Strana 98 od 98 PrvaPrva ... 4888939495969798
Rezultati 1.165 do 1.168 od 1168

Tema: Pitajte ovde!!!

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    CorsaC, astra H,
    Pa proverio si jednostavnom metodom duvanja u povratni vod da nije zapušen. Ako nije onda regulator pritiska goriva proveri da nije zaglavio ili ćeš morati da skidaš kućište monopointa i sve redom da proveriš da nije zalepilo sve pa da očistiš pošto kažeš da godinama radi samo na plin.
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Član od
    27.03.2021
    Garaža
    VW Golf 3
    Citirati Originalno postavljeno od M-power Pogledati poruku
    Pa proverio si jednostavnom metodom duvanja u povratni vod da nije zapušen. Ako nije onda regulator pritiska goriva proveri da nije zaglavio ili ćeš morati da skidaš kućište monopointa i sve redom da proveriš da nije zalepilo sve pa da očistiš pošto kažeš da godinama radi samo na plin.
    Nisam ni stigao do povratnog voda. Kod dolaznog voda, kada malo popustim šraf na dovodu, šiklja gorivo ko blesavo. Kad popustim šraf na povratnom vodu, ništa se ne dešava, pa pretpostavljam da je trenutni problem u monopointu. Mada, dobro bi bilo da proverim i povratni vod, za svaki slučaj. Gde je regulator pritiska goriva? Da li je rastavljanje monopointa komplikovan posao, u smislu, da li postoje neke fine tanane oprugice, membranice i takve stvarčice koje kada se pokidaju, onda doviđenja monopoint? Probao sam da nađem nešto o monopointu za Golf 3 na Youtube, ali sam našao samo na portugalskom (pretpostavljam), a njega ne razumem ni reč, a sama slika mi nije toliko pomogla. Dala mi je neku predstavu, ali ne u potpunosti. Ovo je ono što sam našao.
    ,
    Izmenio/la Tačka; 06.04.2021 u 11:09.

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    CorsaC, astra H,
    Svakako pipav posao. Sve je matoro i krto, potencijalno moguće par komplikacija oko gumenih delova i membrana. Bilo bi dobro imati rezervnu varijantu ako nešto krene po zlu. Davno sam sve to čačkao pa pozaboravljao šta je šta, regulator ti je na monopiontu mislim da i njega rašrafljuje tu na klipu ili nemoj me držati za reč koliko se sećam postojale su tada varijante sa rešenjima gde je regulator u rezervoaru u sklopu pupe i da odmah tu vraća višak u rezervoar a da je onaj povrat na monopointu neki preliv ili odušak. Baš se ne sećam više probaj da istražiš.
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Član od
    27.03.2021
    Garaža
    VW Golf 3
    Citirati Originalno postavljeno od M-power Pogledati poruku
    Svakako pipav posao. Sve je matoro i krto, potencijalno moguće par komplikacija oko gumenih delova i membrana. Bilo bi dobro imati rezervnu varijantu ako nešto krene po zlu. Davno sam sve to čačkao pa pozaboravljao šta je šta, regulator ti je na monopiontu mislim da i njega rašrafljuje tu na klipu ili nemoj me držati za reč koliko se sećam postojale su tada varijante sa rešenjima gde je regulator u rezervoaru u sklopu pupe i da odmah tu vraća višak u rezervoar a da je onaj povrat na monopointu neki preliv ili odušak. Baš se ne sećam više probaj da istražiš.
    Hvala ti na odgovorima, ovih dana sam malo ostavio petljanje po monopointu, koliko budem mogao, nastavljam za vikend. Poslušaću te, polagano, deo po deo, pa dokle stignem. Mislim da si u pravu što se tiče toga da je regulator pritiska na monopointu, pošto sam rastavljao pumpu goriva i montirao novu, na njoj nisam video ništa što bi podsećalo na regulator pritiska, a ovaj ulazni deo monopointa me podseća na regulator pritiska, pa, videću, deo po deo.

Strana 98 od 98 PrvaPrva ... 4888939495969798

Slične teme

1. Ko je ovde kriv?
    Od kuzmar u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 19
    Posl. poruka: 14.06.2014, 13:29
  2. Sta fali ovde..?
    Od zlaja81 u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 29.11.2012, 12:45

Members who have read this thread in the last 5 days: 3

Ovlašćenja postavljanja