Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 41

Tema: Pravilno prestrojavanje, skretanje ili sta vec...

Re: Pravilno prestrojavanje, skretanje ili sta vec...

Citirati Originalno postavljeno od Paja Chutura
    Ovo za Skender Begovu mi je bilo jasno.Da nastavimo u istom ritmu;Imam dve nedoumice,ali 'ajde ovu prvu ;posto je vec pominjan pancevacki i bogoslovija.Dakle,recimo konkretno ides iz Ulice Dragoslava Srejovica,ka kruznom toku uzbrdo:
    Imaju dve trake,ja se krecem krajnom desnom ,a kombi levom.Izlazimo na kruzni tok uporedo,i obojica pokusavamo da skrenemo desno u severni bulevar,ali naravno obojica istovremeno Naravno krece pickaranje.On tvrdi da je moja desna traka za skretanje u Ruzveltovu(odnosno Mije Kovacevica),a ja tvrdim da nije odredjeno ko ce gde da ide. On tvrdi da imaju strelice na kolovozu,ja tvrdim da ih nema(iako u tom trenutku nisam bas siguran,posle sam prosao i video da sam u pravu).I tako ,umalo se nismo pobili.Toliko me je iznervirao svojim bahatim stavom da sam se jedva suzdrzao da ga ne razbijem.A pitanje za vas,ko je tu u pravu? Iako smemo obojica pravo,ko tu koga treba da propusti?Mislim ja znam da sam ja,ali trazim licnu satisfakciju
    ako nije bilo nikakvih obelezja mislim da je on morao tebe da propusti ("pravilo desne strane" - meni lakse da upamtim kao pravilo "cuvaj suvozaca") osim ako se ne primenjuje ono novo naizmenicno ulazenje ali to mi je tek skroz konfuzno (ako dodje do cukanja aj sad se objasni kod sudije ko je bio na redu da udje).
    btw ja tu idem levom trakom samo kad NE nameravam da skrenem u Ruzveltovu.

DOPUNA: sad vidim da sam te pogresno razumeo ali opet mislim da si ti u pravu i da si imao prvenstvo pri ulasku u Severni Bulevar u odnosu na njega. Mada mi kaze kolega da se kod cukanja na kruznom toku krivica utvrdjuje na osnovu toga koji deo vozila je udario u koji deo vozila

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D

Da bi kombi izašao iz kružnog toka mora da da desni migavac, prestroji se u desnu traku toka, i onda izvrši skretanje. Dokle god je unutar toka, nema skretanja.
    Toyota Avensis 2.0 D-4D (2007)

Prvo i osnovno pravilo u saobracaju koje vazi za raskrsnice je "raskrsnica se napusta uvek najkracim mogucim putem" sto vazi i za kruzni tok saobracaja sa vise saobracajnih traka. Znaci pre samog izlaska iz kruznog toka obavezno prestrojavanje u krajnju desnu traku, osim ako je vertikalnom i horizontalnom signalizacijom drugacije odredjeno, kao naprimer na autokomandi ili slaviji.
    Dva kilometra u rikverc vezanih ociju

4. Re: Pravilno prestrojavanje, skretanje ili sta vec...

Citirati Originalno postavljeno od Dundjer
    Prvo i osnovno pravilo u saobracaju koje vazi za raskrsnice je "raskrsnica se napusta uvek najkracim mogucim putem" sto vazi i za kruzni tok saobracaja sa vise saobracajnih traka. Znaci pre samog izlaska iz kruznog toka obavezno prestrojavanje u krajnju desnu traku, osim ako je vertikalnom i horizontalnom signalizacijom drugacije odredjeno, kao naprimer na autokomandi ili slaviji.
    Ovo boldovano je zanimljivo za drugi primer.Ulica je Mis Irbijeve(bivsa Zage Malivuk),kod Vera:

Skrece se levo u ulicu Vojislava Ilica koja ima dve trake u jednom smeru.Vertikalna i horizontalna signalizacija ne postoji.Tu je uvek guzva za skretanje levo(stvarno bi mogli da produze malo zeleni interval na semaforu).I posto postoje dve trake ,ja ponekada koristim i krajnju desnu za skretanje ulevo.Problem nastaje kada vozila iz pravca Rimske skrecu levo u Vojislava Ilica u kontra smeru,pa ne mozes sa njima da se mimoidjes i naravno oni koji idu pravo iza mene malo nervozno sviruckaju.Napominjem jos jednom da nema signalizacije ni na jedan nacin, a ranije je bilo(bio je i znak i strelice na kolovozu).Leva je bilo iskljucivo za levo,a desna za pravo i desno,a sada niceg nema.Kao da je neko ostavio mogucnost da se iz desne trake skrece levo.Nadam se da ste me razumeli sta pitam,i ovi koji su iz Beograda znaju sigurno koja je raskrsnica u pitanju,pa mi odgovorite ako vas ne mrzi ,da li moze iz desne trake skretanje levo?

Član od
    19.10.2007

Znam raskrsnicu, al se ne secam da li ima sta od znakova i da li je put obelezen strelicama... U svakom slucaju, uvek sam smatrao da je samo leva za levo, a ova desna za pravo i desno... Pa i ako nema nikakav znak ( a malo mi je cudno da nema ), nekako mi je logicno da se samo leva traka koristi za levo, bas zbog ovih sto dolaze iz Rimske...

Član od
    09.03.2010
    Unosi bloga
    1

Ako nema obelezene strelice,za levo koristis iskljucivo levu traku.Nemas sta da trazis u desnoj,osim ako ne ides pravo ili desno.

....tu nije uradjena signalizacija na putu kao kod iskljucenja pancevacki despota stefana...na skretanju pancevacki despota stefana ima nacrtano razdvajanje kada se moze iz desne trake skrenuti levo....znaci morao bi biti u krajnjoj desnoj metar dva pri skretanju pa tek dobijas prolaz za levo....inace dosta ljudi ja cekam na tu foru da iz desne ulete levo kada sam raspolozen za neku svadju
    ...leva traka nije za sporu voznju...

Imam i ja jedno pitanje post cesto imama "nesuglasice" sa taxistima na tom mestu:

U pitanju je situacija kada idem sa Terazija preko Kolarceve i na Trgu skrecem desno u Francusku.
    U Kolarcevoj uvek drzim levu traku jer se desna zaglavi zbog pesaka. Sada, sa Trga obe trake skrecu desno u Francusku i obe trako idu pravo u Vasinu. Ima i iscrtane isprekidane crte za obe trake da skrecu u Francusku.
    Redovno se desava da taxista ide desnom trakom, skroz ode do Autobuske stanice na Trgu Zorana Djindjica i onda hoce da produzi pravo u Vasinu preko obe trake koje skrecu u Francusku. Problem je sto to rade tako samouvereno i bezobzirno da je vise puta bilo blizu da se cuknemo. Znam da on ima pravo da ide pravo iz desne trake, ali imam i ja pravo da idem desno iz leve trake.
    Da dodje do "kontakta" ko bi bio kriv?

http://mape.b92.net//Map.aspx?X=7457767 ... ize=Medium
    Ne znam da pisem kako treba pa ne bih da se potpisujem

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D

Po meni taj taxista mora prvo da objasni odakle dolazi. Ne može npr. da krene sa bus stanice direktno preko desne trake pravo u Vasinu.

Član od
    15.08.2007

Citirati Originalno postavljeno od Paja Chutura

Skrece se levo u ulicu Vojislava Ilica koja ima dve trake u jednom smeru.Vertikalna i horizontalna signalizacija ne postoji.Tu je uvek guzva za skretanje levo(stvarno bi mogli da produze malo zeleni interval na semaforu).I posto postoje dve trake ,ja ponekada koristim i krajnju desnu za skretanje ulevo.Problem nastaje kada vozila iz pravca Rimske skrecu levo u Vojislava Ilica u kontra smeru,pa ne mozes sa njima da se mimoidjes i naravno oni koji idu pravo iza mene malo nervozno sviruckaju.Napominjem jos jednom da nema signalizacije ni na jedan nacin, a ranije je bilo(bio je i znak i strelice na kolovozu).Leva je bilo iskljucivo za levo,a desna za pravo i desno,a sada niceg nema.Kao da je neko ostavio mogucnost da se iz desne trake skrece levo.Nadam se da ste me razumeli sta pitam,i ovi koji su iz Beograda znaju sigurno koja je raskrsnica u pitanju,pa mi odgovorite ako vas ne mrzi ,da li moze iz desne trake skretanje levo?

U Vojislava Ilica gde skreces nemas dve trake sem ako nisi autobus ili TAXI

11. Re: Pravilno prestrojavanje, skretanje ili sta vec...

Nije tacno.Sta mislis zasto sluzi onaj znak 7-9h i 14-18h??

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D

Kakve veze imaju te dve trake sa ulaskom u V. Ilića iz pravca Vera?

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Pravilno pranje Vašeg ljubimca
    Od slobodank u forumu Pranje automobila, dubinsko pranje enterijera
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 10.05.2019, 22:59
  2. SAVET - Pravilno startovanje dizel motora
    Od dachakg u forumu Dizel motori
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 13.12.2008, 00:51
  3. kako pravilno