Strana 3 od 16 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 186

Tema: Montazna kuca: iskustva, za i protiv

Član od
    27.03.2005

Re: Montazna kuca: iskustva, za i protiv

Ja sam se u startu ogradio da pricam samo o Ivanjickim kucama. Sa visokosoftificiranim bosanskim kucama se nisam do sada susretao.

Prva Ivanjicka kuca u ciju sam gradnju bio upleten montirana je krajem 90tih. Sada ima tu oko 13tak godina. Unutra se sve cuje. Tj. bez preterivanja jako je losa zvucna izolacija. Izolacija sprat prizemlje (ploca) je katastrofalna. Da stepeniste krcka, krcka... Ima sitnica, ali jeste sazidana - montirana za manje od mesec dana od momenta kupovine placa.

Kuca u kojoj zivim i koju sam zidao je kuca sa klasicnim blokom, i izolacijom od 10CM. Zidana u srpskom duhu sa svim mogucim preterivanjima. Meni je tako bilo jeftinije. Odnosno davao sam pare na rate (pozicija izgradnje pa sledeca...). Pare nisam imao na gomili i zidao sam je skoro 5 godina (300KVM).

Garaza - servis je zidan prosle godine i to sam zidao Ytongom. Sto se tice toga sve reci hvale. Lakse se oblikuje i zida od klasicnog metoda. Sto se tice brzine, uz dobru organizacijiu i primenu svih caka kod zidanja moguce je za gotovo isto vreme zavrsiti montaznu i tako zidanu kucu...

JBG mozda kada budem zidao sledecu ipak postavim tu montaznu? Ko zna...

P.S. skoro sam gledao projekat bratove kuce. Zivi u Americi u blizini Cikaga... Tesko da mogu da prihvatim takav nacin gradnje ovde... I jos je interesantno da nemaju NIKAKVA pravila i obaveze oko postavljanja kablova, vode i slicnih zajebancija...
    BMW volim al ne znam da ga vozim!

Član od
    27.07.2006

Vidim da ima dosta interesenata za aktivno ucestvovanje i to me veoma raduje.
    Citajuci prethodne postove nailazim na razne ukuse, predrasude, licna iskustva pa i na dezinformacije. Mrzi me sad da trazim konkretno i nekog citiram, ako se setim neceg sto me posebno interesuje pitacu.
    Ako se u nekoj buducnosti odlucim za montaznu kucu, a jedan od razloga za to ce gotovo sigurno biti novac to opet ne znaci da cu stedeti na svakom koraku jer nekad to najjeftinije moze izaci veoma skupo. Treba se dobro raspitati o tehnologiji i kontroli proizvodnih procesa kod firmi koje se time bave kod nas ali i zemalja u okruzenju. Sto se izolacije tice dao bih i vise para za najbolju mogucu izolaciju za montazne objekte. Temelj bih pravio sam i to bi bio metar visine pa pola ukopan u zemlju pola iznad zemlje. Ili pak podrum ispod cele osnove kuce, pa onda aditivi za vodenu ne propustljivost..... Znaci na te neke stvari bih obratio paznju. Neko je spomenuo razdvajanje zidova posle 1--tak godina exploatacije. Licno mislim da to nema veze sa samom montaznom kucom vec sa kvalitetom materijala i njihovim spajanjem.
    Inace ja ne volim visoke kuce, iz dva nivoa kao na slici koju sam u prvom postu postavio mi je onako bas super. Volim odvojen dnevni od spavaceg dela, volim veliki trem i garazu.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1

Sa visokosoftificiranim bosanskim kucama se nisam do sada susretao.
    kako ovo dobro zvuci
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Prvo, nisu bosanske, posto ta kvazidrzava znaci mozda nesto ovim drugima, koji sebe nazivaju Bosnjacima, sta god im to znacilo, mene interesuje kao lanjski sneg. Tako da je drzava porekla Intalovih visokotehnoloskih kucica Republika Srpska.

Drugo - nema tu visoke tehnologije, samo postovanje jednostavnih pravila i normi. Istih se mozete pridrzavati u vecoj ili manjoj meri, sto direktno utice na kvalitet proizvoda, samim tim i na ceni i naravno rok trajanja.

Trece - sistem gradnje montaznih kuca ne odgovara svakome, bas kao i sto je i obrnuto slucaj. Kada biste amerikancu objasnili da po Srbiji i najgrdja sirotinja zida blokom, betonom i celikom, ne bi vam verovao i pitao bi ZASTO? Pa se zapitajte, stvarno, ZASTO? Jeftinije nije, sporije je, nije nista trajnije...jedino moze da se oteze godinama dok se skupljaju pare, istina, ali to govori vise o nama i nasim navikama nego o poredjenju sistema gradnje. Jedino sto morate birati malo jacu debljinu panela nego sto je striktno pptrebno da bise mogli je**** u miru i tisini za okolne sobe
    The difference between men and boys is the price of their toys

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1

Citirati Originalno postavljeno od markofpi
    Temelj bih pravio sam i to bi bio metar visine pa pola ukopan u zemlju pola iznad zemlje.
    Paznja ovde! Ako ovako radis temelj moraces ga ostaviti otvorenim za ventilaciju ispod inace se vlaga da prodre u pod, odozdo. zemlja se znoji, kako god, vazduh je i dalje najbolji izolator, nemoj da ti padne na pamet da sve popunjavas zemljom!! Deo temelja iznad nivoa zemlje obavezno vazdusni prostor sa dovoljno 30x50cm otvorom za servisni ulaz (voda, struja, kanalizacija, sve ti pred nosom ), i na drugom kraju negde pasivni otvor za provetravanje..

U isto vreme dobijas provertravanje zemnog Radona. Skoro 30 godina sam u direktnom kontaktu sa problemima i resenjima koja se non stop usavrsavaju.

Poredjenje zidane kuce modela na koji ste tradicionalno navikli sa suvom gradnjom je kao poredjenje atmosferskog i turbo motora.
    Att mäta är att veta...to measure is to know...meriti je znati..
    move your mind

Ja sam živio u dvije montašne kuće Krivaja Zavidovići. U praksi je najbitnije da se odradi kako treba. Ja bi obavezno angažovao nadzornog organa koji će pratiti postupak izgradnje jer majstori ko majstori, svugdje su isti, gledaju samo kako će popiti pivu. Znači ako je norma u rigips ploču 18 vijaka da ih ima 18. Ako letva ide na 60 cm da se tako i postavi. Gledam komentare što se tiče pregradnih zidova. Pa i u zgradama su svi od rigipsa i to lošija varijanta. Samo rigips i vuna. To u starijim montažnim kućama vjerovatno nije stavljana vuna ako se čuje kroz zidove. Što se tiče naknadnog razdvajanja panela to može biti i do temelja (osim nestručne montaže majstora koga mrzi da zavrće vijke) jer ljudi znaju tu pretjerat u smislu ne ide ništa teško to je samo montažna kučica.
    Kad poredimo čvrstinu klasične i montažne gradnje to je kao da za servis Zastavinih automobila uzimaš dizalicu nosivosti 3 ili 5 tona. Jača je ova od pet tona a jeli bolja ? Pa nije jer svaki automobil koji digne ova od pet podiće i ova od tri.
    Montažna ima jednu prednost da nikad nema plijesni i vlage kao što se zna dešavati kod zidanih u ćoškovima i svim drugim djelovima koji su od betona koji je hladan pa se tu prvo kondenzuje vlaga.
    I dragsteri koriste alkohol

Član od
    06.09.2010
    Garaža
    Toyota Corolla D4D

Citirati Originalno postavljeno od markofpi
    Volim odvojen dnevni od spavaceg dela, volim veliki trem i garazu.
    Isto volimo.

Ja sto sam napisao je iz licnog iskustva, ali ovde, kao i kod svake teme, se tacno vidi ko pise maximalno strucno, a ko po starom srpskom sistemu: "cigla i beton su zakon".
    Kada skupljam informacije o necemu novom u svom zivotu, raspitam se prvo kod strucnih iz odredjene oblasti, a onda kod onih sto imaju iskustva sa tim, pa onda sklopim kockice i donosim odluke. Protiv mondaznih kuca su uglavnom ljudi koji u njima nikad nisu ziveli. Ovde gospodin 206, apsolutno temeljno i jasno objasnjava zasto je montazna kuca "mlazni motor", u odnosu na ono drugo. Normalno, da se treba dobro informisati o proizvodjacu istih.

Jos jedno licno iskustvo - sa svim ovim firmama iz Srbije, se mozete pogadjati (cene sa reklama nisu fiksne)
    Long Live CBC!!!

