Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 86

Tema: KING OF EUROPE 2011.- round 1, Srbija, Kragujevac

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1

Re: Nista od Kragujevca. .

nije ga ni spremao za to, ne pratis fabulu radnje.
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?
    VRH

Jbt, omladinac, pa ti kao sa neba da si pao.

Postoje takmicenja i pored KoE, iz te namestaljke smo izasli i vozimo nesto drugo. Prelistaj malo druge teme u drift sekciji.
    The difference between men and boys is the price of their toys
    VRH

A gde mi misevi sto nemamo za preko granice da vozimo sad
    BMW Fan Club Srbija
    VRH

A tebi je bas bio problem da se vozis i bez Kragujevca Mislim, da se vozikas ne treba ti organizovana trka, a da se takmicis - bez uvrede, ali nije ti ni islo preterano dobro pa ne vidim poentu zaljenja za takmicenjem koje je bilo vise predstava za publiku

Ne razumem, sta je to toliko DRASTICNO skupo ili toliko skuplje, da se ne moze skoknuti preko granice?
    The difference between men and boys is the price of their toys
    VRH

Ma ne vredjam se ja uopste ne moze da mi ide kad se auto ne ponasa nikako, ali jbg nema gde da probam auto pa mi je jedino mesto bio kg. Skoknuce se preko granice ali ove godine tesko...
    BMW Fan Club Srbija
    VRH

Član od
    21.12.2005
    Garaža
    Astra bertone turbo

Meni je drastricno skuplje posto sam iz Kragujevca!
    Imam predlog, mogu li sa vama? Rado cu spavati u onom vasem UFO vozilu, ili bolje receno UDO (Unidentified Drifting Object)
    MESTO ZA VASU REKLAMU!

Za samo 1000 din mesecno! :-)
    VRH

Član od
    11.06.2006

Ne tako davno, tek pre par godina smo zbog drifta isli u Madjarsku i sa 300evra para , skupljenim i dobijenim na poklon polovnim gumama , spavalo se u tovarnom delu vana nekad cak i u samom trkackom sedistu ili ti kadici. Tako da ako se nesto voli i toliki trud do sad oko pravljenja auta ne vidim zasto se ne iscima jos malo, pojuri koji sponzor ili vise njih za po neku "sitnu" lovu, koju gumu i mislim da se moze. Na onoliko koliko ti treba za Kragujevac dodaj jos 1000km goriva,vinjetu,putarine i sve ispadne za 200evra skuplje. To sto se tice Madjarske, a recimo tebi Kick je mnogo blize Bugarska ili Grcka, troskovi jos manji, pa eto moze se tamo na neku trku.
    Boj ne bije svetlo oruzje vec boj bije srce u junaka

VRH

Član od
    11.06.2006

I da dodam posto ce prva runda tog koe umesto Kragujevca verovatno biti u Rumuniji, otprilike toliko ce se povecati troskovi kao i da vozite Madjarsku, Novosadjanima i Somborcima je sve jedno, otprilike tu su negde troskovi, pa nek svako odluci sta mu je ciniti.

VRH

Razumem ja sve sto mi kazes i nije mi problem da podjem da sam resio prenos, carinjenje motora, registraciju i sta mi jos treba da bi krenuo a to mi izlazi 500e. E to je jedini problem sto sad ne mogu da krenem, a 200e vise nego kg cu lako da zavrsim. Nije isto da prikupim 500e i 1000e. Ali resice se i to
    BMW Fan Club Srbija
    VRH

Citirati Originalno postavljeno od 206
    A tebi je bas bio problem da se vozis i bez Kragujevca Mislim, da se vozikas ne treba ti organizovana trka, a da se takmicis - bez uvrede, ali nije ti ni islo preterano dobro pa ne vidim poentu zaljenja za takmicenjem koje je bilo vise predstava za publiku

Ne razumem, sta je to toliko DRASTICNO skupo ili toliko skuplje, da se ne moze skoknuti preko granice?
    Ja prvi ne gotivim KOE i isao sam u Madjarsku i tamo su me iskasapili sa bodovanjem ,i svake godine su srpske vozace osim Bojana koji je klasa za sebe samo poredali po bodovima iza crte i gotovo .

No ima i druga stvar ,i Bojan je nekad bio pocetnik i vozio je davno pre nego sto je dosao u 011team ,zato KICK i zali za tim jer ako nebude vozio nikad nece ni nauciti ,a apsurdno je da ide u Madjarsku ili negde drugde ako nezna jos uvek da vozi .

Moze se skoknuti preko granice uvek ,ali ako nebude Domaceg Sampionata o kojem niko nemisli nece biti ni Drifta ,
    a i vama ce dosaditi da idete preko vozicete godinu ,dve i kraj ,jer Firme i potencijalne sponzore odavde bas mnogo i ne zanima da se raklamiraju u Madjarskoj i da ulazu u nesto sto cak nema ni nacionalni Sampionat .

Ovo pisem samo zato sto neidemo u dobrom pravcu ,Rumuni su krenuli pre dve godine i imaju Sampionat ,Hrvati se cimaju i naprave 3/4 trke godisnje a mi Truba .

Evo naprimer da i napravimo neku trku opet vi nevozite jer Bojan nema konkurenciju u Srbiji .
    Pa dobro nema konkurenciju bice prvi i opet dobro ,za mene pobediti i na treningu i na livadi i bilo u kojoj konkurenciji je opet pobeda i nesto znaci .

Nije ni bitno to sve KOE je otisao i nece se vracati pitanje je sta dalje za opstanak DRIFTA u Srbiji
    VRH

Član od
    11.06.2006

Boki je oduvek bio u 011 racing timu pa i na tom pocetku

Drift u Srbiji je postojao sve dok su Fandje to koliko toliko organizovale. Da ne ulazim u to koliko su dobro radili ili lose, ali niko se nece prihvatiti organizacije ukoliko nema neke koristi od nje i iskljucivo mislim u novcu. Drugo kakav god sampionat napravili pada knjiga na 3 slova, ili 5, jer finansijska situacija u ovoj zemlji je takva da je vrlo tesko naci nove driftere a isto tako i naci sponzore koji ce da finansiraju nacionalni sampionat sa 5 vozaca i 100 ljudi u publici. Zato se niko ne prihvata ovde organizacije jer nemoze da profitira. Znam sad ce se reci pa i netreba da se profitira godinu dve dok ne zazivi, slazem se, ali ko ce da snosi te troskove do tad ? Upravo potencijalni koji zele da im se to nekako vrati a to nece sa 5 takmicara i 100 ljudi u publici.

Do prve godine kad je organizovan KOE je koliko toliko funkcionisalo, imao si neke trke, vasare i nesto sto je licilo na nacionalni sampionat. Licno mislim da i oni koji su preuzeli drift ovde su trebali da misle o tome i da pored tog famoznog KOE su trebali da od profita nesto i uloze u drift, ali posto se sve svodi na licni interes naravno da ih je bilo briga te nakon Kragujevca je uglavnom bio potop do sledece godine, pa je sad sve ovo gde i jeste.

To sto je KOE otisao je bilo pitanje dana, em je staza ,em me cudi da vlasti nisu ranije provalili neke stvari, a dalje od Kragujevca sa takvom politikom bi tesko prosli bilo gde, a preko prolaze dok mogu i tamo menjaju ekipe organizatora,no to nije tema...

Postoje indicije da dodju DRUGI, mnogo ozbiljniji ovde, tu su vec na pragu skoro ali ne ove godine vec neke sledece ( ove mozda uspemo da ih dovucemo u Madjarsku ), stim sto oni prave ozbiljnu selekciju i ne moze svako da vozi, a do tad treba nesto da se uradi, samo je pitanje ko ce se prihvatiti organizacije i iz cijeg dzepa.

VRH

Lepo si sve ovo napisao i kad prodje ta ozbiljna selekcija sta onda? Voze 2-3 vozaca i to je to a ostalih 10 koji bi da voze mogu samo da gledaju. Nije to resenje... Prosle godine sam bio na drift u bugarskoj, obican drift day, pojavilo se 20ak spremnih automobila i svi voze tu i tamo ok.
    BMW Fan Club Srbija
    VRH

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. 2010 King of Europe drift Rd. 1 - Kragujevac
    Od cvrle u forumu Drag & Drift racing
    Odgovora: 156
    Posl. poruka: 10.06.2010, 13:58
  2. King of Europe - Kragujevac '09 Utisci
    Od pivarac u forumu Drag & Drift racing
    Odgovora: 101
    Posl. poruka: 19.05.2009, 22:28