Strana 19 od 19 PrvaPrva ... 9141516171819
Rezultati 217 do 226 od 226

Tema: Sve o obrtomerima!!!

Član od
    06.04.2009
    Garaža
    Renault Clio 1

Odg: Sve o obrtomerima!!!

Na mojoj original tabli nisam imao obrtomer, ni temperaturu. Prvenstveno zbog temperature sam stavio ovu novu tablu sa 1.4 motora.

Oba motora su sa 1 bombinom, tako da pretpostavljam da ne postoji neki množilac....

Na toj tabli je obrtomer bio povezan na bombini, koja ima 3 dzeka a taj treći dzek je za obrtomer samo. Ta tabla je išla u karburator i monopoint ubrizgavanja, a moj auto je ful injection valjda se tako krsti

Da li na ovoj mojoj mogu uzeti nekako minus da povežem na obrtomer a pretpostavljam da je druga žica što treba obrtomeru + sa kontakta...?Moja bombina nije takva već je ovakva:

[IMG] By bojanjov at 2012-08-12[/IMG]
    Izmenio/la bojanjov; 13.08.2012 u 14:17.

Drugari, jel se dešavalo nekome da obrtomer ne radi, pa proradi tokom vožnje, posle, 2 ili 5, ili 25km i onda radi dok ne prenoći?
    U pitanju je Fiat Bravo 1.6 16V.

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205
    Loš neki kontakt, proradi kad se zagreje, verovatno.

Skidanje instrument table pretpostavljam...

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205
    Moguće, ali možda je i neki kontakt u motornom prostoru. Možda na ecu. Ne znam.

Član od
    31.10.2013
    Garaža
    bmw e34

obrtomijer bmw e34 525 tds

Kod mene obrtomijer skace dok palim auto i upali se kao dizna i auto nece da upali. Kada otkacim senzor radilice auto upali ali s povecanim obrtajima i vratim senzor i auto normalno radi. Sta moze biti problem. Senzor radilice sam mijenjaoi.

Član od
    14.07.2017
    Garaža
    Punto 1

Punto 1 1.1 TypeR obrtometar 2-4-6

Zdravo
    Punto ima dve elektronski bombine.
    Obrtometar ima 4 zice,iza ima 2-4-6 pretpostavljam to je za broj cilindra (odnosno na drugi forum to je za broj bombina) kako god.
    Sto kako gde.
    Jedan onrtomer je pregoreo.E sad jel zato sto je bio direktno na akomulator povezan a osvetljenje je bio sa pozicije svetla.
    Na bombine je bio povezan sa zener diode i jos nesto.
    Ako moze redosled sto kako da se poveze da bi bio kao sto treba.
    Pozz od Skoplje

Član od
    19.11.2019
    Garaža
    opel korsa b 1.2

Opel crsa B 1,2, gde povezati zicu impulsa obrtomera

drugari od nedavno imam ovu korsu. Navikao sam na voznju sa obrtomerom, a ovaj auto ga nema. Imam neki obrtomer vec 20 godina i pre neki dan sam probao na tatinog Yuga sa platinama,radi. Probao na Golf 2 sa elektronskim paljenjem sa jednom bobinom i razvodnikom, radi. Sad nastaje problem, Corsa je monopoint, ima kompjuter i bobinu na glavi motora, au u nju ulazi dzek sa 4 zice: +12v, masa i dva impulsa otpora oko 200 oma iz kompa verovatno. Probao sam na obe zice, caki zajedno preko zener dioda i nista. Pozovem drugara elektricara, on mi kaze da vidim na alternatoru ima li W izlaz i tu da zakacim, ako ga nema da skinem alternator i da mu odnesem da mi on izvuce taj izvod. Tako ja i uradim, on rasturi altern. pa je btw zvao kolegu za savet , namesti on i kaze sad mora da radi. Namestim ja i cim upali kazaljka zakuca do daske, iskljucim naravno da ne crkne sat i pozovem ga. Kaze da moj alternator ne podrzava tu opciju nego da probam preko senzora radilice, kad pipnem crnu zicu, nista. Kad pipnem zutu zicu senzora, auto trokira, odmah raskacim naravno. Pozovem ga i on mi kaze da na kompu ima prazan pin na koji treba vezati impuls, ali on ne sme da se igra sa tim. Mislio sam da ugradim jos jedan senzor radilice koji bi koristio samo za obrtaljku... Ako neko ima neku ideju ili konkretno resenje molio bih za pomoc, inace sam procitao sve postove vezane za obrtaljke ne nadjoh identican problem. Unapred hvala i pozdrav iz Smed. Palanke

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Zar nema da se kupi polovna instrument tabla sa obrtomerom? To bi bila mnogo jednostavnija i elegantnija opcija. Znam da je tako kod punta, onaj koji nema obrtomer može da ima. Samo što mora u servisu da se poništi neka greška i da se podesi kilometraža na satu ako se ne varam.

Član od
    19.11.2019
    Garaža
    opel korsa b 1.2
    Hvala na odgovoru i uopste na ucescu u resavanju problema. Danas mi je drugar elektronicar na osnovu motornog koda nasao semu ECU-a i telefonom mi rekao na koji pin i koju zicu da prikacim impuls obrtomera i sve radi super. Pozdrav svim clanovima foruma

Strana 19 od 19 PrvaPrva ... 9141516171819

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •