Strana 2 od 97 PrvaPrva 12345671252 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 1155

Tema: Pitajte ovde!!!

Član od
    28.12.2004
    Garaža
    -
    optimalan pritisak ulja u motoru ?

na leru ?
    na max obrtajima ?

znam da zavisi od gustine ulja ali koji je neki preporucheni minimum ?

konkretno za moj fiat 127

menjao sam danas ulje pa neshto proveravam ...
    "Brano sine , vozi POLAKO..."

Turbo da ili ne?

Posto se u ovoj sobi ljudi u motor i delove motora razumeju bolje od mene,da pitam sta me interesuje:
    Naime cuo sam price da su se ljudima turbine kvarile ali nikog nisam sreo kome se pokvarila.

Tako da:
    1.Da li se turbine kvare i koji su prvi simtomi?
    2.Koliko kostaju popravke turbine(pretpostavljam mnogo)?
    3.Da li kad turbina crkne auto moze da ide(naravno sa redukcijom snage) ili ne?
    4.Koliko km.prelaze automobili sa turbinom bez kvarova turibne
    5.Kako se odrzava auto sa turbinom,tj sta preventivno raditi da bi turbina sto duze bila ispravna,i sta ne treba raditi sa autom koji ima turbinu da se ne bi pokvarila ili totalno crkla?
    6.Dakle da li je povecani rizik(po dzep) imati auto sa turbinom ili ne?

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    1-da.
    3-da.
    4- 150.000 do 400.000km recimo
    6-da. kao i rezultati/zadovoljstvo efektima.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    31.12.2004
    2. 200-250 eura
    Garaza
    1996 SAAB 900 NG Cabrio

5. Sacekati koji minut pre gasenja motora da bi turbina prestala da se vrti. Ako se motor ugasi pre nego sto ona prestane da se vrti, lezajevi ce joj ostati bez ulja i svaki put ce se pomalo ostetiti.
    Ne treba ni turirati motor motor na leru jer tada ulje izbija kroz zaptivace i prlja interkuler i ostatak usisa.

RALLYING - Like drag racing but with jumps, turns, snow, mud, gravel skill and balls.

Da li je istina da Fiat Tipo 1.6 SOHC ima bregastu od 267* i da li se ta bregasta moze staviti na glavu motora 1.1 (128A) i da li bi se ona u toj kombinaciji ponasala kao "sporska" bregasta, jer je kod Yuga standardno 244* (?) ??

Član od
    28.12.2004
    Garaža
    -
    simptomi crkavanja uljne pumpe ?
    satitj za pritisak ulja mi looduje ..
    menjao sam ulje i filter skoro .. ali i dalje isto .. chak je i lampica pochla kasnije dami se gasi prilikom paljenja ?

bregasta mi je u bloku ali o5 .. opruge .. klackalice .. ne bih voleo bash da rade bez ikakvog podmazivanja ...
    "Brano sine , vozi POLAKO..."

i meni je pocela kasnije da se gasi lampica za ulje od kako je zahladnelo a imam 10-40 castrol (kupljen kod uvoznika delova za hondu)
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."

Član od
    02.12.2004
    jedna molba od mene ovom prilikom, zamolio bih nekog eksperta dobre volje da mi se javi na PP ili moze i ovde na topic a da se razume u chip tuning turbo diesel CR motora, zelim da saznam i interesuju me neke stvari oko toga, pa bi bilo zaista lepo ako bi mi neko dao objasnjenje narodnim jezikom na par mojih pitanja!!

hvala unapred

Guest
    Molim odgovor (uz obrazlozenje) + nesto vise o firmi Ecauto, ako ima kakvih informacija

Ulje je "Ecauto" - Francuska
    15W 40
    API SF/CC
    Da li je upotrebljivo za Yugo Tempo 1.1, 1999. god. - LPG ?

Cena: 450 din/5L !!!!

Pozdrav...

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic
    Pa moze da prodje za yuga, gradacija je pogodna za njegov motor.
    Po API specifikaciji (americkog instituta za naftu) to ulje je odavno van upotrebe za dizel motore, dok je danas namenjeno samo za benzijske iz 80-tih godina- ne novije. Bez obzira sto ti je yugo iz 99 god. njegov motor je konstrukcijski iz 80-tih pa ga mozes slobodno koristiti. Cena jeftinija od tocenog . Predpostavljam da su stare zalihe iz Francuske. Eventualno pogledaj datum proizvodnje ako ga ima negde utisnutog.
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Mene interesuje sledeca stvar.
    Sta se desava kad u auto kome treba 98 octanski benzin sipas 95 oktanski benzin.
    U katalogu pise "95 octane fuel can be used if not availible 98 octane fuel,but engine power output will be slighty reduced"
    sto znaci u prevodu "95 oktanski benzin moze da se koristi ako nema 98 octanskog ali snaga motora ce biti malo smanjena".
    Ako se snaga smanjuje za 3-5% onda prakticno nije nikakv problem tociti 95 oktansku corbu
    Ne pominju se drugi nus efekti a mene interesuje da li ih ima?
    Nacuo sam da moze da se desi da motor cudno "klokce",nesto zbog sagorevanja posto je predvidjen za 98 octane gorivo.

Tako da ima li drugih nus pojava sem smanjenja snage ako u motor predvidjen za 98 octansko gorivo tocis 95 oktansko gorivo.

Strana 2 od 97 PrvaPrva 12345671252 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Ko je ovde kriv?
    Od kuzmar u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 19
    Posl. poruka: 14.06.2014, 13:29
  2. Sta fali ovde..?
    Od zlaja81 u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 29.11.2012, 12:45

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme