Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 29

Tema: Restauracija-za svoju dusu!

Član od
    09.03.2010
    Unosi bloga
    1

Restauracija-za svoju dusu!

Mesecima se lomim da se prihvatim izazova i zapocnem sredjivanje nekog old timera.Pitanje je samo za sta se odluciti? Sveo sam izbor na par modela:
    1.Ford Taunus coupe
    2.Opel Ascona B coupe
    3Ford Capri
    4Opel Manta
    Bitno mi je i to da auto ima 2 vrata i zadnju vucu jer je to pravi filing za voznju.Nekada sam vozio Taunusa i Asconu B i ostalo mi je brdo delova koje bih mogao da iskoristim.Takodje sa mehanikom kod tih modela stojim odlicno jer sam ih sam odrzavao pa cak i radio generalke.Nekada sam se bavio auto-lakiranjem a brat mi je auto limar tako da bih u tim radovima imao podrsku
    Zanimaju me vasa iskustva,misljenje,sugestije i kritike.Koliko se isplati taj sport i na sta obratiti paznju prilikom nabavke vozila koje bih sredio.Pretpostavljam da je naj bitnije da auto bude u fabrickom-izvornom stanju i da nije vec bio lupan,varen i nesto budzen.Hajde ljudi,treba mi moralna podrska

Re: Restauracija-za svoju dusu!

Ja bih radio Forda jer znam da delovi postoje i to kvalitetni a uz to chak i konverzija na injection. Capri je po mom mishljenju dobra stvar . V4 motor malo trosi a ima dobar obrtni moment ... a i moj ford stari nikad se ne kvari , samo to koshta mnogo "vremena" ...

Član od
    09.03.2010
    Unosi bloga
    1

Imao sam Taunusa kog sam havarisao a ostao mi je motor 2.0 v6 koji je presao oko 130hkm tako da bih njega mogao da upakujem u nekog Taunusa ili Capria,posto su mehaniski identicni.

Član od
    09.03.2010
    Unosi bloga
    1

Član od
    19.10.2007

Ako gledas opel mantu, gledaj da to bude prva verzija, odnosno manta A... Mnooooogo dobro moze da ispadne kad se restauira, a ima i onaj muscle car look... Moze jos i neki stari capri, al mislim da je manta isplatljivija...

U svakom slucaju, moj izbor bi bio Manta A... A ovo je neki pravac sredjivanja, sem ako neces da je vratis u skroz fabricko stanje... http://robson.m3rlin.org/cars/wp-conten ... 1-copy.jpg

Član od
    03.12.2006

Meni se manta najvise dopada od pomenith prevoza.
    Sa C20XE motorom... brrr
    work in progress

Član od
    23.12.2005

Moj glas ide za Caprija
    Prvo, zbog toga sto ga imam ( Mk1 1970 god ) a drugo jer je ( kao i svi Fordovi ) veoma kompatibilan sa ostalim modelima po pitanju delova. Osim toga, delovi za Caprija su nesto jeftiniji nego za ostale modele te klase a podrska ( ebay, specijalizovani sajtovi ) je odlicna.

Cak i da kreces u neki restomod fazon, oldtimer look a moderne perofrmanse, Capri je jeftinija a bolja opcija jer moze da proguta trapove, motor i menjac iz Sierre su male prepravke pa cak i moderne Zetec motore i sl...

Član od
    09.03.2010
    Unosi bloga
    1

Moze li u Capri-Taunus motor od 2.8l iz scorpia ili siere xr4? Jedan decko iz Cente je u Cortinu 1.3 ubacio neki motor od 3.2l (americki ili australijski) na original menjac i diff.Auto izgleda bas muscle i kaze da iz mesta do 130 moze da pojede BMW M3 ali nece da ide preko 140km/h,valjda zbog prenosa.

Član od
    23.12.2005

Moze, 2.8 V6 je cest motor za ubacivanje i to se vrlo cesto radi, samo malo proguglaj. Mislim, u Capri moze sta hoces, bez problema stavljaju V8 motore a ceste konverzije su ili moderniji V6 ( 2.8 ili 2.9 ) ili Cosworth YB turbo.

Medjutim, samo ubacivanje motora nije nikakav problem, a menjac, kardan, differencijal i zadnje vesanje su veci izazovi i tu mora da se obrati posebna paznja.

Inace, kod Caprija ( pogotovo kod Mk1 ) ti ne treba neka velika snaga da bi imao brz auto jer je sam Capri prilicno lak ( oko 900kg ). Ovaj lik je ubacio 2.0 sa 150 ks ( Sierra valjda ) i dobio ove performanse :

Dakle, prilicno mild konverzija, bez nekih velikih prepravki i ojacavanja a mnogo paljenja guma za te pare...

Član od
    01.03.2006
    Garaža
    Ford Taunus TC1

Izgleda da je Capriju/Taunusu dovoljno sasvim 150 KS.

Član od
    03.12.2006

Cisto digresija.

Za voznju i paljenje guma u mestu 150ks/900kg ce posluziti.
    Ipak ja se ne bih slozio da je to dovoljno tek sa 200-250ks po toni
    U Fordovom recniku znaci 2.0 Turbo iz Coswortha ili neki V6 od 3+ litara zapremine.
    Slicno je za Mantu, C20XE, C20LET ili X30XE
    work in progress

Au, ovde se doslo od dovodjenja u fabricko stanje do extremnog tjuninga ... Naravno, ipak je ovo Cannonball - Where Real Tuners Live

Mozda i ovako nesto - ovo je valjda Kaddet C (slab sam sa oznakama) i V6 iz Omege

Video ovaj auto, moze se reci da je ok uradjen, jedino sto su usrali sa bojom
    Mesto za vasu reklamu, za samo 100 eura mesecno!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. TOYOTA COROLLA EE90 1.3XL - Restauracija
    Od m.trivic u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 03.08.2010, 21:17
  2. Zasto ne vozim svoju alfu
    Od Viper u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 34
    Posl. poruka: 02.02.2008, 19:55
  3. Prohujalo s vihorom - restauracija AR Sprint!
    Od vladaromeo u forumu Automobili članova
    Odgovora: 41
    Posl. poruka: 19.12.2007, 23:07
  4. Restauracija DS-a, Gorcha
    Od Gorcha u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 16.07.2006, 04:26
  5. Glava-da radim svoju, ili stavljam ovu drugu...
    Od Danilo u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 15.05.2005, 21:17

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •