Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 21 od 21

Tema: TWINGO - ROBOTIZOVANI MENJAC

Član od
    07.07.2021
    Garaža
    Twingo 1.2 2002
    Citirati Originalno postavljeno od Ivanstr Pogledati poruku
    Od skoro sam vlasnik reno twinga 1.2 16v 2002 god. Problem je kod prvog palenja, auto neće da upali dok se ne drži na kontaktu 15-ak sekundi, a nekad je potrbno ponoviti kontakt i drugi put. Menjač je robotizovani i za sada nema nekih problema u vožnji, lepo menja brzine. Interesuje me šta može biti razlog da auto mora toliko da bude na kontaktu da bi mogao da upali? I kako rešiti problem? Unapred zahvaljujem na odgovorima.
    Verovatno ti je otisla hidro bomba, treba staviti novu.
    Ja sam menjao prosle godine, nabavio u Nemackoj, oko 120 eur.

Član od
    07.07.2021
    Garaža
    Twingo 1.2 2002
    Citirati Originalno postavljeno od Kosovic Pogledati poruku
    Oslabila je pumpa. Nažalost, taj menjač je samo muka. Godinu dana je tako radio kod nas, vozio sam kod majstora koji su mi rekli teraj dok ne crkne pa stavi manuelni jer je neisplativa popravka. Tako je i bilo, bez najave mi je 2x izbacio u N. Prvi put menjali osigurač, drugi put više nije bilo spasa - crk'o elektromotor koji pomera polugicu / polugice kvacila itd. Stavljen manuelni, sve super. Inace, blesio mi je elektroniku u autu, stalno je palio lampicu od struje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Mene je poceo da zeza menjac za vikend, bez prethodnih problema, jednostavno je u toku voznje dok sam cekao da se ukljucim na glavni put izbacio u N i ostavio me na sred puta. Menjac nije reagovao uopste, ostao u N, morao sam da izguram auto sa puta, sreca niko nije naisao.
    Posle par paljenja je ubacio u A i nastavio sam put. Medjutim posle 200m je u toku voznje izbacio opet u N i upalio lampicu za elektroniku menjaca. Ostavio sam ga pored puta nekih 20min, pokusavao vise puta da palim, ali nije hteo da prebaci iz N.
    Posle 5 min sam cuo kako je nesto kvrcnulo u predelu table sa osiguracima, upalio sam ga i normalno je ubacio u A.
    Vozio sam ga par puta u toku dana i nije bilo problema. Kacili smo ga na dijagnostiku, nije izbacio nijednu gresku.

Dva dana nije vozen, pa je u danas opet zezao prilikom cetvrtog paljenja, nije hteo da u prebaci iz N, pa je onda prebacio u 2.
    Ugasio sam ga, izvadio kljuc, upalio i onda je normalno isao.
    Prosle godine je zamenjeno ulje i hidro bomba, jer nije hteo da upali kad je hladan, od tada nije nikad bilo problema.
    Twingo 1.2 16V 2002, presao 86000 km.

Član od
    07.07.2021
    Garaža
    Twingo 1.2 2002
    Od skoro sam vlasnik reno twinga 1.2 16v 2002 god. Problem je kod prvog palenja, auto neće da upali dok se ne drži na kontaktu 15-ak sekundi, a nekad je potrbno ponoviti kontakt i drugi put. Menjač je robotizovani i za sada nema nekih problema u vožnji, lepo menja brzine. Interesuje me šta može biti razlog da auto mora toliko da bude na kontaktu da bi mogao da upali? I kako rešiti problem? Unapred zahvaljujem na odgovorima.

Hidro bomba

https://www.sequparts.com/de/produkt...lt-quickshift/

Član od
    14.12.2008
    Koliko košta prebacivanje na manuelni?
    250€ me je koštalo sa drugim menjačem.

Član od
    07.07.2021
    Garaža
    Twingo 1.2 2002
    Nisam proverava nivo ulja u menjaču, sutra auto ide u servis, pa ću im reći da i to provere.
    Druze, jesi popravio auto? Sta je bilo u servisu?

Član od
    05.07.2021
    Garaža
    Renault twingo 1.2
    Citirati Originalno postavljeno od izahorizonta Pogledati poruku
    Druze, jesi popravio auto? Sta je bilo u servisu?
    Auto bio u servisu i tamo nisu ništa neobično ustanovili, kažu sve je ok. dijagnostika ne prikazuje nikakav kvar. Kažu "vozi tako dok ide". Problem je i dalje samo kod prvog palenja, mora se držati na kontaktu oko 50-60 sekundi i onda pali. Svako sledeće palenje nema problema i u vožnji se ponaša normalno.

Član od
    07.07.2021
    Garaža
    Twingo 1.2 2002
    Auto bio u servisu i tamo nisu ništa neobično ustanovili, kažu sve je ok. dijagnostika ne prikazuje nikakav kvar. Kažu "vozi tako dok ide". Problem je i dalje samo kod prvog palenja, mora se držati na kontaktu oko 50-60 sekundi i onda pali. Svako sledeće palenje nema problema i u vožnji se ponaša normalno.
    Hidro bomba 99%!
    Nema dovoljan pritisak ulja i zbog toga moras da cekas toliko dugo.
    Postavio sam link na proslom postu gde mozes poruciti hidro bombu iz Nemacke, salju DHL-om.

Član od
    07.07.2021
    Garaža
    Twingo 1.2 2002
    Citirati Originalno postavljeno od Kosovic Pogledati poruku
    Oslabila je pumpa. Nažalost, taj menjač je samo muka. Godinu dana je tako radio kod nas, vozio sam kod majstora koji su mi rekli teraj dok ne crkne pa stavi manuelni jer je neisplativa popravka. Tako je i bilo, bez najave mi je 2x izbacio u N. Prvi put menjali osigurač, drugi put više nije bilo spasa - crk'o elektromotor koji pomera polugicu / polugice kvacila itd. Stavljen manuelni, sve super. Inace, blesio mi je elektroniku u autu, stalno je palio lampicu od struje.

Na koji osigurac si mislio kada ste menjali prvi put?

Mene je poceo da zeza menjac svaki dan, prilikom prvog kretanja..ubaci u A, ali cim krenem on cimne i prebaci u N i tu zabode,nema dalje, ne prima komandu.
    Mora da se ugasi, pa upali i posle salta normalno.

Član od
    14.12.2008
    Osigurač je od 30A u kutiji kod akumulatora. On kad crkne, menjač je mrtav.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. Twingo VS Y
    Od little u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 16.12.2010, 22:13
  2. renault twingo struja
    Od ALAS u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 20.09.2010, 20:32
  3. RENAULT Twingo II