Član od
    29.04.2007

Licno mislim da je velika ******stina praviti kuci klasicnom gradnjom pogotovo kako mi Srbi pravimo, zato sto kosta previse a te pare nikada ne mozete dobiti ako zelite da je zamenite/prodate bez obzira sto mislite da cete tu ziveti tu ceo zivot itd. Montazna kuca vam zavrsava isti posao a manje kosta. Pogledajte cene kuca koje se ne nalaze u strogom centru (jer tu vise vredi zemljiste) pa to je smesno. Dati tolike pare za izgradnju a da kuca posle toga kosta 1/3 te cene je po meni bacanje para. Zato, napraviti montaznu kucu koja ce vam izbiti pare iz dzepa onda kada je napravite i ZAVRSITE, a ne praviti je ceo zivot nikada je nezavrsiti, nikada ne znati koliko ste para potrosili i opet nema nikakvu vrednost. E to je apsurd.
    U oba slucaja ce vas isto sluzite i koristicete je onoliko koliko budete bili na ovom svetu a posle toga...pa ne treba cukununicma da ostane. Dve generacije SASVIM DOVOLJNO.
    You tried your best and failed miserably. The lesson is: never try.

Površno sam pregledao ona dva sajta koja ste ostavili ali nisam nigde naleteo na to kako je izvedena električna i vodovodna instalacija?

Zavisi koji stepen zavrsne obrade trazis, to se radi za objekte odredjene namene po standardnom sablonu, ili zelji kupca.

Za vikendice manje kvadrature, na primer, vodovodne cevi se rade od plastike, nadgradno, isto moze da se uradi i za elektriku (mada obicno idu buzirom pa kroz zid, kao i cvrsta gradnja). Naravno, uvek moze da se trazi da sve instalacije idu kroz zid, biras materijal, sta god, sve je stvar dogovora. Hoces parket, laminat, drvo na podu, vrstu vrata, nacin obrade plafona (spusteni ili puna visina sa vidljivim gredama u nekom rustik fazonu), vrsta oblaganja zidova po kupatilima i plocicama, sve je stvar dogovora, odnosno sta vec ko voli. Nekome odgovara da plati 150E po kvm izvedbu za vikendicu sa nadgradnom elektrikom i vodovodom, nekom drugom nije puno da plati ni 500E za zidove od pola metra i instalacijama kao i kod klasicne gradnje i brodskim podom od kakvog africkog drveta...
    The difference between men and boys is the price of their toys

Iz lichnog iskustva...
    Predrachun za kucu od cca 140 kvm prizemna... Kljuch u ruke montazna sa svim mojim izivljavanjima... 65.000 evra rok izgradnje 45-60 dana!!!
    Predrachun za istu, identichnu kucu "chvrsta" gradnja... Rok izgradnje 60-75 dana... 56.000 evra!!! Izolacija 10mm stiropor spolja, pod krovne kosine Stiropor 3 mm, Tavanica mineralna vuna...

Ne vidim ushtedu... Ne vidim da je brze, ne vidim da je isplativije...

Penali postoje i za jednu i za drugu firmu ako se ne zavrshi na vreme!

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1

Vidim da je 206 skroz u toku sa svim segmentima. Sto mene zanima je da nevidim nigde u ponudi da se vodovod radi za plastificiranim bakarnim cevima. Ekonomski deo nemoze da bude opravdanje kad se zna koliki je antibakterijalni efekat bakra.

Sta je u pitanju, da li je cena ili nepoznavanje materijala razlog sto se bakar skoro i nekoristi u vodovodnim linijama na Balkanu?

Kralj Sa-Hu-Re je u svom dvorcu u Abusir - Egipat je koristio bakarne cevi za vodovod 2750 god PNE upravo iz jos tada poznatih svojstva bakra. Dokaz tome stoji eksponiran u gradskom muzeju u Berlinu. Ovde u Svedskoj je savrseno normalno da se bakar kosisti u vodovodu a sve drugo je nenormalno.
    Att mäta är att veta...to measure is to know...meriti je znati..
    move your mind

Strana 3 od 16 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Volvo V70 2.0T za i protiv,iskustva
    Od simella u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 23.11.2013, 22:41
  2. Osiguravajuca kuca VS ostali
    Od smilosh u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 23.04.2009, 12:16
  3. CAREFFOUR - robna kuca
    Od Probisvet u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 25.11.2007, 00:47
  4. Dastek: za i protiv?
    Od FiatGroup u forumu Teorija, teh. dokumentacija
    Odgovora: 61
    Posl. poruka: 22.11.2006, 01:26
  5. Koja je najbolja lizing kuca po vama!!!
    Od Eon u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 17.01.2006, 17:27

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •