Strana 2 od 46 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 550

Tema: Zimske gume i novi ZOBS

Re: Zimske gume ZOBS

Zimske gume ću svakako da kupim, ali lance nikako, ne umem da ih stavljam, ne želim ni da učim ... nek' očiste puteve.
    Tamo gde trebaju lanci ja i ne idem, kupiću one sokne za točkove kad budem išao na zimovanje, a toga nema u ZOBS-u pa sam opet u prekršaju.
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Zar nisu te "soknice" ...други уређаји за повећање тракције... ja bih rekao da su ostavili prostora da imas i nesto drugo osim lanaca.
    "You are reading this for the wrong reason..."

ENDYMION, Dan Simmons

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2

al ' je neki gumarsko-vulkanizerski lobi nekom gurnuo pare u dzep..
    sad ce da budu kolone automobila ispred vulkanizerskih radnji , a zimske gume ce da poskupe. felne polovne ce da kostaju ko od zlata da su.
    Jedna drzava na ovoj geografskoj sirini u ovakvim ekonomskim uslovima,da vozi zimske gume u Martu i Aprilu i to na sva 4 tocka ... boze kakvi ludaci .
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Tu si u pravu, ima da nas oderu ko' majmune...

Mada za te pare se vec treba razmisljati da se ode do BiH, Madjarske ili kome je sta najblize. Kakve su cene pneumatika tamo ? Upredivno ili formiraju cene prema trzistu.
    "You are reading this for the wrong reason..."

ENDYMION, Dan Simmons

Član od
    23.06.2007
    Garaža
    Xsara II 2.0i

Evo i intervjua iz danasnjeg blica sa nekim od "eksperata" iz ministarstva za infrastrukturu...
    Za zimske gume ok, kao moci ce i ove for all season, ali ostalo... nisu normalni definitivno
    Super taman i da odobre jos ovo poskupljenje putarina za 11% sto traze i uz ovaj pravilnik i cene goriva ima da podignu bezbednost u saobracaju na najvisi nivo jer saobracaja gotovo pa nece ni biti

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/207...treba-300-evra
    The best car safety device is a rear-view mirror with a cop in it.

Ma lupetanje, kakvih 300 jura ... nema veze s mozgom.
    Podržavam zimske gume zimi. Ostalo me mnogo ne interesuje.
    Imam PP aparat koji držim u kolima kad idem preko grane, inače bleyi u ormaru, kupiću i komplet nove prve pomoći kad me ne bude mrzelo i kad bude dovoljno jeftin.
    Samo ne razumem kako očekuju da će neko da daje veštačko disanje ili šta ti ja znam šta ne?! Ja nisam siguran... nikad se ne zna kad preživeli može da te tuži zbog neadekvatno pružene prve pomoći. Na žalost, došlo je vreme da ne smeš nikom da pomogneš osim da telefonom pozoveš neku službu...

Uvek imam zimske gume zimi, a voziću ih na autu kad ja mislim da treba a ne kad neki ćata propiše po kalendaru.

prolupator.mojblog.rs

Član od
    19.03.2009
    Garaža
    Citroen C4, 1.6 Hdi, 110ks

Citirati Originalno postavljeno od chobo13
    .za jednu kaznu,moci ce ceo set guma da se kupi.mislim da je jeftinije kupiti nove zimske gume a i sigurnije u svakom slucaju!!
    Zimi i samo u slučaju snega stavljam prednje zimske gume. Za grad i naseljeno mesto su dovoljne. 4 gume za moj auto (niže srednje klase, opel iz potpisa) koštaju oko 22.000 dinara. Kazna za ovaj prekršaj je 3.000 dinara, bilo danas na vestima. U zadnje 3 godine me je policija zaustavila 1 (jednom) i to kada sam načinio prekršaj. Gotovo sam siguran da mi je jeftinije da platim eventualni prekršaj nego da stavljam zadnje gume. Ima puno pacijenata po BG koji očito krše Zakon, pa nas koji vozimo pravilno retko zaustavljaju. Slabo vozim u gluvo doba noći kada se, uglavnom, postavljaju zasede.

Ova praksa možda ne važi za manje gradove, gde patrole češće zaustavljaju "primerne" vozače.

U manjim gradovima zaustavljaju one s tablicama većih gradova ....

prolupator.mojblog.rs

Član od
    23.07.2006
    Garaža
    Opel Vectra B 2.0DI 16v

I obrnuto
    EX OPEL KADETT E C14NZ TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY IVAN T

NOW OPEL VECTRA B 2.0DI 16V (X20DTL)

SVE PROLAZI PA CAK I DOZIVOTNA ROBIJA

Član od
    16.09.2007
    City of Svrljig. Automobili: Lada Niva 1,7 4x4 Zastava Koral In 1,1

Ljudi, evo sad javljaju na beogradskoj hronici da 19. septembra stupa pravilnik o obaveznoj opremi, a komentarise sve to (ako se ne varam) neki Demir i kaze: "Do sada se tolerisalo da neko ko vozi Fait ima sijalice od Yuga. Od sada ne moze tako! " Ja se pitam da li je taj covek ikada video auto uzivo, i odakle pravo takvom coveku da pise propise? Ja cu jos sutra da trazim po radnjama sijalice za nivu, pa kad mi daju ima da kazem -to nisu te, mogu se ugraditi u Yuga, a to je zabranjeno!

Član od
    09.03.2010
    Unosi bloga
    1

Ako sam dobro razumeo,morace sva vozila da imaju pojaseve za putnike na zadnjim sedistima.Sad me bas zanima kako ce vlasnici Yuga to da ugrade pa jos i naslone za glavu posto ako imas pojaseve,po zakonu,moras da imas i naslone.Ja vozim auto koji ima fabricki sve to ali mi nije jasno zasto onaj ko vozi yuga mora da se izlaze dodatnom trosku,da placa kojekakve majstore da mu to nabudze pa ce jos morati i da idu na atest da bi ispravljali fabricke propuste i apsolutni nemar sigurnosti putnika koji je fabrika napravila.
    Sto se tice zimskih guma ostajem pri tome da svaki auto u toku zime mora da ima zimske gume.

Član od
    29.04.2007

Evo i ja imam jedan problem-dilemu (nisu gume u pitanju to mora) vec sledece, moj Punto ima pozati pojaseve, ali NEMA naslone za glavu. Da li to znaci da svi novi automobili koji treba da se registruju ovo moraju da imaju, a oni vec registrovani odnosno koji su vec na drumu ne moraju ili moram da trazim zadnje naslone za glavu, ili jednostavno da skinem zadnje posjaseve i onda ne moram da imam zadnje naslone za glavu, po zakonu, ako sam skinuo dobar, izgleda tako. Misljenja?
    You tried your best and failed miserably. The lesson is: never try.

Strana 2 od 46 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Zimske gume
    Od halo u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 88
    Posl. poruka: 21.09.2010, 13:23
  2. Zimske gume
    Od The Stig u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 14.10.2009, 15:29
  3. Zimske gume 205/55/16
    Od bojanBGD u forumu Italija