Strana 50 od 50 PrvaPrva ... 40454647484950
Rezultati 589 do 594 od 594

Tema: Menjate li Menjačko ulje?

Član od
    06.02.2018
    Garaža
    Opel Meriva
    Cudi me samo da je onako mali nivo ulja bio u menjacu. Doduse ne znam da li je ikada to i proveravano kod prethodnog vlasnika. Takodje ono sto sam mogao da nadjem na netu po specifikaciji trebalo bi da staje 1,6l, a mi smo uspeli da dosipamo samo 1,2l. Sacekacu neki period pa cu opet ici da proverim.

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    Po svemu navedenom, izgleda da je u menjaču ostalo cca. 0,4 lit. ulja, tako da je bilo bar 0,8 (tj. polovina). I to je loše, ali svakako bolje nego "bez ulja" (sa 1/4). Neko kraće vreme sa 1/2 nivoa se može voziti ali svakako svaki manjak (pa progresivno) skraćuje vek menjaču, i naravno (srećnim okolnostima na kraći period bez toga) dovodi do kvarova.
    Expendable also known as the Stalker, further known as http://www.motornaulja.blogspot.com "Malo znanja - opasna je stvar" ili bolje ništa ne znati nego malo znati, šteta koju ćete tako napraviti je ograničena (u profesiji).

Član od
    01.08.2017
    Garaža
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Čudi me da sa tolikim nedostatkom ulje menjač već nije počeo da zuji. Tu su najugroženiji ležajevi na gornjem snopu.

99 % da ima još neki otvor, šraf sa gornje strane preko koga se može doliti ulje, tu bi dolio bar 200-300 ml preko mere i sipao MoS2 aditiv Liqui Moly 1040.

Da javim iskustva sa zamenom ulja u menjaču

Ovde sam pitao, čitao, a čitao i na drugim mestima i kao najbolju opciju izabrao tutela matryx ulje za opelov M32 menjač. Ispunjava sve što bi trebalo, barem prema dokumentaciji a obzirom da je gosn Steva na svom blogu pisao prilično pohvalno za ovo ulje, prelomio sam i danas sipao.

Prvi utisak je da menjač radi bar 30% "mekše" tj mnogo lepo ulazi u brzine. Iskreno, sada i nije hladno, videćemo kako će da bude ujutru, obzirom da je bilo malo zapinjanja, ali prebacivanje iz stepena u stepen, za sada ide primetno lakše.

Druga stvar, zujanje menjača, odnosno, huk lagera je smanjen do te mere, da se sada skoro i nečuju lageri. Bitno je napomenuti da se ni pre zamene nisu čuli glasno, tačnije, moglo je da se čuje ako se baš obrati pažnja na to i u određenim uslovima, npr, najizraženije je bilo kada je motor opterećen, u 4. stepenu prenosa, na usponu pri brzini od recimo konstatntih 50 km/h.

U svakom slučaju, mislim da je ovo bila zamena ulja u pravom trenutku, možda je to moglo i malo ranije, ali, bolje i sad nego nikada (10 godina - 300 000 km).

Hvala svima, pre svega Dr Stevi, zaista znače njegovi saveti!

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D
    @DS9

Gde je rađena pooravka menjača? Specijalizovani servis ili neki za Citroen opšteg tipa?
    Toyota Avensis 2.0 D-4D (2007)

Huh, nisam bio video ovo pitanje, pa da odgovorim posle više meseci.

Misliš na ovo Heinz,
    https://cbc.rs/threads/18827-Menjate...957#post645957

Definitivno nije rađeno u specijalizovanom servisu, doduše nije rađeno u ikakvom Servisu , nego u umetničkoj (od glagola umetati) majstorskoj radionici opšteg tipa (mehanika, limarski i građevinski radovi, vodovoд, kanalizacija, grejanje, fizika[lija], metafizika, i alhemija po potrebi (u ovo poslednje ne računam destilacione katalizatore psihičkih reakcija, mada ima i toga).

Mislim, sasvim realan, životnim potrebama izazavan nehotični omaž poznatoj seriji ili npr. dokumentarcu sa donjeg linka.

Suština priče je mehaničar (tj. prijatelj) sa viđedecenijskim iskustvom, posedovanje adekvatnog alata i poštovanje tehničkog/servisnog uputstva. Spoljašnja manifestacija toga uglavnom bitno odudara od npr. lepe tarabe koja ume da bude registrovana i kao SERVIS.

Nego, sa obzirom da je ove godine mojoj C3ojci pukla opruga, što je inače opisana mana kod prve i druge generacije te serije (i što je najčudnije - svi opisani slučajevi su se desili u stacionarnom stanju, a ne dok se vozllo kretalo), na njoj se malo više radilo pa su promenjeni i amortizeri, stabilizatori i gumice balans štangle.

Tom prilikom je ponovo promennjeno transmisiono ulje koje i nije bilo potrebe da se menja, ali sam tada ponovo ulio tanje totalovo preporučeno ulje - čisto da se eventualno konstatuje razlika u potrošnji goriva, Kako stoje stvari, bar prema računaru vozila koji beleži prosečnu brzinu, biće da je za koju decimalu ipak niža potrošnja goriva ( u odnosu na deblji MotylGear iz iste gradacije, 75W-80). Kako je proški tek par hiljada km, kasnije će se više znati.
    Izmenio/la DS9; 21.06.2018 u 22:01.

Strana 50 od 50 PrvaPrva ... 40454647484950

Slične teme

1. menjacko ulje za fiat punta
    Od zoranbg u forumu Motorna ulja
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 09.08.2016, 08:47
  2. Ulje za BMW 525 tds
    Od Potkonjak u forumu Dizel motori
    Odgovora: 24
    Posl. poruka: 30.08.2009, 00:23
  3. Na koliko km menjate filter za gorivo?
    Od MarkoJTD u forumu Italija
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 02.11.2008, 08:27
  4. BMW ulje za motor
    Od SrdjanV u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 30.03.2008, 22:00
  5. Ulje?
    Od Chadjo u forumu Problemi-rešenja
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 02.10.2007, 10:01

Oznake za ovu temu