Strana 3 od 16 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 191

Tema: Pitanja i problemi oko alarma

Član od
    13.02.2005
    Ti ocigledno REC JDNU nisi procitao\razumeo iz onoga sto sma napisao.
    Ili pa mozda ja nerazumljivo pisem.
    Aj da probam ponovo...

Na kljucu (kao privezak) se nalazi dugme za automatsko otkuljucavanje\zakljucavanje, za otvaranje gepeka i Remote Start (dugme koje sluzi za startovanje auta).
    Da bi upalio\startova auto, prvo moras da pretisnes dugme za ZAKLJUCAVANJE auta i onda da pritisnes (i drzis 1-2secunde) Remote Start, i auto se pali.Ako zelis u medjuvremenu da ga ugasi, samo ponovo kliknes na isto dugme.I te spravice funkcionisu sa daljine od 200Ff (neznam koliko je to metara - ali sasvim solidna daljina).Znaci..sa te daljine mozes da upalis auto BEZ DA KLJUIC BUDE u autu.To nisam ni napomenuo - neznam odakle ti to.

E sad..pitanje je uvek..."da li neko moze da mi udje u auto i odveze ga (ako sam ga ja na primer upalio iz kuce)".NE MOZE..jer kljuc MORA da bude u bravi (ne bravi na vratima, nego u bravi u autu) da bi auto mogo da se POKRENE\da se vozi.

Kapis?

Član od
    29.09.2004
    Ok, sorry

Prevideo sam razliku startujes motor/pokrenes auto
    .:Cuore Sportivo:.
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 103HP 96`

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    svaki alarm koji ima treci radni kanal (poput Excalibura koji je naveden) moze da aktivira neki dodatni uredjaj po zelji- npr radio ili da pali motor ili svetlo u kabini sta god.

ali, za paljenje motora menjac mora da bude automatik dok sa manuelnim nije predvidjena ta funkcija (cak je i zabranjena, pise u uputstvu).

umesto tog prilicno primitivnog i rastrosnog mehanizma postoji i stacionarno grejanje (Standheizung) koje radi samostalno i kao grejac moze da zagreje kabinu i/ili motor, snage je oko 4-6kW i trosi oko 500grama goriva za sat rada (benzin ili dizel) i oko 50Wh struje+ potrosnju fabrickog ventilatora kabine.

kod nas cesto zovu "webasto" iako je to samo ime jednog od proizvodjaca Webasto, tu je i Eberspaecher i drugi.

cena, pre par godina je bez ugradnje bila oko 1.500 eura + carina+PDV.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1
    Skyline GT-R

Na koji fazon mislis da mozes da upalis auto sa imobilizerom, (ocitavanje kljucha) na remote?

Ajd da mi to neko objasni pa da mogu na miru da legnem
    Att mäta är att veta...to measure is to know...meriti je znati..
    move your mind

Član od
    13.02.2005
    Nsam siguran da sam razumeo...kakav kljuc?
    Kakve veze ima kljuc?

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1
    Citirati Originalno postavljeno od Skyline GT-R
    Nsam siguran da sam razumeo...kakav kljuc?
    Kakve veze ima kljuc?
    Kako kakve veze ima kljuch, elektronika auta nece dopstiti paljenje sve dok se kljuch neubaci u bravu, takozvani chitach klucha (zavojnica sa mangnetnim poljem) kroz nju gurash kontakt kljuch u bravu, dakle kad ona ocita da je korektan kljuch ushao u bravu, tek potom ce ECU dati znake zivota.
    Bez kljucha u bravi mozes da vuches auto po celoj USA nece upaliti. Takodje nece moci da pali na Remote bez kljuca u bravi.
    Gasenje Imobilizer funkcije se moze ostvariti u auktoriziranom servisu, ali servis mora da izvesti osiguranje da je ista ugasena.

Premija na osiguranje ide na +300%.

Ajd bre osh mi reci kako pa da idem vec jednom da legnem
    move your mind

Član od
    13.02.2005
    Ti kad upalis auto sa Remote..on je i dalje "mrtav".Instrumental tabla ne radi, klima koja se auto. pali stoji ON..itd itd..i NISTA ne mozes da uradis\da promenis dok ne ubacis kljuc...

Član od
    30.09.2004
    Skine cip sa kljuca pa ga zalepi blizu brave to uvek pali

Član od
    26.04.2005
    remote starter moze svaka susa da ugradi , ja sam sebi sam ugradio naj jeftiniji 30 $
    imas samo 4 zice da spois i resena stvar
    jedna zica masa , druga pozitivna , treca na kontakt i paljenje a cetvrta na pedalu kocnice ( na pedalu kocnice , ako neko pritisne kocnicu auto se gasi )
    znaci sve se spoi na zice od brave paljenja ,na isti nacin se kopca i turbo timer , samo umesto kopcanja zice na pedalu kocnice ide zica na rucnu , tako ako rucna nije podignuta timer nece da se aktivira kad se izvadi kljuc iz brave
    remote starter moze na auta sa auto i manualnim menjacem , ako auto sa manualnim menjacem ima prekidac na pedali kvacila (mora se pritisnuti kvacilo da bi upapi) otkace se zice sa prekidaca i spoje direkno , samo se mora paziti da se auto uvek u neutralu ostavi , ali zato se prikopca peta zica na rucnu i ako je ne podignes motor nece startovati , takodje im i sesta zica koja se kaci na haubu , ako auto radi , neko otvori hubu motor se gasi ...
    _Svenska Aeroplan Aktie Bolaget _moj SAAB projekt ,moja photo galerija

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1
    Hm.. upaljen auto nije mrtav auto. Sve su to budzevine koje nisu odobrene od osiguranja. GARANTUJEM

A da ostanem jos malo budan pa da mi odgovorish ako znas ili mozes da nadjes iz nekog izvora kako to da se odradi.
    Naime, u software u ECU nepostoji opcija polupaljenja kako bi ovo nazvao.
    IMO je ili AKTIVAN ili NIJE.
    Dakle, ako nije aktivan sve ovo moze da se nabaci da funkcionise na bilo koji auto.
    Ukoliko je AKTIVAN = NEMA PALJENJA MOTORA.
    Da bi to bilo moguce sam software u ECU jedinici MORA da ima specijalan rezim rada za remote start. A broj tih auta je? Mislim, modela.. mozes li da mi ih nabrojish, posto znam da sve ovakve sitnice prodaju auta u USA i daju im visoku previlegiju pri izbora automobila. Ljudi su ko kokoshke, kupuju nesto samo da bi imali a ne i koristili.
    Zato kazem da je moguce da neke firme imaju opcije za USA trziste sa specijalno razvijenim softom bas za tu.
    Ovde u EU nijedan takav auto nebi dobio prolaz kod osiguranja , IMO funkcija je nabacena u auta upravo na njihov zahtev.
    move your mind

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1
    Citirati Originalno postavljeno od Wiz
    Skine cip sa kljuca pa ga zalepi blizu brave to uvek pali

primitivan IMO nema sta

Vidis kod SAABa to funkcionise da je gurash kljuch kroz solenoid (antena) koja je direktni ispred brave.
    Dakle, ochitava se u 3D svi parametri kljucha .
    Ta antena ima svoj ulaz u TRIONIC a sve ostalo je software u TRIONICu.
    Tako je od 1998 godine, dakle nema chipova , klasichan kljuch je u pitanju.
    Kod puno auta je tako.
    Kod vecine auta je tako.
    Dakle, na ovim autima moze da se zaboravi svaki pokusaj sa remote startom.

Moze, znam kako al nesmem da kazem
    move your mind

Član od
    26.04.2005
    remotstarter na nekim autima dolazi fabricki i veruj ljudi ga koriste , ja kroz prozor ukresem makinu i za 10 minuta se ugrejao , sednes u topao auto , remotstarter se moze u bas svaki auto ugraditi ...
    kompjuter koi ugradis , da kontakt i pali auto kao da si ti to uradio kljucem , vecinom su ti remotstarteri setovani na nekih 20 minuta i onda se gase ...
    trazim semu za spajanje , nemogu da nadje povoljnu , onda ce biti puno jasnije kako taj sistem radi , prodaju se na stotine razlicitih modela i opcija , opcije sa aladmom , zakljucavanje vrata , otvaranje gepeka , onda kad remotstarter startuje motor neki imaju i zice da spois da ti se sva svetla upale , pa da ti sirena svirne da znas da je motor startovao ... i raznih cuda , ali da bi motor startovao potrebno je samo 4 zice spoiti i staviti sto duzu zicu za antenu radi boljeg dometa ...

de reci mi boost , kad bi se brava razvalila dali bi mogao da startujes motor na zice .
    (AKO AUTO IMA CHIP na kljucu tu su razne zaobilaznice koje se mogu ugraditi koje simuliraju chip ...
    _Svenska Aeroplan Aktie Bolaget _moj SAAB projekt ,moja photo galerija

Strana 3 od 16 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Sirena alarma H12
    Od antoniki u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 25.05.2015, 16:08
  2. Pomoc oko alarma WHEELS 1000 ATV
    Od SrdjanV u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 39
    Posl. poruka: 13.03.2012, 21:25
  3. Pomoc oko alarma