагујевца, Верољуб Стевановић и директор Кинг оф Еуропе, Мајк Прокирер. Подршку дрифту, поред града Крагујевца, и ове године даће компанија “Фиат аутомобили Србија“.

Ове године очекујемо највећи број возача јер се за добру локацију и квалитетну организацију читаве манифестације већ чуло, па очекујемо око 50 возача из 12 земаља. Трку ће преносити Motors TV, телевизија која се гледа у 38 земаља, а када је сама трка у питању новост је тимско такмичење поред поједначног. Град Крагујевац нас увек лепо дочека, једино што још, поред добре трке у кругу фабрике “Фиат аутомобили Србија“, очекујемо сунчано време и велики број посетилаца.

Уз обострану међусобну захвалност на разумевању и партнерству градоначелник Крагујевца, Верољуб Стевановић и директор King of Europe, Мајк Прокирер позвали су Крагујевчане да 7. и 8. маја посете ову међународну манифестацију.
    BMW Fan Club Srbija
    VRH

12. Re: Nista od Kragujevca, ali ipak...

hvala kick !!!!!!!
    VRH

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. 2010 King of Europe drift Rd. 1 - Kragujevac
    Od cvrle u forumu Drag & Drift racing
    Odgovora: 156
    Posl. poruka: 10.06.2010, 13:58
  2. King of Europe - Kragujevac '09 Utisci
    Od pivarac u forumu Drag & Drift racing
    Odgovora: 101
    Posl. poruka: 19.05.2009, 22:28